Kliknij i wybierz się do Madrytu

Pomagamy wybrać tanie loty, autokary, noclegi i atrakcje turystyczne w Madrycie

Madryt

„Życie jak w Madrycie” nie wzięło się znikąd. Zasmakuj go!

Madryt

Poznaj Madryt

Słońce, muzyka, świetne jedzenie, taniec, zabawa, przyjaźni ludzie. To właśnie przysłowiowe „życie w Madrycie”, którego możesz zakosztować o każdej porze roku!

Madryt, stolica Hiszpanii, leży w samym sercu kraju – nieopodal gór Sierra de Guadarrama i nad rzeką Manzanares. Liczy ponad 3,2 mln mieszkańców i rozciąga się na powierzchni 607 km². Jest podzielone na 21 okręgów. Jego historia sięga średniowiecza, gdy w okolicy dzisiejszej metropolii powstała mauretańska forteca, wokół której założono osiedle.

Madryt to miasto przemysłu, ale i kultury. Słynie z muzeów – w tym stawianego na równi z Luwrem muzeum Prado. Znajduje się tu mnóstwo miejsc grających muzykę na żywo i serwujących tradycyjne potrawy. Rozbudowana infrastruktura turystyczna i śródziemnomorski klimat sprawiają, że warto tu przyjechać niezależnie od pory roku.

Pomnik Don Kichota

Co warto zobaczyć

Poprzez kulturę Madrytu można zaznajomić się z kulturą całego kraju, która jest bardziej bogata i zróżnicowana, niż zwykliśmy uznawać. Choć w zbiorowej świadomości dominują mistrzowie malarstwa czy rzeźby z Włoch, to hiszpańscy artyści w nie mniejszym stopniu zasłużyli na rozgłos i uznanie.

W centrum Madrytu znajduje się słynne muzeum Prado, uznawane, obok Luwru, za jedno z najważniejszych muzeów europejskich. Wśród jego eksponatów, oprócz klasyków hiszpańskich i flamandzkich, znajdują się dzieła Rembrandta, Boscha czy Tycjana. Z biletem kupionym w naszym serwisie możesz zwiedzić je bez kolejki.

Równie istotnym punktem na mapie wycieczek – i światowej kultury jest muzeum im. królowej Zofii, urządzone w niegdysiejszym szpitalu, a obecnie wystawiające arcydzieła Picassa czy Salvadora Dali. 

Polecamy również wycieczkę z Madrytu do Cuenca, pobliskiego miasta, którego wspaniałe zabytkowe budowle – tzw. wiszące domy – usytuowane są na skraju skalistego wąwozu. 

Ogród botaniczny w Madrycie

Gdzie szukać rozrywki

Madryt to flamenco. To śpiew, taniec, kuchnia i sport. Tutaj żyje się pełną życia. Zakosztuj tego podejścia, którego esencją jest Casa Patas.

Casa Patas to XIX-wieczna tawerna, w której kultywowane są hiszpańskie tradycje. Zobaczysz tu występy gitarzystów i mistrzowskie wykonanie tańca flamenco, a także spróbujesz lokalnych dań – od tapas po przebogate obiady. Zarezerwuj bilet na dwugodzinny pokaz już teraz w naszym serwisie.

Jeśli natomiast jesteś kibicem, zapewnij sobie priorytetowe wejście na stadion Realu Madryt Santiago Bernabéu. To także muzeum słynnej drużyny, w którym poznasz jej historię i zobaczysz zdobyte trofea.

Dzieci natomiast pokochają wizyty w parkach – np. w parku Retiro, gdzie wystawiane są kukiełkowe przedstawienia. Wspaniałym i pamiętnym przeżyciem i dla małych, i dla dużych będzie wizyta w rozarium albo sprezentowanej Hiszpanii przez Egipt świątyni Debod, leżącej w Parque del Oeste.

Madryt

Dzieje Madrytu

Madryt to miasto powstałe wokół fortecy Madżrid, wzniesionej przez Maurów nad rzeką Manzanares w X w. n.e. Choć prawa miejskie uzyskało już w wieku XII, to przez długi czas nie miało większego znaczenia politycznego czy gospodarczego. Dopiero po kolejnych trzystu latach handel rozkwitł tu wystarczająco, by Madryt stał się prawdziwą metropolią.

Pozycja Madrytu wzrosła do tego stopnia, że w XVI wieku król Filip II przeniósł tu swoją stolicę, wówczas mieszczącą się w Toledo. Od tamtej pory żadne inne hiszpańskie miasto nie zagroziło jego pozycji centrum gospodarki i kultury.

Początek XX wieku nie był dla Madrytu szczęśliwy. Miastem najpierw wstrząsnęła wojna domowa, później zaś wybuchła II wojna światowa. Po zakończeniu konfliktu Madryt ponownie rozkwitł, dziś natomiast jest trzecim największym miastem Unii Europejskiej.

Wybieram podróż do:

Madrytu

Do Madrytu możesz dostać się tradycyjnymi lub tanimi liniami lotniczymi. Bilety lotnicze oferują m.in. Ryanair i LOT. Podróż z Warszawy trwa mniej niż cztery godziny, zaś samoloty lądują w porcie lotniczym Barajas. Ceny tanich lotów zaczynają się od ok. 200 zł za bilet w jedną stronę, zaś połączenia tradycyjne są ok. trzykrotnie droższe.
Połączenia autokarowe z Madrytem obsługuje linia Sindbad. Podróż, w przypadku połączenia z Warszawy, trwa ok. 44 godziny. Autokary docierają do dworca autobusowego w centrum miasta, zaś przejazd w jedną stronę kosztuje ponad 500 zł. Turyści wybierający autokary do Madrytu decydują się na nie ze względu na malownicze widoki podczas podróży – przejazd to przygoda sama w sobie.
W Madrycie znajduje się około 700 obiektów noclegowych, z czego większość to hotele i domy wakacyjne. Ceny pobytu zaczynają się poniżej 150 zł za noc. W niemal wszystkich lokalach znajdziemy bezpłatne Wi-Fi, a niemal co drugi prowadzi własną restaurację. Sprawdź wszystkie oferty i zarezerwuj pokój w naszym serwisie.

Bilety lotnicze
Bilety autokarowe
Rezerwacja noclegu

* Kliknij w przycisk i wybierz dostępne połączenia lotnicze i autokarowe

Co warto zobaczyć

Atrakcje Madrytu

Dla biznesu
Ponad 700 hoteli w Madrycie
Wybierasz samoloty czy autokary? Dostań się do Madrytu w preferowany sposób i przenocuj w hotelu blisko celu swojej wyprawy. Sprawdź oferty już dziś!
Dla Turystów
Atrakcje w Madrycie
Wspaniałe place, hiszpańskie zabytki, malownicze krajobrazy, świetna kuchnia i niezapomniana muzyka. Sprawdź, co czeka na Ciebie w Madrycie.