Kliknij i wybierz się do Paryża

Pomagamy wybrać tanie loty, autokary, noclegi i atrakcje turystyczne Paryża

Paryż

Witaj w mieście symboli, gdzie kształtowała się tożsamość dzisiejszej Europy

Wieża Eiffla

Poznaj Paryż

Paryż to miasto symboli. Niewiele innych metropolii posiada tak wiele budynków i miejsc utożsamianych z różnymi aspektami współczesności.

Wieża Eiffela. Katedra Notre-Dame. Łuk Triumfalny. Sorbona. Moulin Rouge. Pola Elizejskie. Luwr. Katakumby. Pałac wersalski. Cmentarz Pere Lachaise. Montparnasse. Centrum George'a Pompidou. To tylko niektóre z miejsc funkcjonujących w zbiorowej świadomości jako reprezentacje cywilizacyjnego dorobku Europy. Paryż jest ich pełen.

Miejsca związane ze sztuką, nauką, filozofią, a wreszcie walką o lepszy byt sąsiadują tu z nowoczesnymi hotelami, biurowcami czy sklepami. 

Ze względu na zróżnicowanie Paryż jest miastem dla każdego, także dla rodzin. Po wizycie w muzeum czy zabytkowej katedrze dzieci będą doskonale bawić się w Disneylandzie czy Parku Asteriksa. Nuda nie wchodzi w grę. W mieście symboli zawsze jest coś jeszcze do zobaczenia.

Luwr

Co warto zobaczyć?

Wszystko zależy od tego, z kim podróżujesz i czego oczekujesz. Disneyland, Moulin Rouge czy Wersal? O Wieży Eiffela nawet nie wspominamy.

Warto skorzystać z okazji, aby zobaczyć na żywo występ w słynnym kabarecie Moulin Rouge, gdzie od 1889 r. pokazywane są zapierające dech numery taneczne. Miłośnicy spokojniejszego wypoczynku mogą natomiast udać się na taras widokowy na szczycie Łuku Triumfalnego, z którego rozpościera się widok na Pola Elizejskie.

Jeśli interesujesz się sztuką klasyczną, skieruj kroki do Musee d'Orsay, które gromadzi XIX-wieczne arcydzieła: od obrazów po rzeźby czy meble. Miłośnicy sztuki nowoczesnej powinni zaś udać się do Centrum George'a Pompidou, wzniesionego w latach 70. ubiegłego wieku, gdzie ekspozycje zmieniane są cyklicznie.

Paryż

Gdzie szukać rozrywki?

O rozrywkę w Paryżu nietrudno. W różnych formach. Dla każdego.

Atrakcją, która łączy wszystkich niezależnie od wieku czy zainteresowań, jest paryski Disneyland. W tym miejscu ożywa świat bajek z dzieciństwa, zaś atrakcje oparte i na klasycznych historiach, jak i na nowszych produkcjach Disneya, obudzą nostalgię w każdej osobie.

Przestąpienie przez próg Fondation Louis Vuitton, nowoczesnej galerii w stylu modernistycznym, jest jak krok w przyszłość. Aerodynamiczna konstrukcja przypomina bardziej fantastyczny pojazd niż budynek, a dzieła wystawiane wewnątrz niej są równie pomysłowe.

Zaskakującym doznaniem może stać się wizyta w Luwrze, gdzie na własne oczy zobaczyć można Monę Lisę. Muzeum nie jest bowiem takie, jak można sobie wyobrażać na podstawie jego filmowych odpowiedników. W rzeczywistości, choć położony w zabytkowym obiekcie, Luwr jest miejscem niezwykle nowoczesnym.

Zabytki Paryża

Dzieje paryża

Paryż wyrósł z osady Celtów, którzy zamieszkiwali te tereny już 2300 lat temu, i choć ok. 50 lat p.n.e. region podbili Rzymianie, nie znaczy to, że miasto odgrywało w kontekście całego regionu szczególną rolę. Dopiero we wczesnym średniowieczu nastąpił jego rozkwit.

W średniowieczu także Paryż zaczął stawać się miastem symbolicznym. Symbolizował naukę – tu bowiem otwarto Sorbonę, jeden z pierwszych uniwersytetów. Symbolizował kulturę – opiece nad nią służył bowiem Luwr. Wreszcie zyskał też na znaczeniu dla rozwoju przemysłu, zaś symbolem idei stał się ze względu na rewolucję francuską.

W XIX wieku Paryż stał się centrum sztuki – osiedlali się tu artyści kreujące nowe nurty, pod koniec stulecia zaś wzniesiono Wieżę Eiffela. Ze względu na poddanie miasta niemal bez oporu podczas drugiej wojny światowej, większość jego zabytków zachowała się do dziś.

Wybieram podróż do:

Paryża

Loty do Paryża trwają ok. dwie i pół godziny. Samoloty lądują w porcie lotniczym im. de Gaulle'a, oddalonym o ok. 40 minut jazdy samochodem od centrum miasta. Tanie linie lotnicze korzystają jednak z lotniska Beauvais-Tille, oddalonego o ok. 90 minut jazdy samochodem. Wśród linii oferujących bilety lotnicze do Paryża znajdują się Ryanair i LOT.

Autokar jest wygodnym środkiem transportu: nowoczesne pojazdy są wyposażone w ekrany, na których wyświetlane są filmy, barek czy toaletę. Jednocześnie docierają do centrum miasta, zamiast na lotnisko położone na obrzeżach. Podróż autokarem do Paryża trwa ok. 20-24 godziny, zależnie od miejsca wyjazdu i wybranej linii. Pojazdy zatrzymują się na dworcu Gallieni.

Łącznie w Paryżu znajduje się ponad 10 tys. hoteli i innych obiektów oferujących noclegi. Najwięcej z nich znaleźć można w centrum miasta – niemal pięć tysięcy. Oferty obiektów jednogwiazdkowych zaczynają się od ok. 200 zł za noc, zaś najwykwintniejsze hotele to koszt nawet 4 tys. zł za noc. Najwięcej ofert mieści się w przedziale od 400 do 599 zł.


Bilety lotnicze
Bilety autokarowe
Rezerwacja noclegu

* Kliknij w przycisk i wybierz dostępne połączenia lotnicze i autokarowe

Co warto zobaczyć

Atrakcje Paryża

Dla biznesu
Najlepsze hotele w Paryżu
W Paryżu znajdziemy pond 1930 hoteli i hosteli o zróżnicowanym standardzie. Skorzystaj z jednej wyszukiwarki dzięki, której otrzymasz najlepsze ceny aż z 10 systemów rezerwacyjnych. Żadnych opłat rezerwacyjnych, żadnej prowizji.
Dla Turystów
Co warto zobaczyć w Paryżu
Paryż jest ich pełen miejsc wartych zobaczenia, nawet wielokrotnie. W zasięgu kilku kliknięć możesz kupić bilety do ponad 30 atrakcji.