Kliknij i wybierz się do Rzymu

Pomagamy wybrać tanie loty, autokary, noclegi i atrakcje turystyczne w Rzymie

Rzym

Wieczne miasto, stolica świata, jedno z najpiękniejszych miast Europy. Witamy w Rzymie

Zwiedzaj Rzym

Poznaj Rzym

Rzym to miasto kontrastów, pełne starożytnych i średniowiecznych zabytków, a zarazem z łatwością dotrzymujące kroku współczesności. Nieważne, czego szukasz w swoich podróżach – w Rzymie prawdopodobnie to znajdziesz.

W mieście, w którym kuchnia uliczna urasta do rangi sztuki i niekiedy dorównuje wykwintnym potrawom z restauracji, możliwe jest niemal wszystko. Niewielka odległość dzieli brukowane uliczki, które wydają się pamiętać odległe czasy, od tętniącej życiem metropolii.

Podobno wszystkie drogi prowadzą do Rzymu. To powiedzenie dziś jest prawdziwsze niż kiedykolwiek. Metropolia jest jednym z największych węzłów komunikacyjnych kontynentu, dzięki czemu można się tu dostać wyjątkowo łatwo o każdej porze roku – a przy okazji w przystępnej cenie.

Co jest w Rzymie najlepsze? Że tu nie trzeba kupować biletu, by poczuć się jak w muzeum. Zabytkowe budynki, akwedukty, fontanny, pięknie zdobione elewacje kamienic, ulice pamiętające dawne czasy – wystarczy po nich przejść, aby zakosztować historii.

Koloseum

Co warto zobaczyć?

Pierwsze kroki większość z nas skieruje zapewne do Koloseum – i słusznie, bo to jeden z najważniejszych zabytków świata. Co potem?

Od Bazyliki św. Piotra, przez Galerię Borghese, po Kaplicę Sykstyńską, zabytków jest pod dostatkiem. Problemem mogą być jedynie kolejki, ale można je łatwo ominąć, rezerwując z wyprzedzeniem bilety wstępu – można to zrobić na naszej stronie.

Osoby preferujące wycieczki z przewodnikiem mogą wybrać się na całodzienną wyprawę do ruin Pompejów, starożytnego miasta, które doskonale zachowało się przez wieki, przysypane wulkanicznymi popiołami. Wycieczka zabiera nas w pobliże krateru Wezuwiusza i, podobnie jak bilety na pojedyncze atrakcje, pozwala ominąć wiele uciążliwych kolejek.

Rzym

Gdzie szukać rozrywki?

Wystarczy wyjść na ulicę. Dosłownie.

Jednym z fantastycznych sposobów na spędzenie czasu w Rzymie jest podróż szlakiem mistrzów ulicznej kuchni. Proste, a zarazem wyrafinowane przysmaki są serwowane w wielu częściach miasta, po których może nas oprowadzić wykwalifikowany przewodnik.

Ciekawym doświadczeniem jest zwiedzanie Rzymu na pokładzie autobusu Hop-On, Hop-Off. Słuchając narracji przewodnika, można w ten przyjemny, relaksujący sposób zaliczyć wszystkie głównie punkty zainteresowań.

Jeśli podróżujemy z dziećmi, warto odwiedzić interaktywne muzeum Explora, gdzie maluchy mogą dowiedzieć się czegoś o inżynierii, fizyce czy chemii, przeprowadzając własne eksperymenty. Do dyspozycji jest ponadto wesołe miasteczko Oasi Park, wodny park Hydromania czy ogromne zoo, w którym mieszka ponad 200 gatunków zwierząt.

Rzym

Dzieje Rzymu

Trudno uwierzyć, że jedna z największych metropolii świata była niegdyś osadą pasterską. Było to jednak w czasach niepamiętnych: 800 lat p.n.e.; z czasem populacja zaczęła się powiększać, a wraz z nią rozkwitł handel i liczne rzemiosła. Prawdziwa historia Rzymu zaczyna się jednak wraz z jego założeniem w roku 753 p.n.e.

Przez setki lat Rzym przodował w osiągnięciach cywilizacyjnych, po niekorzystnym okresie rządów królów stając się republiką, a następnie znów monarchią. Po upadku miasta w V w. miasto czekał burzliwy okres; w kolejnym stuleciu zostało włączone do Cesarstwa Bizantyjskiego. Od VII w. jest natomiast siedzibą papieży.

Świetność Rzymu odrodziła się, aby znów przygasnąć w wieku XVI, w wyniku najazdu wojsk hiszpańsko-niemieckich. Dopiero 1871 r., po długich wojnach o zjednoczenie, Rzym został stolicą Rzymu, którą znamy dziś.

Wybieram podróż do:

Rzymu

Loty z Warszawy do Rzymu trwają niewiele ponad dwie godziny. Dostępne są połączenia oferowane przez tanie linie lotnicze, jak i przewoźników tradycyjnych. Do tanich linii obsługujących Rzym należą Ryanair czy WizzAir. Linie zwykłe to m.in. LOT i Alitalia. Podczas gdy tani przewoźnicy lądują w porcie Ciampino, tradycyjnych obsługuje większy i bardziej popularny port Fiumicino.

Podróż autokarem odbywa się na pokładzie nowoczesnych pojazdów wyposażonych w klimatyzację, toaletę, barek i system wideo. Przejazd w jedną stronę trwa ok. 24-30 godzin, zależnie od miasta wyjazdu oraz wybranego połączenia. Kursy autokarowe do Rzymu obsługują głównie autokary linii Sindbad. Pojazdy zatrzymują się na dworcu Tiburtina w centrum miasta.

W Rzymie można znaleźć ponad 18 tys. obiektów noclegowych, przy czym znakomita większość z nich to tańsze lokale jednogwiazdkowe. Cena pobytu przez jedną noc dla dwóch osób może zaczynać się nawet poniżej 100 zł, jeśli rezerwujemy pokój odpowiednio wcześnie. Istnieje jednak także wiele hoteli lepszej klasy. Ceny najczęściej mieszczą się w przedziale 200-400 zł za noc.


Bilety lotnicze
Bilety autokarowe
Rezerwacja noclegu

* Kliknij w przycisk i wybierz dostępne połączenia lotnicze i autokarowe

Co warto zobaczyć

Atrakcje Rzymu

Dla biznesu
Najlepsze hotele w Rzymie
Porównaj i wybierz najlepszy hotel lub pensjonat spośród 18 tys. obiektów. Cena pobytu przez jedną noc dla dwóch osób może zaczynać się nawet poniżej 100 zł a kończyć się na kilku tysiącach. Kliknij i wybierz nocleg.
Dla Turystów
Co warto zwiedzić w Rzymie
Od Bazyliki św. Piotra, przez Galerię Borghese, po Kaplicę Sykstyńską, zabytków jest pod dostatkiem. Problemem mogą być jedynie kolejki, ale można je łatwo ominąć, rezerwując z wyprzedzeniem bilety wstępu – można to zrobić na naszej stronie.