Kliknij i wybierz się do Kolonii

Pomagamy wybrać tanie loty, autokary, noclegi i atrakcje turystyczne w Kolonii

Kolonia

Miasto gotyku, karnawału i piwa. Kolonia to wyjątkowa metropolia

Kolonia

Poznaj Kolonię

Poważna metropolia, która nie stroni od zabawy? To właśnie Kolonia – czwarte co do wielkości miasto w Niemczech, założone przez… starożytnych Rzymian!

Licząca nieco ponad milion mieszkańców Kolonia położona jest w Nadrenii Północnej-Westfalii, nad rzeką Ren, na zachodzie Niemiec. Mieści jeden z najstarszych uniwersytetów na kontynencie oraz słynną gotycką Katedrę św. Piotra i Najświętszej Marii Panny. Znajdują się tu także inne obiekty gotyckie, jak również barokowe oraz romańskie. Lokalną gospodarkę napędzają firmy motoryzacyjne, odzieżowe, kosmetyczne i transportowe, jak również banki.

Do Kolonii przyjeżdża się albo na słynny karnawał, albo aby zobaczyć zabytki… albo dla piwa. W żadnym innym mieście na świecie nie znajduje się więcej browarów! Jeśli masz ochotę na wycieczkę połączoną z degustacją, potrzebne rezerwacje wykonasz w kilka chwil w naszym portalu.

Promenada w Kolonii

Co warto zobaczyć

Uwagi warte jest całe Stare Miasto, jednak największą atrakcją Kolonii jest Katedra św. Piotra i Najświętszej Marii Panny – wspaniały zabytek  gotyku i jeden z najcenniejszych kościołów Niemiec. Budowę rozpoczęto w XIII w. i kontynuowano ponad 600 lat. Jeszcze w XIX wieku kościół był największą budowlą świata!

To niejedyny zabytek sakralny, jaki warto zobaczyć. W mieście znajduje się szereg kościołów w stylu romańskim, z których wyróżnia się zwłaszcza kościół św. Kuniberta, zdobiony niezwykłymi witrażami. Wiedzę o sztuce sakralnej można czerpać z Museum Schnütgen, zaś o artystach współczesnych – z Museum Ludwig.

Aby odpocząć od miejskiej atmosfery, polecamy wizytę w ogromnym ogrodzie zoologicznym oraz położonym przy nim ogrodzie Flora Köln. Ciekawą propozycją jest także połączenie zwiedzania Starego Miasta z poznawaniem browaru Kölsch. Miejsce na wycieczce z przewodnikiem można zarezerwować w naszym serwisie. Więcej szczegółów w sekcji „Atrakcje”.

Wycieczka statkiem

Gdzie szukać rozrywki

Kolonia to miasto listopadowego karnawału, kiedy to na ulicach odbywają się suto zakrapiane lokalnym piwem pochody przebierańców. Piwo jest zresztą głównym specjałem Kolonii, w której mieści się oszałamiająca liczba 24 browarów. 

Mamy dla was aż dwie propozycje wycieczek po tutejszych wytwórniach piwa. Pierwsza z nich zabierze was do browaru Kösch oraz wzdłuż uliczek Starego Miasta, zaś przewodnik opowie nie tylko o napitku, ale również o przebogatej historii miasta i jego architektury. Spodziewajcie się także ciekawostek o karnawałach Kolonii.

Druga wycieczka obfituje w większą różnorodność piw. Przewidziane jest zwiedzanie aż czterech browarów, zaś jedną z atrakcji jest nauka rozróżniania gatunków piwa. Odwiedzane manufaktury piwa to Browar Früh am Dom, Browar Peters lub Gilden, Gaffel Haus oraz Bierhaus. Spodziewajcie się masy anegdot i ciekawostek i piwach – tutaj nie uświadczycie jednak faktów historycznych o samym mieście.

Małych i dużych zapraszamy ponadto na wycieczkę po Muzeum Czekolady, w którym poznać można historię przysmaku od samych jego początków. Czy wiedzieliście, że czekoladę wyrabiali już starożytni Majowe – ponad 5 tys. lat temu? Oczywiście taka wyprawa nie może obyć się bez skosztowania czekoladowych pyszności.

Katedra w Kolonii

Dzieje Kolonii

Kolonia została założona jeszcze za czasów Cesarstwa Rzymskiego, z polecenia Agrypiny – żony cesarza Klaudiusza. Nazwa miejscowości pochodzi od pierwotnej nazwy osady, która brzmiała „Colonia Claudia Ara Agrippinensium”.

W średniowieczu Kolonia przeszła we władanie Franków, a następnie stała się miastem o ogromnym znaczeniu religijnym: znalazło się tu arcybiskupstwo, które postawiło ją na równi z Rzymem czy Jerozolimą. Kolonia zyskała status wolnego miasta i rozwijała się, choć straciła rangę metropolii istotnej dla handlu i gospodarki, gdy oczy Europy zwróciły się ku nowo odkrytej Ameryce.

Na przełomie XVIII i XIX wieku Kolonia została przejęta najpierw przez Francję, a potem przez Prusy. Wówczas rozpoczął się okres rozkwitu nowego przemysłu i transportu. Miasto ogromnie ucierpiało w drugiej wojnie światowej, w wyniku ponad 260 bombardowań. Zostało jednak odbudowane, dziś zaś jest stolicą Nadrenii Północnej-Westfalii.

Wybieram podróż do:

Kolonii

Loty z Warszawy do Kolonii oferuje Ryanair. Podróż trwa niecałe dwie godziny. Bilety w standardowej cenie kosztują ponad 100 zł, jednak jeśli uda nam się znaleźć promocję, zapłacimy nawet 39 zł. W przypadku wylotów z innych miast od ok. 100 zł dostępne są połączenia z przesiadką.

Bezpośrednie przewozy autokarowe do Kolonii obsługuje linia Sindbad. Podróż w przypadku wyjazdu z Warszawy trwa niecałe 20 godzin oraz ok. 18 godzin, jeśli wybieramy wyjazd z południa Polski. Autobusy zatrzymują się przy terminalu położonym przy lotnisku Kolonia-Bonn.

W Kolonii można znaleźć ponad 250 obiektów noclegowych. Niemal każdy z nich oferuje darmowe Wi-Fi. Większość to klasyczne hotele z przedziału od dwóch do czterech gwiazdek, choć znajdziemy także kilkadziesiąt domów wakacyjnych. Ceny pobytu zaczynają się od ok. 180 zł za noc.


Bilety lotnicze
Bilety autokarowe
Rezerwacja noclegu

* Kliknij w przycisk i wybierz dostępne połączenia lotnicze i autokarowe

Co warto zobaczyć

Atrakcje Kolonii

Dla biznesu
Polecane hotele w Kolonii
Zarezerwuj bilety do Kolonii w kilka chwil. Od razu znajdź wygodny hotel blisko twojego miejsca docelowego. Masz pytania? Zadzwoń!
Dla Turystów
Atrakcje turystyczne w Kolonii
Karnawał, najlepsze piwo Niemiec, świeża czekolada i wspaniałe zabytki. Czego chcieć więcej? Zorganizuj z nami wycieczkę do Kolonii!