Kliknij i wybierz się do Wiednia

Pomagamy wybrać tanie loty, autokary, noclegi i atrakcje turystyczne

Wiedeń

Miasto muzyki, nauki i przyjemności. Zobacz europejską stolicę kultury

Zwiedzanie Wiednia

Poznaj Wiedeń

Poznaj miasto, w którym z nowoczesnością sąsiaduje historia pisana językami narodów całego świata.

Mozart, Beethoven, Schubert Strauss – najwięksi kompozytorzy tworzyli właśnie w Wiedniu. Tu urodził się Józef Poniatowski; tu Metastasio stał się nadwornym poetą; tu mieszka amerykański pisarz Jonathan Carroll.

Leżący na powierzchni 415 km² i liczący 1,8 mln mieszkańców Wiedeń to jedno z najchętniej odwiedzanych miast na kontynencie. Znajdują się w nim zabytki reprezentujące wszystkie główne style architektoniczne. To także kolebka współczesnej nauki, gdzie powstał pierwszy w historii krajów germańskich uniwersytet.

Dziś Wiedeń widnieje na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Turyści przyjeżdżają tu nie tylko, aby zetknąć się z historią, ale również dla lokalnej sceny muzycznej, licznych galerii sztuki, a także wysmakowanej kuchni.

Pałac w Wiedniu

Co warto zobaczyć?

Od letniej rezydencji Habsburgów po zachowany w pierwotnym stanie dom Mozarta – w Wiedniu trudno narzekać na brak miejsc wartych zobaczenia.

Wielu turystów pierwsze kroki kieruje do jednego z imponujących pałaców: czy to XVII-wiecznego Schönbrunn, liczącego ponad 1400 komnat, czy wzniesionego w kolejnym wieku Belwederu, strzeżonego przez figury sfinksów. O dziejach miasta można dowiedzieć się z licznych muzeów, na czele z Kunsthistorisches Museum Wien i Muzeum Leopoldów.

Chcący zasmakować historii z bliska zainteresują się Mozarthausem – domem słynnego kompozytora, gdzie autentycznemu wystrojowi towarzyszą dodatki multimedialne. Miłośnicy malarstwa pokochają natomiast galerię Albertina, istniejącą od połowy XVIII w. Zgromadzono w niej dzieła Picassa, Leonarda da Vinci, Rubensa, Michała Anioła i innych ikonicznych artystów.

Zabytki Wiednia

Gdzie szukać rozrywki?

Istnieje Wiedeń dla ducha, istnieje Wiedeń dla ciała.

Symbolem rozrywkowego Wiednia gigantyczne spa z 26 basenami i 24 saunami: City Spa Therme Wien. Dorównuje mu wiele innych atrakcji. Jedną z bardziej spektakularnych jest Donauturm – Wieża Dunaju, najwyższy budynek Austrii, z którego można podziwiać panoramę miasta.

Z obłoków można wrócić na ziemię – albo pod nią. Dla rodzin z dziećmi przygotowano podziemną podróż w czasie w Time Travel Vienna, atrakcji łączącej wyprawę kolejką z kinem 5-D. Propozycją dla dorosłych jest natomiast smakowanie win w resorcie Loisium.

W Wiedniu każdy może stanąć twarz z Alfredem Hitchcockiem, Michaelem Jacksonem czy Albertem Einsteinem – w Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud. Obowiązkowym punktem wycieczki jest wreszcie wiedeńskie zoo, będące najstarszym ogrodem zoologicznym świata.

W Wiedniu

Dzieje Wiednia

Na terenie Wiednia ludzie zaczęli osiedlać się już 800 lat p.n.e. Po ośmiu wiekach była to prosperująca osada przynależąca do Rzymu. Na terenie dzisiejszego Wiednia rozgrywa się prolog filmowego Gladiatora.

Już od X wieku n.e. Wiedeń był uznawany za jeden z najważniejszych ośrodków handlu i kultury. Rozwój miasta przyczynił się do wyodrębnienia Austrii jako księstwa. Po burzliwej epoce renesansu, gdy miasto musiało uporać się i z problemami wewnętrznymi, i z tureckim oblężeniem, nadszedł czas baroku i oświecenia, gdy w Wiedniu powstały arcydzieła europejskiej kultury.

W XIX wieku kongres wiedeński przyniósł zmianę granic wewnątrz Europy oraz utworzenie Królestwa Polskiego. Dziś Wiedeń jest uznawany za miasto z najwyższym poziomem życia na świecie.

Wybieram podróż do:

Wiednia

Samolotem do Wiednia dostaniesz się w niecałe półtorej godziny. Decydując się na tanie linie lotnicze, za podróż niekiedy zapłacisz poniżej 200 zł. Wszystkie samoloty lądują w porcie Wiedeń-Schwechat, oddalonym od centrum miast o około 20 km. Sprawdź dostępne loty!

Podróż autokarem do Wiednia ma ogromną zaletę: zamiast na lotnisku daleko poza miastem, wysiadasz w jego centrum. Zależnie od przewoźnika i miasta wyjazdu, podróż może potrwać od pięciu do kilkunastu godzin. Sprawdź dostępne kursy!

Wiedeń odwiedza ponad 15 milionów turystów rocznie, więc o nocleg nie będzie trudno. Oszczędny podróżnik może znaleźć oferty od 100 zł za noc, choć wiele zależy od tego, kiedy wyjeżdżasz i jak wcześnie składasz rezerwację. Porównaj oferty i wybierz najlepszą z nich!


Bilety lotnicze
Bilety autokarowe
Rezerwacja noclegu

* Kliknij w przycisk i wybierz dostępne połączenia lotnicze i autokarowe

Co warto zobaczyć

Atrakcje Wiednia

Dla biznesu
Najlepsze hotele we Wiedniu
We Wiedniu znajdziemy pond 600 hoteli i hosteli o zróżnicowanym standardzie. Skorzystaj z jednej wyszukiwarki dzięki, której otrzymasz najlepsze ceny aż z 10 systemów rezerwacyjnych
Dla Turystów
Co każdy musi zobaczyć
Wiedeń nadal nosi znamiona historycznego bogactwa i dumnie prezentuje wspaniałą architekturę oraz największe atrakcje Austrii. Przedstawiamy 10 miejsc, które warto zobaczyć i zwiedzić w przerwie między sznyclem a kiełbaską!