Kliknij i wybierz się do Pragi

Pomagamy wybrać tanie loty, autokary, noclegi i atrakcje turystyczne w Pradze

Praga

Zawsze romantyczna, zwykle kameralna, często zadziwiająca. Oto czeska Praga

Widok na Wełtawę i Pragę

Poznaj czeską Pragę

Jeśli chcesz posmakować średniowiecza, ale z nowoczesnymi udogodnieniami; jeśli szukasz miejsca przepełnionego artyzmem; jeśli chcesz zwolnić tempo życia i cieszyć się każdą chwilą – Praga okaże się właściwym wyborem. 

Przechadzając się uliczkami Pragi, trudno uwierzyć, że to metropolia, w której mieszka ponad 1,2 mln ludzi. Czas płynie tu wolniej, a multum zabytków – z których słynie Stare Miasto, wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO – przyciąga turystów z całego świata.

Każda z 22 dzielnic Pragi ma własny charakter, a ich różnorodność stanowi źródło inspiracji. Od Wyszehradu ze słynnym Zamkiem Praskim, przez królewskie bogactwo Hradczan, po niegdysiejszą dzielnicę żydowską na Josefovie – nic dziwnego, że wielu artystów związało swoje życie właśnie z Pragą.

Dziś Praga jest liczącym się węzłem komunikacyjnym; chętnie witają tu hollywoodzkie ekipy filmowe; nie brak także dyskotek i barów. Jakim miastem będzie dla Ciebie?

Praski zegar astronomiczny

Co warto zobaczyć?

Gdybyśmy mieli wymieniać tylko najznakomitsze atrakcje Pragi, bez trudu sporządzilibyśmy listę ponad 50 pozycji. 

Od zamku wyszehradzkiego, przez Wieżę Zegarową, katedrę św. Wita, synagogę i Stary Cmentarz Żydowski, po Galerię Narodową, Bramę Prochową czy obserwatorium – nie pozwolilibyśmy Ci się nudzić. Drogę od zabytku do zabytku poprowadzilibyśmy tak, by biegła przez jak najwięcej mostów, te bowiem, z ich znakomitymi zdobieniami, są jedną z największych atrakcji miasta. 

Intrygujące miejsca znajdują się w każdej dzielnicy, ale wstęp do każdego z nich kosztuje. Na szczęście możesz kupić kartę miejską Prague Card, która jest jednocześnie biletem do kilkudziesięciu miejsc kultury i rozrywki. Dodatkowo upoważnia ona do zniżek w restauracjach i nie tylko. Możesz zakupić ją już dziś – sprawdź ofertę poniżej.

Zwiedzanie Pragi

Gdzie szukać rozrywki?

Co powiesz na podróż w czasie? Konkretnie: do średniowiecza. I to nie w postaci wizyty w jednym z niezliczonych zabytków. O, nie – Praga oferuje podróż kulinarną.

Znakomitą propozycją dla turystów jest trzygodzinna średniowieczna kolacja w samym centrum miasta, składająca się z trzech lub pięciu dań. Wszystkie one są przyrządzane tradycyjnymi metodami. Tak biesiadowano przed setkami lat! W trakcie posiłku można raczyć się nieograniczoną ilością napoi, zaś rozrywkę zapewniają występy żonglerów, mistrzów szermierki czy tancerzy. To doskonała atrakcja także dla dzieci.

Jeśli wolisz coś bardziej romantycznego, polecamy nocny rejs majestatyczną rzeką, podczas którego będziesz kosztować lokalnych przysmaków. Pływająca restauracja cumuje pod mostem Svatopluka Čecha, a po powitaniu gości drinkiem, przy akompaniamencie muzyki na żywo, udaje się w niespieszną podróż ku wyszehradzkiemu zamkowi. Jeśli chcesz udać się na tę niezwykłą wyprawę, zarezerwuj bilet w naszym serwisie – liczba miejsc na pokładzie jest ograniczona.

Katedra w Pradze

Dzieje Pragi

Na terenie Pragi ludzie osiedlili się znacznie dawniej, niż w regionie Londynu! Już 500 lat p.n.e. Celtowie zakładali wioski u brzegów Wełtawy, lecz opuścili te tereny, wyparci przez Germanów – którzy następnie zostali wyparci przez Słowian. Jeszcze przed nastaniem średniowiecza region Pragi mógł poszczycić się dziejami bogatszymi niż większość metropolii Europy.

Około IX wieku Przemyślidzi zmienili dużą osadę w tętniące życiem miasto. Wkrótce zaś powstało tu pierwsze w regionie biskupstwo. Największe zasługi dla rozwoju Pragi przypisuje się Karolowi IV, za panowania którego powstał w mieście jeden z pierwszych europejskich uniwersytetów. W tym okresie Praga stała się jedną z głównych metropolii na kontynencie.

Gdy inne wielkie miasta Europy zyskiwały na znaczeniu, pozycja Pragi malała. W odzyskaniu świetności nie pomagały jej konflikty: wojny husyckie, wojna trzydziestoletnia czy wojna siedmioletnia. XIX wiek przyniósł jednak industrializację i ponowny rozkwit, który – w przeciwieństwie do wielu prężnie rozwijających się miast – nie przyćmił historycznego charakteru Pragi. Jej dusza przetrwała aż do dziś.

Wybieram podróż do:

Pragi

Przeloty do Pragi oferują głównie linie LOT oraz Czech Airlines. Jeśli wylatujemy z Warszawy, podróż będzie trwała około półtorej godziny. Samoloty lądują w porcie im. Vaclava Havla, z którego można dotrzeć do centrum miasta, korzystając z wygodnego transportu samochodowego. Kurs, który odbywa się na pokładzie klimatyzowanego samochodu, można zarezerwować w naszym serwisie.

Połączenia autokarowe z Polski do Pragi obsługują linie Eurobus, East-West Eurolines, Biacomex, Leo Express, Agat czy Trans Tempo. Autokar z Warszawy jedzie do stolicy Czech około 10 godzin, choć czas ten ulega skróceniu przy wyjazdach z południa kraju – nawet do czterech czy pięciu godzin. Zaletą jest cena biletów, o wiele tańsza niż w przypadku połączeń lotniczych, obsługiwanych głównie przez linie tradycyjne. Zobacz również transport z/na lotnisko do centrum Pragi

W Pradze znajdziesz ponad tysiąc obiektów noclegowych: hoteli, moteli czy pensjonatów o standardzie od zera do pięciu gwiazdek. Ceny za noc zaczynają się od około 50 zł. Prawie wszystkie lokale oferują darmowy dostęp do internetu bezprzewodowego; powszechna jest również usługa transportu z lotniska prosto do twojego miejsca pobytu. Zarezerwuj pobyt już dziś, korzystając z naszego serwisu.


Bilety lotnicze
Bilety autokarowe
Rezerwacja noclegu

* Kliknij w przycisk i wybierz dostępne połączenia lotnicze i autokarowe

Co warto zobaczyć

Atrakcje Pragi

Dla biznesu
Łatwy dojazd, wygodny pobyt

Zorganizuj szybką i wygodną podróż lotniczą lub autokarową, a następnie zatrzymaj się w hotelu blisko miejsca docelowego. Wybierz najlepsze cenowo oferty!

Dla Turystów
Baw się jak nigdzie indziej na świecie!
Zwiedzanie zamków i galerii to nie wszystko. Zjedz prawdziwą średniowieczną kolację, podziwiając występy szermierzy, lub kosztuj lokalnych przysmaków nocą w niezwykłej pływającej restauracji!