Kliknij i wybierz się do Warszawy

Pomagamy wybrać tanie loty, autokary, noclegi i atrakcje turystyczne w Warszawie

Warszawa

Jak dobrze znasz swoją stolicę? Odkrywaj Warszawę i baw się dobrze

Warszawska Starówka

Poznaj Warszawę

„Cudze chwalicie, swego nie znacie” to powiedzenie, które idealnie odzwierciedla turystyczne walory Warszawy. To miasto, które żyje, rośnie i zmienia się, a po pięciu latach może oferować wiele całkiem nowych wrażeń. Być może czas na ponowną wizytę w stolicy?

Warszawa jest największym miastem Polski, liczącym blisko 1,8 mln mieszkańców. Rozciąga się na obszarze 517 km², przecięta niemal idealnie na pół korytem Wisły. Mieści liczne obiekty historyczne, a jednocześnie jest centrum handlu, transportu i nauki. Od 2010 r. jest oficjalnie uznawana za jedną z globalnych metropolii.

Do Warszawy warto przyjechać nie tylko ze względu na zabytki, ale również na odbywające się tu wydarzenia kulturalne. Spektakle teatralne, w tym wysokobudżetowe widowiska z elementami animacji komputerowej; koncerty w Sali Kongresowej przy Pałacu Kultury lub na stadionie Narodowym; festiwale, takie jak Jazz Jamboree czy konkurs Chopinowski – repertuar miejsc i wydarzeń dynamicznie się zmienia. Praktycznie każdego miesiąca można trafić na ciekawe propozycje.

Kolumna Zygmunta w Warszawie

Co warto zobaczyć

Jeśli nie miałeś jeszcze okazji zwiedzić Warszawy, obowiązkowo zobacz panoramę miasta z tarasu Pałacu Kultury i Nauki, odwiedź Łazienki czy Sejm. Zatrzymaj się na dłużej na Starym Mieście, wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Odwiedź też Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

Sama przechadzka Traktem Królewskim to okazja do zwiedzenia wielu wspaniałych miejsc. Wzdłuż reprezentacyjnej trasy zwiedzania miasta położone są takie obiekty, jak Pałac Prezydencji, zabytkowe kościoły czy budynki ministerstw. W końcu zajdziesz nią do pełnych zieleni Alei Ujazdowskich. 

Warszawa to miasto o burzliwej historii współczesnej, dlatego polecamy wizytę w Muzeum Powstania Warszawskiego. Obowiązkowo spędź kilka godzin w dzielnicy Praga, która szczęśliwie przetrwała wojnę i jest najbardziej autentycznym świadectwem dawnych czasów. Możesz także wybrać się szlakiem mitycznych stworzeń i odnaleźć syrenkę, bazyliszka lub złotą kaczkę.

Zamek Królewski w Warszawie

Gdzie szukać rozrywki

Jeśli chcesz zacząć pobyt ze stylem, wybierz prywatny transport z lotniska Chopina do centrum miasta, realizowany nowoczesnym samochodem. Zero kolejek i zero czekania gwarantowane – odbiór będzie punktualny co do minuty.

Jedną z najpopularniejszych atrakcji Centrum Nauki Kopernik – idealne miejsce dla dzieci, w którym poznają oni prawa fizyki na drodze interaktywnych eksperymentów. Warto zobaczyć też barwne iluminacje w parku fontann czy zrobić zakupy w ogromnym centrum handlowym Złote Tarasy, znajdującym się w samym centrum miasta.

Na koniec gorąco zachęcamy do udziału w jednym z niezliczonych wydarzeń kulturalnych, których oferta jest aktualizowana każdego tygodnia. Może być nim koncert Chopinowski czy celebracja historycznego wydarzenia, często wzbogacona o jakiś niezwykły element – np. projekcję filmu animowanego na elewacji Muzeum Warszawy. Ze względu na multum podobnych atrakcji Warszawę warto odwiedzić o każdej porze roku.

Muzeum Powstania Warszawskiego

Dzieje Warszawy

Warszawa wyrosła z pomniejszych grodów i osad, które zaczęły powstawać u obu brzegów Wisły ok. IX w. Samo miasto powstało jednak dopiero na przełomie wieku XIII i XIV, zaś zwano je pierwotnie Warszową – stąd łacińska forma Varsovia.

W okresie średniowiecza wzniesiono dookoła miasta mury obronne i wybudowano Nową Warszawę na północ od jej dotychczasowego centrum. Pomimo rozwoju wciąż nie była ona jednak metropolią, a na znaczeniu zyskiwała powoli. Przyspieszenie nastąpiło dopiero pod koniec XV w.

Włączona do Korony Polskiej Warszawa stała się domem królowej Bony, zaś Zygmunt August wkrótce przeniósł do miasta cały dwór. I choć teoretycznie niedługo potem, za Zygmunta III Wazy, wtedy Warszawa zaczęła pełnić funkcję stolicy, to robiła to nieoficjalnie – faktycznie stając się udokumentowaną stolicą w roku 1918.

Ogromne zniszczenia podczas drugiej wojny światowej sprawiły, że zniszczeniom uległo ok. 85% miasta. Przepadło niemal 90% zabytków. Powołane w 1945 r. Biuro Odbudowy Stolicy stanowiło pierwszy krok na drodze do uczynienia Warszawy metropolią, którą znamy dziś.

Wybieram podróż do:

Warszawy

Do stolicy bez problemu dostaniemy się z większych miast Polski samolotem. Podróż potrwa maksymalnie ok. godzinę, tak jak w przypadku lotów z Katowic czy Rzeszowa do Warszawy. Połączenia obsługują linie LOT, zaś ceny biletów zamykają się w kwocie ok. 200 zł za lot w jedną stronę. Samoloty lądują w porcie im. Fryderyka Chopina.
Podróż autokarem do Warszawy jest możliwa dzięki takim liniom, jak Leo Express. Przejazd z dalszych miast, np. Katowic, trwa do pięciu godzin. Choć łącznie ofert podróży autobusowych jest wiele, to niewielka część z nich jest dostępna online. W internecie rezerwację oferują zwykle przewoźnicy międzynarodowi, zaś mniejsze linie krajowe wolą sprzedawać bilety na dworcach lub u kierowcy.
W dowolnej chwili możesz znaleźć w Warszawie ponad tysiąc ofert noclegowych. Ceny pobytu zaczynają się od ok. 50 zł za noc. Bezpłatne wi-fi jest standardem w przypadku większości obiektów. Większość z nich to domy wakacyjne, choć działa też ponad 150 hoteli. W niemal wszystkich obiektach noclegowych obowiązuje zakaz palenia.

Bilety lotnicze
Bilety autokarowe
Rezerwacja noclegu

* Kliknij w przycisk i wybierz dostępne połączenia lotnicze i autokarowe

Co warto zobaczyć

Atrakcje Warszawy

Dla biznesu
Dla biznesu
Znajdź zakwaterowanie w Warszawie Centralnej, Wschodniej lub Zachodniej – blisko twojego punktu zainteresowania, nieopodal dworca lub lotniska. Podróżuj wygodnie.
Dla Turystów
Dla turystów
Atrakcje kulturalne i rozrywkowe dla małych i dużych czekają, a repertuar zmienia się każdego miesiąca. Odkryj sekrety Warszawy i baw się dobrze!