⛷️ Narty w Zakopanem

Widok z Kasprowego Wierchu
Kasprowy Wierch, Zakopane  - Shutterstock

Zakopane tętni życiem przez cały rok. W sezonie zimowym zamienia się w białe królestwo. Zróżnicowana infrastruktura hotelowa i gastronomiczna zachęca do odwiedzin właśnie tych okolic. Zadbane i nowoczesne wyciągi, koleje i trasy narciarskie przyciągają co roku masę turystów spragnionych aktywnego wypoczynku na białych stokach. Jedną z głównych atrakcji Zakopanego w sezonie zimowym jest Góral Skipass, który połączył aż cztery podhalańskie stacje narciarskie - Polanę Szymoszkową, Harendę, Suche i Witów. Dzięki jednemu biletowi możesz korzystać z kilku wyciągów i kolei narciarskich. Tatrzańskie termy to doskonałe miejsce do regeneracji sił. Wieczorami śmiało można wybrać się na kulig z ogniskiem. Ferie zimowe czy weekendowe wyjazdy w tym miejscu to sama radość i niezapomniane emocje. Nie czekaj, przekonaj się sam!

 

Wyciąg narciarski na Kasprowy Wierch - Shutterstock

Popularne stoki narciarskie w Zakopanem


 

  • Kasprowy Wierch to najwyższe miejsce w Polsce, gdzie można sprawdzić swoje umiejętności narciarskie. Duża wysokość sprawia, że sezon narciarski może trwać nawet do maja. Dzięki nowoczesnej kolei linowej gondolą z panoramicznymi szybami wjedziesz na sam szczyt o wysokości 1959 m n.p.m. Jest to stok dla zaawansowanych narciarzy, a zjazdy w tym imponującym miejscu to czysta przyjemność. Do wyboru są 2 trudne trasy - Gąsienicowa o długości 1500 metrów i Goryczkowa o długości 2200 metrów wraz z wyciągami narciarskimi. Można też kontynuować zjazd nartostradą aż do dolnej stacji w Kuźnicach. Nartostrada przez Halę Gąsienicową liczy aż 8 kilometrów, a przez Goryczkową około 4 kilometrów. Poniżej wierzchołka Kasprowego Wierchu znajduje się górna stacja kolejki linowej. W budynku jest bar, restauracja, sklep, przechowalnia nart oraz zimowa stacja TOPR.

 

  • Gubałówka jest wizytówką Zakopanego. Na jej zboczu położona jest stacja narciarska Gubałówka. Na szczyt można wjechać kolejką linową, gdzie czekają dwa wyciągi - krzesełkowy i orczykowy. Tereny narciarskie zlokalizowane są na południowo - wschodnich zboczach Gubałówki. Można wyróżnić 2 trasy narciarskie i 1 snowboardową. Trasy zjazdowe są sztucznie naśnieżane i częściowo oświetlone. Warto wykupić lekcje, aby uczyć się pod okiem profesjonalnych instruktorów.Do tego istnieją też prywatne wyciągi orczykowe. Na Gubałówce jest wiele hoteli i restauracji. Wspaniałe widoki podczas zjazdów na Zakopane i Tatry zapierają dech w piersi.

 

  • Narty w Zakopanem
    Zakopane 2020 - Shutterstock
    Ośrodek Narciarsko-Rekreacyjny Harenda Zakopane położony jest jest na południowo-wschodnich zboczach Rafaczówki stanowiącej przedłużenie grzbietu Gubałówki. Jest to stacja sportowa z wyciągami, trasami narciarskimi i snowboardowymi. Trasy na Harendzie dostosowane są zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych narciarzy. Ośrodek posiada też szkołą narciarską z nauką jazdy dla dzieci i dorosłych. Organizowane są szkolenia indywidualne bądź grupowe. Profesjonalna kadra służy wiedzą i doświadczeniem. Atrakcją dla najmłodszych jest Klub Pingwina, gdzie dzieci mają zapewnioną odpowiednią opiekę i kadrę. Stok jest sztucznie śnieżony, oświetlony i ratrakowany. Trasy są zróżnicowane pod względem trudności. Duża przepustowość wyciągów zapewnia płynną jazdę. Ośrodek przygotował też trasę biegową i skiturową o długości 4 kilometrów. Stacja posiada duży parking, wypożyczalnię sprzętu zimowego, lodowisko i zaplecze gastronomiczne.

 

  • Centrum Narciarskie Nosal to kolejne ciekawe miejsce na mapie zimowej stolicy Polski. Jest to największy ośrodek szkoleniowy w Zakopanem ukierunkowany głównie na dzieci i początkujących narciarzy. Szerokie, łagodne stoki pod Nosalem to doskonałe miejsce do nauki. Wszystkie trasy mają charakter szkoleniowy. Nauka jazdy prowadzona jest w kompleksowy sposób przez instruktorów certyfikowanych przez PZN, pracujących według autorskiego programu. Każdego roku organizowany jest tutaj Puchar Misia Stramusia. Jedna z największych tego typu imprez w Polsce cieszy się dużą popularnością wśród najmłodszych. Znajduje się tu bogate zaplecze - parkingi, wypożyczalnie sprzętu i restauracje.

 

  • Stacja Narciarska Polana Szymoszkowa położona jest niemal w centrum Zakopanego, około 1,5 kilometra od Krupówek. Działa tu szkoła narciarska i snowboardowa oferująca kursy z bogatej oferty. Początkujący mogą wybrać małą kolej, która zawozi narciarzy na start łatwej trasy o długości 360 metrów. Przy dolnej stacji kolei znajduje się KidsPark Szymoszkowa. Druga opcja to wjazd na sam szczyt Gubałówki dużą koleją z sześcioosobowymi krzesełkami. Przy górnej stacji wyciągów, można odpocząć w restauracji z pięknym panoramicznym widokiem na Tatry.

 

Wyszukiwarka hoteli w Zakopanem

Oferty wczasów