WizzAir ponownie otwiera wszystkie bazy w Polsce od 17 czerwca 2020

WizAir - Film

Niskokosztowy przewoźnik Wizz Air ogłasza ponowne otwarcie wszystkich baz w Polsce od 17 czerwca 2020 roku i loty na trasach z Polski do najbardziej popularnych krajów takich jak m.in.: Bułgaria, Chorwacja, Islandia, Włochy, Norwegia czy Hiszpania.

Jak informuje przewoźnik "Aby pomóc pasażerom i załodze w bezpiecznym podróżowaniu, Wizz Air wdrożył dodatkowe procedury umożliwiające zachowanie dystansu fizycznego podczas wejścia na pokład i zwiększenie poziomu higieny na pokładzie samolotu. W celu ochrony zdrowia klientów oraz załogi, pasażerowie powinni dokonywać odprawy i wszelkich opłat online (np.: za dodatkowy bagaż, aby zredukować zbędny kontakt fizyczny na lotnisku). Aby powstrzymać rozprzestrzenianie się potencjalnych infekcji, pasażerowie są proszeni o przestrzeganie nowych zasad dotyczących zachowywania dystansu fizycznego podczas wchodzenia na pokład oraz jego opuszczania."

Mimo że filtry HEPA znajdujące się we wszystkich samolotach Wizz Air odfiltrowują z powietrza w kabinie 99,97% wirusów i bakterii, załoga oraz pasażerowie zostaną zobowiązani nosić maski podczas całego lotu. Personel pokładowy będzie rozdawał każdemu pasażerowi chusteczki dezynfekujące. W celu zmniejszenia kontaktu fizycznego, zachęca się do płatności zbliżeniowych podczas zakupów na pokładzie. Z samolotów zostaną usunięte magazyny pokładowe. 

Przewoźnik przygotował film podsumowujący i objaśniający nowe zasady Wizz Air, który można obejrzeć tu: video.

Linia poinformowała również, że od środy będzie można polecieć:

  • z Gdańska do m.in. Bergen, Paryża Beauvais, Dortmundu, Eindhoven, Reykjaviku, Oslo Gardenmoen, Stavanger;
  • z Warszawy do m.in. Alicante, Barcelony, Bergen, Bergamo, Burgas, Budapesztu, Brukseli, Rzymu Fiumicino, Reykjaviku, Madrytu, Wiednia;
  • z Katowic do m.in. Burgas, Kolonii, Dortmundu, Eindhoven, Reykjaviku, na Teneryfę;
  • z Krakowa m.in. do Bilund, Eindhoven, Rzymu Fumicino, Reykjaviku, Oslo;
  • z Lublina do Eindhoven;
  • z Poznania do Paryża Beauvais, Eindhoven;
  • z Olsztyna do Dortmundu;
  • ze Szczecina do Stavanger i z Wrocławia do Eindhoven, Reykjaviku, Oslo Torp. 

 

Zarezerwuj bilety lotnicze korzystając z Transpomat.pl

 

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów opublikowanym w Dzienniku Ustaw, do 30 czerwca będzie obowiązywał zakaz wykonywania lotów z Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, Szwecji i Portugalii.
 

Źródło: Biuro Prasowe WizzAir