Linia lotnicza Aegean Airlines

Linie lotnicze fas fa-plane blue
Aegean Airlines

Aegean Airlines to greckie linie lotnicze z siedzibą w Atenach. Są drugim pod względem wielkości przewoźnikiem powietrznym w Grecji. Obsługują połączenia krajowe i międzynarodowe – do państw europejskich, afrykańskich i azjatyckich.

Porty docelowe Aegean to większość krajów europejskich, a także Egipt, Izrael i Cypr (kwalifikowany już jako kraj azjatycki). Co więcej, linia dzieli trasy m.in. z liniami BMI, Brussels Airlines, Lufthansa czy TAP Portugal.

Przewoźnik przykłada dużą wagę do promocji kultury swojego kraju. Na pokładzie samolotu można oglądać dokumentalne produkcje krótkometrażowe kanału Enter Greece. Kuchnia pokładowa to oczywiście tradycyjne greckie potrawy oraz wina (menu przygotowało trzech znamienitych szefów kuchni).

Aegean Airlines nie zawsze nosiły taką nazwę. Powstały w roku 1987 jako Aegean Aviation. Początkowo oferowały przeloty dla VIP-ów oraz świadczyły lotnicze usługi ratunkowe. Dopiero w 1992 r. przekształciły się w pierwsze niezależne greckie linie lotnicze. Nazwę zmieniły w 1999. Od 2005 r. współpracują niemiecką Lufthansą oraz są członkami programu Miles & More. Od 2009 przynależą do sojuszu Star Alliance. 

Odwiedź serwis Transpomat.pl i wybierz najdogodniejszą dla siebie formę podróży. Kupuj bilety z wyprzedzeniem i oszczędzaj pieniądze. Pamiętaj, że z nami zarezerwujesz także nocleg.