Wyszukaj połączenie

Aegean Airlines

logo

Aegean Airlines to greckie linie lotnicze z siedzibą w Atenach. Są drugim pod względem wielkości przewoźnikiem powietrznym w Grecji. Obsługują połączenia krajowe i międzynarodowe – do państw europejskich, afrykańskich i azjatyckich.

Oferta | Porty docelowe Aegean to większość krajów europejskich, a także Egipt, Izrael i Cypr (kwalifikowany już jako kraj azjatycki). Co więcej, linia dzieli trasy m.in. z liniami BMI, Brussels Airlines, Lufthansa czy TAP Portugal.

Przewoźnik przykłada dużą wagę do promocji kultury swojego kraju. Na pokładzie samolotu można oglądać dokumentalne produkcje krótkometrażowe kanału Enter Greece. Kuchnia pokładowa to oczywiście tradycyjne greckie potrawy oraz wina (menu przygotowało trzech znamienitych szefów kuchni).

Historia | Aegean Airlines nie zawsze nosiły taką nazwę. Powstały w roku 1987 jako Aegean Aviation. Początkowo oferowały przeloty dla VIP-ów oraz świadczyły lotnicze usługi ratunkowe. Dopiero w 1992 r. przekształciły się w pierwsze niezależne greckie linie lotnicze. Nazwę zmieniły w 1999. Od 2005 r. współpracują niemiecką Lufthansą oraz są członkami programu Miles & More. Od 2009 przynależą do sojuszu Star Alliance.

Odwiedź serwis Transpomat.pl i wybierz najdogodniejszą dla siebie formę podróży. Kupuj bilety z wyprzedzeniem i oszczędzaj pieniądze. Pamiętaj, że z nami zarezerwujesz także nocleg.

Wyszukaj połączenie

Zobacz pozostałych oferentów

Tanie linie lotnicze

logo

AirAsia

logo

WOW Air

logo

Flybe

logo

Transavia

logo

Air Baltic

logo

Eurowings

logo

Vueling

logo

Norwegian

Linie lotnicze

logo

Austrian Airlines

logo

Aegean Airlines

logo

Aeroflot

logo

Qatar Airways

logo

Swiss

logo

Brussels Airlines

Bilety autokarowe

logo

Autokar Polska

logo

AD Euro-Trans

logo

Voyager-Transport

logo

Adamis Tours

logo

Agat

logo

Eurolines

logo

Becker Reisen

logo

Sindbad

Kolej

logo

SNCF

logo

PKP InterCity

Hotele

logo

TripNet

Zapisz się do newslettera

Akceptujemy płatności

  • visa
  • mastercard
  • bluemedia

Dołącz do nas

Wszelkie prawa zastrzeżone Transpomat 2017