Linia lotnicza Air France

Linie lotnicze fas fa-plane blue
Air France

Air France
Air France - Flickr.com

Główne francuskie linie lotnicze. Air France to przewoźnik państwowy, obecnie działający w ramach holdingu Air France-KLM. Oferuje przeloty na ponad 200 trasach. Korzysta głównie z samolotów marki Airbus. Kup bilety lotnicze Air France tanio z serwisem Transpomat.

Zasięg Air France obejmuje większość świata – za wyjątkiem Australii i Oceanii oraz niektórych krajów Afryki Południowej, Afryki Wschodniej i Bliskiego Wschodu. Przewoźnik stawia głównie na stałe połączenia, sezonowo latając do niewielkiej liczby krajów.

Dostępne są bilety Air France w taryfach Economy, Premium Economy, Business i La Premiere. La Premiere to najbardziej luksusowa opcja, z dostępem do strefy wypoczynku na lotnisku Charlesa de Gaulle’a i innych wybranych lotniskach na świecie, uproszczonym boardingiem, miejscem w prywatnej kabinie samolotowej, a nawet samochodem z szoferem, który zawiezie pasażera z lotniska do miejsca docelowego.

Klasa Business także daje dostęp do luksusowej kabiny, choć tylko na dalekich lotach. Premium Economy natomiast większy w stosunku do Economy limit bagażu, możliwość skorzystania ze stref wypoczynku za dodatkową opłatą, boarding bez kolejki i kilka innych udogodnień.

HISTORIA | Firma została założona w roku 1933 z połączenia pięciu małych przewoźników. Stosunkowo szybko, bo już w 1953 r., Air France weszła w erę odrzutowców, korzystając z samolotu de Havilland Comet – pierwszego pasażerskiego odrzutowca na świecie. W większym stopniu na ten typ pojazdów przewoźnik przerzucił się w roku 1960, skracając czas podróży w niektórych przypadkach nawet o połowę.

W roku 1976 Air France wprowadziła do floty legendarnego Concorde’a, oferując loty z prędkością naddźwiękową. Zawieszono je w 2003 r. W tm samym roku ogłoszono także połączenie Air France i KLM.

Kup bilety lotnicze Air France w jednej chwili, korzystając z serwisu Transpomat. Sprawdź dostępne połączenia, korzystając z wyszukiwarki po prawej stronie, wybierz jedno z nich i zorganizuj swą podróż.