Wyszukaj połączenie

Air France

logo

Główne francuskie linie lotnicze. Air France to przewoźnik państwowy, obecnie działający w ramach holdingu Air France-KLM. Oferuje przeloty na ponad 200 trasach. Korzysta głównie z samolotów marki Airbus. Kup bilety lotnicze Air France tanio z serwisem Transpomat.

POŁĄCZENIA | Zasięg Air France obejmuje większość świata – za wyjątkiem Australii i Oceanii oraz niektórych krajów Afryki Południowej, Afryki Wschodniej i Bliskiego Wschodu. Przewoźnik stawia głównie na stałe połączenia, sezonowo latając do niewielkiej liczby krajów.

OFERTY I ZNIŻKI | Dostępne są bilety Air France w taryfach Economy, Premium Economy, Business i La Premiere. La Premiere to najbardziej luksusowa opcja, z dostępem do strefy wypoczynku na lotnisku Charlesa de Gaulle’a i innych wybranych lotniskach na świecie, uproszczonym boardingiem, miejscem w prywatnej kabinie samolotowej, a nawet samochodem z szoferem, który zawiezie pasażera z lotniska do miejsca docelowego.

Klasa Business także daje dostęp do luksusowej kabiny, choć tylko na dalekich lotach. Premium Economy natomiast większy w stosunku do Economy limit bagażu, możliwość skorzystania ze stref wypoczynku za dodatkową opłatą, boarding bez kolejki i kilka innych udogodnień.

HISTORIA | Firma została założona w roku 1933 z połączenia pięciu małych przewoźników. Stosunkowo szybko, bo już w 1953 r., Air France weszła w erę odrzutowców, korzystając z samolotu de Havilland Comet – pierwszego pasażerskiego odrzutowca na świecie. W większym stopniu na ten typ pojazdów przewoźnik przerzucił się w roku 1960, skracając czas podróży w niektórych przypadkach nawet o połowę.

W roku 1976 Air France wprowadziła do floty legendarnego Concorde’a, oferując loty z prędkością naddźwiękową. Zawieszono je w 2003 r. W tm samym roku ogłoszono także połączenie Air France i KLM.

Kup bilety lotnicze Air France w jednej chwili, korzystając z serwisu Transpomat. Sprawdź dostępne połączenia, korzystając z wyszukiwarki po prawej stronie, wybierz jedno z nich i zorganizuj swą podróż.

Wyszukaj połączenie

Zobacz pozostałych oferentów

Tanie linie lotnicze

logo

AirAsia

logo

WOW Air

logo

Flybe

logo

Transavia

logo

Air Baltic

logo

Eurowings

logo

Vueling

logo

Norwegian

Linie lotnicze

logo

Austrian Airlines

logo

Aegean Airlines

logo

Aeroflot

logo

Qatar Airways

logo

Swiss

logo

Brussels Airlines

Bilety autokarowe

logo

Autokar Polska

logo

AD Euro-Trans

logo

Voyager-Transport

logo

Adamis Tours

logo

Agat

logo

Eurolines

logo

Becker Reisen

logo

Sindbad

Kolej

logo

SNCF

logo

PKP InterCity

Hotele

logo

TripNet

Zapisz się do newslettera

Akceptujemy płatności

  • visa
  • mastercard
  • bluemedia

Dołącz do nas

Wszelkie prawa zastrzeżone Transpomat 2017