Linia lotnicza EasyJet

Linie lotnicze fas fa-plane blue
EasyJet

Tanie linie lotnicze z Wielkiej Brytanii, będące jednym z najpopularniejszych przewoźników niskokosztowych w Europie. Operują na samolotach marki Airbus. Bilety EasyJet cieszą się ogromną popularnością wśród pasażerów z Polski.

Poznaj linię EasyJet - Sieć połączeń EasyJet obejmuje całą Europę Zachodnią i Środkową, Wyspy Kanaryjskie, Maroko, Turcję, Egipt i Izrael. W Polsce przewoźnik lata z Krakowa i Lublina. Przewoźnik nie obsługuje jednak krajów wschodnioeuropejskich, takich jak Ukraina, Litwa czy Białoruś.

Oferty i zniżki -  EasyJet oferuje udział w programie EasyJet Plus. Posiadanie karty członkowskiej uprawnia do wyboru miejsca, możliwość zdawania bagażu w dedykowanych lotniskowych punktach bagażowych, szybszą odprawę na niektórych lotniskach, pierwszeństwo wejścia na pokład, drugi bagaż podręczny, możliwość przesiadki na wcześniejszy lot (jeśli jest dostępny) bez dodatkowych kosztów i zwrot różnicy kosztów, jeżeli już po zakupie w ofercie pojawią się bilety w niższej cenie.

Linia została założona w roku 1995. Sukces przyszedł szybko – po dziesięciu latach EasyJet operował już na 100 samolotach, a dwa lata później przejął konkurencyjne GB Airways. W 2008 r. firma miała już 20 baz. W roku 2010, rozbudowując sieć połączeń do 500 tras i drugi raz z rzędu przewożąc największą spośród brytyjskich przewoźników liczbę pasażerów, EasyJet został największą linią lotniczą w Wielkiej Brytanii.

Kup bilety EasyJet tanio i szybko w serwisie Transpomat. Znajdź okazję, korzystając z wyszukiwarki po prawej stronie.