Wyszukaj połączenie

KLM

logo

KLM (Koninklijke Luchtvaart Maatschappij – Królewskie Towarzystwo Lotnicze) to główny przewoźnik lotniczy z Holandii, działający w ramach spółki Air France-KLM. Dokąd zabiorą Cię bilety lotnicze KLM?

POŁĄCZENIA | Linie KLM oferują podróże do ponad 500 miejscowości docelowych na całym świecie. Szczególnie rozwinięta jest sieć połączeń do Ameryki Północnej, gdzie organizacja obsługuje aż ponad 180 lotnisk, oraz do Chin, z ponad trzydziestoma lotniskami. Warte uwagi są także liczne destynacje w Afryce i Ameryce Południowej – czyli na kontynentach, na które podróżuje stosunkowo niewiele linii z Europy.

OFERTY I ZNIŻKI | Bilety do Europy są dostępne w wariancie małym, standardowym i flex. Najtańszy z nich zapewnia bezpłatny posiłek i napój, ale nie umożliwia przewozu bagażu rejestrowanego ani zwrotu biletu. Standard to opcja z bagażem, ale wciąż bez możliwości zwrotu. Flex zapewnia bezpłatną zmianę lotu czy anulowanie rezerwacji oraz pierwszeństwo wejścia na pokład. Na trasach międzykontynentalnych dostępne są taryfy ekonomiczna i premium, przy czym np. podczas lotów w klasie ekonomicznej do USA można wybrać różne opcje szczegółowe.

HISTORIA | KLM to jedna z najstarszych nadal działających linii lotniczych świata. Została założona w roku 1919 i szybko zaczęła oferować kursy po Holandii oraz do Anglii. W roku 1934 wykonała swój pierwszy lot transatlantycki – z Amsterdamu do Curacao. W epokę odrzutowców weszła w 1960 r., kupując samolot DC-8.

Odtąd rozwój nabrał tempa. Flotę zasiliły nowoczesne boeingi. W 1991 r. przewoźnik uruchomił pierwszy w Europie program lojalnościowy – o nazwie Latający Holender. Linia wykupywała udziały u takich przewoźników, jak Northwest Airlines czy Kenya Airlines. Uruchomiła także program charytatywny wspomagający biedne dzieci. W roku 2004 utworzono grupę Air France-KLM, która operuje do dziś.

Kup bilety lotnicze KLM z serwisem Transpomat. To tania, szybka i wygodna opcja zorganizowania podróży. Jak zacząć? Bardzo prosto – skorzystaj z wyszukiwarki po prawej stronie i zobacz wszystkie opcje przelotów.

Wyszukaj połączenie

Zobacz pozostałych oferentów

Tanie linie lotnicze

logo

AirAsia

logo

WOW Air

logo

Flybe

logo

Transavia

logo

Air Baltic

logo

Eurowings

logo

Vueling

logo

Norwegian

Linie lotnicze

logo

Austrian Airlines

logo

Aegean Airlines

logo

Aeroflot

logo

Qatar Airways

logo

Swiss

logo

Brussels Airlines

Bilety autokarowe

logo

Autokar Polska

logo

AD Euro-Trans

logo

Voyager-Transport

logo

Adamis Tours

logo

Agat

logo

Eurolines

logo

Becker Reisen

logo

Sindbad

Kolej

logo

SNCF

logo

PKP InterCity

Hotele

logo

TripNet

Zapisz się do newslettera

Akceptujemy płatności

  • visa
  • mastercard
  • bluemedia

Dołącz do nas

Wszelkie prawa zastrzeżone Transpomat 2017