Linia lotnicza KLM

Linie lotnicze fas fa-plane blue
KLM

KLM
KLM - Flickr.com

KLM (Koninklijke Luchtvaart Maatschappij – Królewskie Towarzystwo Lotnicze) to główny przewoźnik lotniczy z Holandii, działający w ramach spółki Air France-KLM. Dokąd zabiorą Cię bilety lotnicze KLM?

Linie KLM oferują podróże do ponad 500 miejscowości docelowych na całym świecie. Szczególnie rozwinięta jest sieć połączeń do Ameryki Północnej, gdzie organizacja obsługuje aż ponad 180 lotnisk, oraz do Chin, z ponad trzydziestoma lotniskami. Warte uwagi są także liczne destynacje w Afryce i Ameryce Południowej – czyli na kontynentach, na które podróżuje stosunkowo niewiele linii z Europy.

Bilety do Europy są dostępne w wariancie małym, standardowym i flex. Najtańszy z nich zapewnia bezpłatny posiłek i napój, ale nie umożliwia przewozu bagażu rejestrowanego ani zwrotu biletu. Standard to opcja z bagażem, ale wciąż bez możliwości zwrotu. Flex zapewnia bezpłatną zmianę lotu czy anulowanie rezerwacji oraz pierwszeństwo wejścia na pokład. Na trasach międzykontynentalnych dostępne są taryfy ekonomiczna i premium, przy czym np. podczas lotów w klasie ekonomicznej do USA można wybrać różne opcje szczegółowe.

KLM to jedna z najstarszych nadal działających linii lotniczych świata. Została założona w roku 1919 i szybko zaczęła oferować kursy po Holandii oraz do Anglii. W roku 1934 wykonała swój pierwszy lot transatlantycki – z Amsterdamu do Curacao. W epokę odrzutowców weszła w 1960 r., kupując samolot DC-8.

Odtąd rozwój nabrał tempa. Flotę zasiliły nowoczesne boeingi. W 1991 r. przewoźnik uruchomił pierwszy w Europie program lojalnościowy – o nazwie Latający Holender. Linia wykupywała udziały u takich przewoźników, jak Northwest Airlines czy Kenya Airlines. Uruchomiła także program charytatywny wspomagający biedne dzieci. W roku 2004 utworzono grupę Air France-KLM, która operuje do dziś.

Kup bilety lotnicze KLM z serwisem Transpomat. To tania, szybka i wygodna opcja zorganizowania podróży. Jak zacząć? Bardzo prosto – skorzystaj z wyszukiwarki po prawej stronie i zobacz wszystkie opcje przelotów.