Linia lotnicza UIA

Linie lotnicze fas fa-plane blue
UIA

Ukraine International Airlines
Ukraine International Airlines - Biuro Prasowe

Ukraine International Airlines (UIA) to największa ukraińska linia lotnicza, z siedzibą w Kijowie. Obsługuje połączenia krajowe, europejskie, do Afryki, do Ameryki Północnej, na Bliski Wschód oraz do niektórych krajów azjatyckich.

Linie Ukraine International oferują połączenia do 300 europejskich portów lotniczych tygodniowo oraz rejsy poza starym kontynentem. Dzięki współpracy z innymi przewoźnikami sieć połączeń obejmuje ponad 3000 miejsc na całym świecie. Partnerami, którzy to umożliwiają, są między innymi Air France/KLM, TAP Portugal, Finnair, Austrian Airlines, Brussels Airlines oraz Kuwait Airways.

Na pokładzie dostępne są trzy kategorie miejsc: Business, Premium Economy i Economy. Podczas trwania podróży dostępna jest pełna informacja o locie w czasie rzeczywistym z trójwymiarową mapą 3D. Fotele wyposażone są w gniazda sieciowe USB I AC.

W trakcie lotu rozrywki dostarcza dostęp do ponad 80 hollywoodzkich, międzynarodowych i ukraińskich filmów fabularnych, w tym najnowszych hitów filmowych, seriali, programów telewizyjnych, filmów dla dzieci i filmów animowanych. Linie oferują również sekcję sportową, bogatą ofertę albumów muzycznych i popularnych gier. Treści rozrywkowe dostępne są w językach ukraińskim, angielskim, rosyjskim, chińskim, francuskim, hindi oraz innych.
Warto zapoznać się z bogatym menu pokładowym i zarezerwować wcześniej ulubiony posiłek. Istnieje możliwość otrzymania na życzenie posiłków specjalnych, takich jak dania koszerne, wegetariańskie, posiłek bez wieprzowiny, indyjskie menu, posiłki dla dzieci i owoce morza.

UIA UIA oferują także możliwość przewozu niewielkich zwierząt.

Ukraine International Airlines powstały w roku 1992 jako narodowy przewoźnik Ukrainy. Firmę założyło Stowarzyszenie Lotnictwa Cywilnego Ukrainy we współpracy z GPA, czyli pochodzącą z Irlandii spółką zajmującą się leasingiem. W 1996 r. pakiet akcji firmy nabyły Austrian Airlines i Swissair, а po czterech latach także Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju. Porównaj oferty różnych przewoźników, wybierz korzystną opcję i kup bilet już dzisiaj. Z Transpomatem możesz także zarezerwować miejsce w hotelu.