Linia lotnicza Vueling

Linie lotnicze fas fa-plane blue
Vueling

Vueling
Vueling - Flickr.com

Hiszpańskie tanie linie lotnicze założone w roku 2004. Bilety lotnicze Vueling umożliwiają przelot na ponad 100 tras. Przewoźnik łączy duże miejscowości europejskie oraz, w mniejszej liczbie, miejscowości w Afryce i Azji. Przewoźnik korzysta z samolotów marki Airbus.

Samoloty Vueling latają nie tylko do kilkudziesięciu miejscowości w Europie, ale także do Tunezji, na Wyspy Kanaryjskie, do Izreala, Islandii czy Sankt Petersburga.

Pasażerowie mogą korzystać z trzech taryf Vueling: podstawowej, Optima Fare i Excellence Fare. W przypadku podstawowej przydział miejsc jest losowy, a w cenę biletu nie jest wliczony bagaż rejestrowany. Optima umożliwia wybranie siedzenia i przewóz bagażu rejestrowanego. Excellence oferuje ponadto pierwszeństwo wejścia na pokład, zarezerwowane miejsce na bagaż podręczny, możliwość siedzenia z przodu samolotu i bez współpasażera, szybką odprawę i inne udogodnienia.

Linie lotnicze Vueling zostały założone w roku 2004 w Barcelonie. W roku 2009 połączyły się z innym tanim przewoźnikiem – Clickair – pozostając jednak przy swojej bardziej popularnej nazwie. W roku 2009 wprowadziły połączenia do Warszawy, zawieszone w 2011. Jednakże w 2014 r. Vueling ponownie wprowadziły do oferty połączenia do Polski – sezonowe do Krakowa i całoroczne do Warszawy.

Kup bilety lotnicze Vueling w najwygodniejszy sposób – korzystając z serwisu Transpomat. Zacznij od wyszukania dostępnych połączeń. W tym celu skorzystaj z wyszukiwarki po prawej stronie.