Wczasy na Majotcie

Majotta - europejska wyspa na Oceanie Indyjskim

Dzikie plaże na Majotcie
 Dzikie plaże na Majotcie - Shutterstock

Majotta to francuska wyspa pochodzenia wulkanicznego. Leży w archipelagu Komorów na Oceanie Indyjskim na północny zachód od Madagaskaru. Cechuje się urozmaiconym pagórkowatym krajobrazem i klimatem tropikalnym. Jej terytorium składa się z trzech zamieszkanych wysp - największa Grande Terre, Petite Terre i Dzaoudzi. Wybrzeże w większości jest skaliste z licznymi przybrzeżnymi wysepkami. Stolicą Majotty jest Mamoudzou. 

Lazurowy ocean, piękne laguny i rafy koralowe, piaszczyste różnokolorowe plaże, soczysta tropikalna zieleń z ogromnymi drzewami ylang-ylang, niezapomniane krajobrazy - to i wiele więcej znajdziesz na Majotcie. Piasek na każdej z plaż jest innego koloru – od bieli przez beż, aż po czerń. Majotta otoczona jest przepiękną rafą koralową, która tworzy największą na Oceanie Indyjskim lagunę z bogatym życiem podwodnym. Miłośnicy sportów wodnych, w tym nurkowania będą zachwyceni. Podczas pobytu tutaj można zobaczyć żółwie, wielobarwne ryby, delfiny, wieloryby, a nawet tajemnicze diugonie. Ciekawostką Majotty są małe różnokolorowe domki, tzw. bangas. Mieszkają w nich kawalerowie, a atrakcyjne domy mają zainteresować potencjalne kandydatki na żony. Wyspa jest jednym z nielicznych miejsc na świecie, w którym panuje matriarchat. Majotta to ciekawe i malownicze miejsce warte poznania.


Wybierz coś dla siebie z najlepszych atrakcji Majotty


Plaża N'Gouja na Majottcie
   Plaża N'Gouja na Majotcie - Shutterstock
  • Jedną z najpiękniejszych i najpopularniejszych plaż Majotty jest N'Gouja. Leży na południowym krańcu Grande Terre w otoczeniu gigantycznych baobabów i bujnej tropikalnej roślinności, u stóp góry Choungui. Piasek tutaj ma kolor soli i pieprzu. To idealne miejsce do rozpoczęcia przygody z nurkowaniem. Można tutaj często spotkać żółwie, które wychodzą z wody w poszukiwaniu glonów i rozmnażania. W pobliżu raf zobaczysz ławice ryb aniołów i ryb chirurgów.

 

  • Moya to wspaniała dzika plaża we wschodniej części wyspy Petite Terre. Ukryta jest w malowniczej zatoce w kształcie księżyca, co stanowi ochronę przed wiatrem. W otoczeniu skalistych wzgórz i bujnej tropikalnej zieleni zachęca do błogiego relaksu. Ma ponad 500 metrów długości i do 30 metrów szerokości.

 

  • Wysepka Ilot de Sable Blanc może pochwalić się najbardziej białym piaskiem na całej Majotcie. A ocean wokół wyspy ma wszystkie odcienie lazuru. Znajduje się na rafie koralowej. Nie ma tutaj żadnej infrastruktury. Jest to raj dla miłośników nurkowania. Piękna piaszczysta plaża z łagodną linią brzegową to idealne miejsce na błogi relaks.

 

  • Stolicą i największym miastem wyspy jest Mamoudzou. Leży na północno-wschodnim wybrzeżu Grande Terre. Jest to główny ośrodek gospodarczy Majotty. Na targu można zaopatrzyć się w regionalne pamiątki, w tym rękodzieło i spróbować pysznych, świeżych soczystych owoców, takich jak papaja, mango czy marakuja. W samym mieście i okolicach jest wiele atrakcji, takich jak: Hippocampe plongee, Wake Up Maluja, Sea Blue Safari, Nautilus Plongee, Cap'tain Némo. Stolica imponuje wspaniałą zatoką.

 

Îlot de Sable Blanc
  Îlot de Sable Blanc - Shutterstock

  • Największą atrakcją Petite Terre jest jezioro Dziani Dzaha. Szmaragdowy klejnot wyspy to okrągły, mały akwen w dawnym kraterze wulkanicznym. Wędrówka wokół jeziora to piękna i ciekawa przygoda. Podczas spaceru można podziwiać dawną ufortyfikowaną stolicę Dzaoudzi, jej przystań i turkusowe wody dużej rafy na północnym wschodzie.

 

  • Wodospad w Soulou leży na na zachodnim wybrzeżu Grande Terre. Ma 8 metrów wysokości. Można zdecydować się na długi spacer z Tsingoni, lub krótki z drogi pomiędzy Tsingoni i Mtsangamouji. Jest to przepiękne miejsce warte zobaczenia.

 

  • Choungui to charakterystyczna góra wulkaniczna w kształcie stożka będąca wizytówką Majotty. Leży w jej w południowej części. Jest to drugi po Mont Bénara najwyższy punkt na wyspie i ma 593 metry wysokości. Góra porośnięta jest lasem tropikalnym. Obszar stanowi dom i ostoję dla ptaków. Na Choungui prowadzi najpiękniejsza piesza trasa na wyspie. Widoki z góry są spektakularne i zapierają dech w piersi.

 

Choungui to charakterystyczna góra wulkaniczna
  Choungui to charakterystyczna góra wulkaniczna na Majottcie - Shutterstock

  • Park Narodowy Saziley położony jest na południowym wschodzie wyspy Majotta. Ma na celu ochronę lasu deszczowego z jego florą i fauną. Słynie z dużej kolonii żółwi morskich. Na jego terytorium znajduje się kilka plaż. Niektóre z nich pokryte są białym, inne czarnym piaskiem.

 

  • Morski Park Naturalny Mayotte ma na celu poznanie i ochronę środowiska morskiego i umożliwienie racjonalnego rozwoju działalności człowieka. Powstał w 2010 roku. Wraz z Glorieuses stanowi największy francuski morski obszar chroniony. Jest to globalny ośrodek bioróżnorodności z namorzynami, łożami trawy morskiej, rafami koralowymi oraz imponującą laguną o powierzchni 1300 kilometrów kwadratowych.

 

  • Muma to muzeum Majotty, ciekawe miejsce, gdzie zgromadzone są różne eksponaty o znaczeniu historycznym, kulturowym i środowiskowym. Znajduje się w Dzaoudzi w dawnych barakach zbudowanych w XIX wieku. Oprócz wystaw wstępnych, w każdą sobotę odbywają się tutaj wystawy tematyczne. Wszystkie działania mają na celu ukazanie bogatego dziedzictwa materialnego i niematerialnego Majotty.
Wypoczynek fas fa-umbrella-beach orange Wypoczynek + zwiedzanie fas fa-walking green

Propozycje naszych partnerów

Tanie loty na Haiti

Oferta noclegowa w Majotcie

Oferta wczasów i wycieczek na Majotcie