Wczasy w Kenii

egzotyczne plaże, afrykańska kultura i safari z Kilimandżaro w tle

Rezerwat Maasai Mara, Kenia
Rezerwat Maasai Mara, Kenia - Shutterstock

Kenia to zróżnicowany kraj położony we wschodniej Afryce nad Oceanem Indyjskim ze stolicą w Nairobi. Słynie z wielu parków narodowych i rezerwatów przyrody z bogatą florą i fauną. Jego wizytówką jest oczywiście safari, czyli możliwość zobaczenia dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku. Kenijskie krajobrazy zachwycają na równi ze światem zwierząt. Zobaczysz lasy deszczowe, sawanny, stepy, pustynie i masywy wulkaniczne. Kenia to także afrykańska muzyka, taniec i kuchnia.

Jest to doskonały wybór na wymarzony urlop - połączenie przygody na safari z błogim lenistwem na rajskich plażach. Na zakończenie ekscytującej wyprawy po afrykańskiej sawannie masz możliwość odpoczynku na zjawiskowych plażach Oceanu Indyjskiego. Biały piasek, lazurowy ocean i relaks w cieniu palmy kokosowej - czego chcieć więcej? Kenia czeka na Ciebie!

 


Wybierz coś dla siebie z najlepszych atrakcji Kenii:


Cathedral in Mombasa, Kenya
   Katedra w Mombasie, Kenia - Shutterstock
 • Wybrzeże i miasto Mombasa - to tutaj możesz wypoczywać na Diani Beach, jednej z najpiękniejszych plaż na całym globie. Wybrzeże przyciąga turystów z całego świata, pragnących relaksu w egzotycznej atmosferze i afrykańskiej scenerii. Głównym miastem jest Mombasa, gdzie mieszają się wpływy rdzenne, islamskie i europejskie. Aglomeracja może pochwalić się urokliwą starówką oraz imponującym kompleksem Fort Jesus, wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Ponadto każdego roku odbywa się tutaj listopadowy karnawał. W pobliżu miasta usytuowany jest Haller Park, gdzie masz możliwość nakarmienia żyraf czy Morski Park Narodowy Mombasa z możliwością podziwiania rafy koralowej.

 

 • Rezerwat Shimba Hills jest to rezerwat o powierzchni 300 kilometrów kwadratowych, położony około 33 km od Mombasy i 15 km od wybrzeża. Obszar obejmuje zielone sawanny oraz bujną tropikalną roślinność z lasem deszczowym. Żyją tu m.in. lamparty, żyrafy, zebry, lwy oraz rzadko spotykane antylopy szablorogie. Jego atrakcją jest wodospad Sheldrick, gdzie można się ochłodzić po długiej wędrówce.

   

Plaża Diani, Kenia, Afryka
   Plaża Diani, Kenia, Afryka - Shutterstock
 • Wybrzeże Malindi - główny ośrodek turystyczny Kenii, położony 120 km na północ od Mombasy. Stolicą regionu jest kolorowe miasto Malindi, przyciągające afrykańską kulturą i gościnnością. Wybrzeże ma długość około 70 km i może pochwalić się piaszczystymi plażami z krystalicznie czystą wodą z rafą koralową. Najpiękniejsze plaże znajdują się w trzech zatokach: Turtle Bay, Watamu Bay i Blue Lagoon. Wybrzeże może pochwalić się dwoma Morskimi Parkami Narodowymi Malindi i Watamu. Jest to świetne centrum do snorkelingu, nurkowania, windsurfingu czy wędkowania oraz doskonała baza wypadowa do zobaczenia innych atrakcji Kenii.

   

 • Nairobi - Jeżeli chcesz poznać historię i kulturę Kenii warto odwiedzić jego stolicę. Nairobi leży w centrum kraju u podnóża gór Aberdare. W mieście jest Muzeum Narodowe, muzeum Karen Blixen czy Memorial Garden. W pobliżu znajduje się Park Narodowy Nairobi, który nie jest ogrodzony, więc w granicach miasta można spotkać spacerujące zwierzęta. Warto też odwiedzić Centrum Żyraf oraz Sierociniec Słoni. Nairobi to dobre miejsce na zakup wyrobów afrykańskiego rzemiosła.

   

 • Safari - To główna atrakcja turystyczna Kenii, znana na całym świecie. Każdego roku wielu turystów odwiedza ten kraj, aby przeżyć przygodę na afrykańskiej sawannie i na własne oczy zobaczyć dzikie, egzotyczne zwierzęta, w tym tak zwaną “wielką piątkę”, czyli słonia sawannowego, nosorożca czarnego, lwa, bawoła afrykańskiego i lamparta. Safari dostępne jest w wielu miejscach w całej Kenii, a można je odbyć nawet podczas lotu balonem. Najlepszą porą jest lipiec, sierpień i wrzesień, bo wtedy odbywa się wielka migracja zwierząt.

   

Masajowie
  Tradycyjni Masjowie - Shutterstock
 • Park Narodowy Masai Mara - słynny obszar chroniony ze względu na walory przyrodnicze i kulturowe. Nazwa pochodzi od rzeki Mara przepływającej przez ten teren oraz plemienia, który go zamieszkuje, czyli Masajów. Jest to Afryka w pigułce - egzotyczne rośliny, zwierzęta, wyjątkowe krajobrazy i lokalna ludność. Park znajduje się na terenie Prowincji Wielkiego Rowu i graniczy z Parkiem Narodowym Serengeti w Tanzanii. Oprócz wielu gatunków drapieżników, można tu spotkać około 500 gatunków ptaków. W lipcu, sierpniu i we wrześniu odbywa się “wielka migracja” stad antylop gnu i zebr.

   

 • Park Narodowy Tsavo - najstarszy i jednocześnie największy park narodowy w Kenii i jeden z największych na świecie. Dzieli się na dwa obszary Tsavo East i Tsavo West. Łączna powierzchnia to 22 812 km2, z czego na Tsavo West przypada 9065 km2, a na Tsavo East 13 741 km2. Słynie z olbrzymich słoni, będących pod całkowitą ochroną oraz wielkich baobabów. Żyją tu m.in. lwy pozbawione grzywy oraz 500 gatunków ptaków. Ciekawą atrakcją w okolicy parku są tzw. źródła Mzima, gdzie można zobaczyć hipopotamy i krokodyle. Park porośnięty jest drzewami i zaroślami oraz pokryty zastygłą lawą. Na terenie znajduje się wiele obozowisk, gdzie można spędzić noc i obserwować zwierzęta ze specjalnych stanowisk.

   

 • Park Narodowy Amboseli - leży w południowej Kenii przy granicy z Tanzanią u stóp najpiękniejszej i najwyższej góry Afryki Kilimandżaro. Wpisany jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO i nosi miano rezerwatu biosfery. Park Narodowy Amboseli to idealny wybór na pierwsze safari. Jest to głównie płaski teren porośnięty sawanną z pojedynczymi akacjami co sprawia, że zwierzęta są bardzo dobrze widoczne. Dość łatwo można zaobserwować wiele gatunków, od stada słoni po wylęgające się na bagnach hipopotamy. Żyją tu m.in lamparty, gepardy, bawałoy czy żyrafy. Na terenie parku znajdują się wioski Masajów. W jego obrębie położone jest też okresowe Jezioro Amboseli.

   

Jezioro Turkana, Kenia
  Jezioro Turkana, Kenia - Shutterstock
 • Jezioro Turkana - nazywane jest nefrytowym morzem ze względu na charakterystyczny turkusowy kolor, a otaczające go skały wulkaniczne tworzą niesamowity krajobraz. Jest to największe słone jezioro we wschodniej Afryce przy którym zlokalizowane są trzy parki narodowe: South Island National Park, Central Island National Park i Sibiloi National Park, wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Park Narodowy Sibiloi słynie jako miejsce odkrycia szczątków prehistorycznych zwierząt oraz wczesnych skamieniałości rodzaju ludzkiego. Na południowym brzegu jeziora znajduje się czynny wulkan Teleki.

   

 • Mount Kenya - Ten masyw wulkaniczny ma wysokość 5199 m n.p.m. Jest to najwyższa góra w Kenii i druga najwyższa w Afryce. Porastają ją lasy równikowe do wysokości 1200 metrów. Powyżej 3300 metrów objęta jest ochroną w ramach Parku Narodowego Góry Kenia. Wielu śmiałków decyduje się na zdobycie tego szczytu, skąd rozpościerają się wspaniałe widoki na lodowiec. Sama wędrówka przez park to piękne przeżycie, gdzie można zobaczyć górskie lasy cedrowe i bambusowe, wrzosowiska, jeziora, lodowce górskie czy naturalne źródła mineralne oraz przeróżne zwierzęta.
Wypoczynek fas fa-umbrella-beach orange All inclusive fas fa-gifts

Połączenia lotnicze do Kenii

Kenia - oferta wczasów i wycieczek

Kenia - atrakcje turystyczne