Wczasy w Tunezji

Tunezja - kraj zachodzącego słońca

Hammamet, Tunezja
Plaże w Hammamet, Tunezja - Shutterstock

Tunezja to kraj, którego uroki polscy turyści coraz chętniej wybierają nie tylko na letnie wypady, ale przez okrągły rok. Ten barwny kraj oferuje swoim gościom liczne rajskie plaże przepełnione promieniami słońca, krystalicznie czystą wodę Morza Śródziemnego, a także oazy, które dadzą chwile wytchnienia. Miłośnicy sztuki mogą przygotować się na wielogodzinne podróże historyczne pośród niezliczonych zabytków i istotnych dla kraju budowli.

Zamiłowanie do tunezyjskich klimatów to nie tylko piękne miejscowości, panująca przyjazna atmosfera, czy dzikość i piękno natury, ale również zachwycająco smaczna kuchnia, która zawiera wiele śródziemnomorskich niespodzianek. Jeśli lubisz potrawy składające się z ryb, kaszy kuskus, jagnięciny, baraniny, owoców morza, to Tunezja będzie dla Ciebie idealną destynacją. Skuś się na odwiedzenie daktylowego państwa, które zachwyci Cię pod wieloma względami.

 


Poznaj 10 miejsc, które warto odwiedzić będąc w Tunezji


Great Mosque of Kairouan, Tunisia
  Wielki Meczet w Kairouan, Tunezja - Shutterstock
 • Oaza górska Chebika jest usytuowana w zachodniej części kraju wśród Gór Atlas. Wśród wszechobecnych pustynnych obszarów znajduje się otoczona gajem palmowym oaza, która usiana jest licznymi jeziorkami dającymi ukojenie. Fani Gwiezdnych Wojen na pewno poznają niektóre z widoków, ponieważ właśnie tu była nagrywana jedna z części kultowej serii. Wybierając się w ten zakątek warto skorzystać z usług przewodnika, który zasypie Cię dużą ilością anegdotek i historycznych faktów związanych z tym miejscem. Udaj się na najwyższy szczyt w oazie i zobacz ruiny starożytnej osady, niezliczone szczeliny, niespotykaną zieleń i naciesz oczy tym wyjątkowym widokiem.

 

 • Kairuan uważane jest jako jedno ze świętych miejsc w Tunezji. Jest to miasto przepełnione zabytkami i historią, a także ważna pod względem gospodarczym lokalizacja - spotkasz tutaj dużą ilość tkalni dywanów, zakładów zajmujących się wytwarzaniem tytoniu i odzieży. Miasto uważane jest za święte i jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, nic w tym dziwnego, ponieważ znajduje się tu ponad sto meczetów, w których skład wchodzi jeden z najsłynniejszych w kraju - Wielki Meczet Sidi Okba. Odwiedź także medynę, czyli charakterystyczną dzielnicę Kairuanu znaną z obszaru targowego, Muzeum Dywanów, czy aromatyczne restauracje, które zachwycą Cię swoim klimatem. 

 

 • Ruiny Thugga, Tunezja
    Ruiny Thugga, Tunezja - Shutterstock
  Ruiny Thugga zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1997 roku. Jest to cenne stanowisko archeologiczne, które w starożytności było tętniącym życiem miastem punickim, numidyjskim, a na samym końcu rzymskim. Dopiero w okresie Bizancjum miasto znacząco podupadło. W chwili obecnej warto odwiedzić świetnie zachowane pozostałości: Łuk Triumfalny, Mauzoleum Atebana, Świątyni Merkurego, Łaźnie Licyniana, Świątynie Saturna, a także okazały teatr rzymski.

 

 • Amfiteatr w Al Dżamm jest trzecim co do wielkości amfiteatrem na świecie, wyprzedza go jedynie Koloseum znajdujące się w Rzymie i Amfiteatr w Puli. Mimo upływu wielu lat budowla jest utrzymana w bardzo dobrym stanie i przenosi nas kilkaset lat wstecz, a także pozwala poznać historię tego okazałego oraz wyjątkowego miejsca. Wyjątkowość amfiteatru została doceniona w 1979 roku przez wpisanie obiektu na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Możesz udać się na różne poziomy budowli i obejrzeć go z każdej perspektywy. Ciekawostką jest to, że właśnie w tym wyjątkowym miejscu zostały nakręcone sceny do kultowego filmu ,,Gladiator’’.

 

 • Sousse to starożytne miasto z bogatą historią, której pozostałości możemy podziwiać w każdym zakątku miejscowości. Miasto świetnie nadaje się na kurort wypoczynkowy, a także jako miejsce idealne do cofnięcia się w przeszłość. Co więc warto zobaczyć w Sousse poza złocistymi plażami? Na pewno obszerny, robiący ogromne wrażenie Wielki Meczet, twierdzę Kazba znajdującą się na najwyższym szczycie miasta, a także klasztor obronny Ribat, który zachwyca swoim pięknym wyglądem.

 

 • The Baths of Antoninus or Baths of Carthage in Tunis
    Historyczne Łaźnie w Kartaginie - Shutterstock
  Djerba to wyspa należąca do Tunezji, która jest tłumnie odwiedzana przez turystów z całego świata. Oferta atrakcji jest bardzo szeroka, znajdziesz tutaj liczne hotele, restauracje i bary, a sama atmosfera panująca w tym miejscy zachwyci Cię swoją wyjątkowością. To idealne miejsce na wymarzone wakacje, dla miłośników sztuki proponujemy odwiedzenie muzeów, których w tym miejscu jest pod dostatkiem; jeśli lubisz wodną zabawę udaj się do tutejszego Aquaparku Pirate Djerba, a fanów przyrody zachęcamy do odwiedzenia farmy krokodyli. Djerba to miast z masą atrakcji, w którym każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. 

 

 • Kartagina to kolejne starożytne miasto, które zachwyca swoją historią, klimatem, a także pięknymi budowlami. Jest to obowiązkowe do zobaczenia miejsce, które owiane jest wieloma legendami, które poznawaliśmy w szkolnych ławkach. Odwiedzając to niezwykłe miasto koniecznie zobacz takie miejsca jak wzgórze Byrsa, które nierzadko jest nazywane kartagińskim akropolem i gwarantuje cudowne widoki na całe miasto. Termy Antoniusza, a właściwie ich ruiny to miejsce, dzięki któremu przeniesiesz się w czasie. Wycieczkę warto zakończyć w portach punickich, które w przeszłości były bardzo istotnym miejscem, obecnie jest to punkt chętnie odwiedzany przez miłośników historii.

 

 • Sidi Bou Said
    Sidi Bou Said - Shutterstock
  Tunis, czyli stolica Tunezji to centrum gospodarcze, handlowe oraz turystyczne całego państwa. Ze względu na wysoko rozwiniętą, wcześniej wspomnianą, turystykę Tunis jest często polecanym miastem do odwiedzenia. Mimo tego, że jest to jedna z największych miejscowości nie odczujesz tego przechadzając się przez urocze uliczki. Charakterystyczne białe budynki z pastelowymi okiennicami, liczne kawiarnie i restauracje to nierzadki krajobraz. Odwiedź piękne miejsca znajdujące się w tzw. Nowym Mieście – medynę, kościół St Vincent de Paul, Muzeum Bardo, czy Meczet Zitouna.  

 

 • Sidi Bou Said można wyglądem przyrównać do greckiego Santorini. Miasto nieopodal Tunisu zachwyca swoimi charakterystycznymi białymi domkami z niebieskimi okiennicami i kopułami położonymi na wysokim klifie z którego rozciąga się spektakularny krajobraz. Wśród krętych uliczek porośniętych bogatą roślinnością warto zawędrować do Centrum Muzyki Arabskiej i Śródziemnomorskiej, a także do Pałacu Dar el-Annabi oraz do XIII wiecznego meczetu. 

 

 • Synagoga Al-Ghariba w Al-Rijadzie jest jednym z najważniejszych miejsc na Dżerbie. Pośród budynków pokrytych kolorowym graffiti wyłania się biała synagoga wybudowana w XIX wieku na miejscu innego budynku. Wśród licznych sakralnych budowli wyróżnia się posiadaniem aż dwóch sal. Wnętrze zapiera dech w piersiach i jest połączeniem bieli oraz chabru z dodatkami srebrnyo-złotych zdobień. To miejsce to kwintesencja kultury tunezyjskiej.
Wypoczynek fas fa-umbrella-beach orange All inclusive fas fa-gifts dark-mint

Propozycje naszych partnerów

Tanie loty do Tunezji

Oferta wczasów i wycieczek do Tunezji

Atrakcje turystyczne w Tunezji