Polska - Z wizytą we Wrocławiu

Wyc. objazdowe, Polska
Wycieczki objazdowe fas fa-route purple
Informacje podstawowe
  • Rezerwacja tel.: 717 24 24 24
  • Kod imprezy: FTR 109929/27
  • Biuro podróży: Almatur
  • Cena za 1 os. 449 PLN
  • Teraz taniej, oszczędzasz 1%
  • Cena regularna za 1 os.: 453 PLN
  • Rodzaj transportu: Autokar
  • Wyjazd z: Katowice
  • Śniadanie
Rezerwacja imprezy
Udostępnij
Opis oferty
Polska - Z wizytą we Wrocławiu
Kraj
POLSKA
Opis
Wrocławski rynek - Panorama Racławicka - Ostrów Tumski - zabytkowa część miasta - rejs po Odrze - Zoo z Afrykarium - Hala Stulecia z listy UNESCO
Program
Dzień 1 :
Wyjazd z poszczegó lnych miast wg rozkładu jazdy. Przyjazd do Wrocławia – stolicy wojewó dztwa dolnośląskiego, miasta bezcennych zabytkó w. Przywitamy się z miastem wjeżdżając na 49 piętro drapacza chmur Sky Tower z pięknym widokiem na całe miasto. Następnie udamy się na zwiedzanie miasta z przewodnikiem, zobaczymy m.in.: rynek - jeden z największych w Europie, z pięknymi kamieniczkami (wraz ze wzniesionymi w rogu rynku połączonymi łukiem kamienicami Jaś i Małgosia) oraz pó źnogotyckim Ratuszem. Prawdziwą perłą jest gmach dawnego kolegium jezuickiego obecnie Uniwersytet Wrocławski wraz ze słynną Aulą Leopoldina - wspaniały przykład baroku austriackiego. Kolejnym punktem zwiedzania będzie Panorama Racławicka – monumentalne malowidło o wymiarach 114 m x 15. Kontynuujmy dalsze zwiedzanie, przejdziemy do najstarszej części miasta - Ostrowa Tumskiego, zwanego ró wnież małym Watykanem, z charakterystycznymi wieżami katedry św. Jana Chrzciciela i kolegiaty św. Krzyża i św. Bartłomieja, Plac Kościelny, most Tumski zwany mostem zakochanych. Czas wolny i obiadokolacja* w centrum miasta, spacer w okolice Fontanny Wrocławskiej, gdzie o pełnych godzinach odbywają się pokazy wodno-muzyczne. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
Dzień 2 :
Po śniadaniu udamy się na rejs stateczkiem wycieczkowym po Odrze na trasie: Przystań Kardynalska – Przystań ZOO. Zwiedzimy wrocławskie Zoo razem z Afrykarium, w któ rym prezentowane jest środowisko wodne Czarnego Kontynentu. Na terenie ZOO będziemy mieli możliwość poznania zwierząt z tak egzotycznych zakątkó w świata jak: Wybrzeże Szkieletó w, Kanał Mozambicki, Afryka Wschodnia, Morze Czerwone oraz Dżungla nad rzeką Kongo. Dalej udamy się w stronę Hali Stulecia, któ ra powstała w latach 1911-1913 wg Projektu Maxa Berga w 2006 r. została wpisana na listę UNESCO. Zobaczymy ró wnież Pawilon Czterech Kopuł, następnie udamy się zabytkową Pergolę do Ogrodu Japońskiego – wrocławska namiastka kultury Kraju Kwitnącej Wiśni. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną.
Świadczenia
Brak informacji
Zakwaterowanie
1 nocleg w hotelu o standardzie **/*** w okolicy Wrocławia. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami, TV
Wyżywienie
1 śniadanie, 1 obiadokolacja dodatkowo płatna.
Transport
Autokar z klimatyzacją, toaletą, DVD, barkiem.
Ubezpieczenie
Signal Iduna S.A.
Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.
Uwagi praktyczne
Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane za całą grupę (np. za lokalnych przewodnikó w) są dzielone na wszystkich uczestnikó w. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.
Cena podstawowa dotyczy wyjazdó w z Katowic. Dopłaty za dojazdy z wybranych miejscowości w Polsce podane są w rozkładzie jazdy.
Przejazd: Katowice - Wrocław (ok. 200 km) – ok. 3 godz.
Informacja o cenie:
Cena nie obejmuje
- kosztó w realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektó w, przewodnicy lokalni. Koszt – ok. 160 zł.
Podana cena imprezy nie zawiera obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 zł oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy - 2 zł.
Udostępnij