Informacje podstawowe
  • Rezerwacja tel.: 717 24 24 24
  • Kod imprezy: FTR 108828/142
  • Biuro podróży: EPT
  • Cena za 1 os. 810 PLN
  • Rodzaj transportu: Autokar
  • Wyjazd z: Katowice
  • Długość oferty: 2 dni
  • Śniadania i obiadokolacje
Rezerwacja imprezy
Udostępnij
Opis oferty
Szwajcaria Saksońska
Kategoria
3
Region
Niemcy/Wyc. objazdowe/Wyc. objazdowe
Oferta
Kraj - Niemcy, Polska
Region - Szwajcaria Saksońska
Rodzaj oferty - Wycieczka objazdowa 3 dni
Zakwaterowanie - hotel **/***
Kod - DEU5006
Opis
Szwajcaria Saksońska - to niezwykle malownicza kraina, ze skalnymi miastami, bazaltowymi wzniesieniami w kształcie stożków, basztami, iglicami, głębokimi dolinami, wąwozami i przepięknym kanionem Łaby. Zobaczymy prawdziwe cuda natury, a także urzekające miejsca, które były inspiracją dla wielu artystów. Wzniesiony na bazaltowej skale zamek Stolpen opisał w powieści Hrabina Cosel Józef Ignacy Kraszewski. Na drodze naszej wędrówki będzie również sławny, wręcz bajkowy, kamienny most Bastei przebiegający nad głębokim wąwozem. Zobaczymy królującą pośród krajobrazu Saskiej Szwajcarii i Gór Połabskich twierdzę Kö nigstein, skąd rozpościerają się wspaniałe widoki na Saską Szwajcarię, wschodnie Rudawy oraz Drezno.
Odwiedzimy Drezno czyli Florencję Północy. Podczas spaceru wzdłuż Łaby po malowniczej promenadzie Tarasy Bruhla zobaczymy jej najsłynniejsze zabytki. Niezapomnianych wrażeń dostarczy wizyta w Pałacu Zwinger, gdzie mieści się Galeria Mistrzów, a także Historyczne Zielone Sklepienie w Zamku Rezydencyjnym.
Zajrzymy również do Wrocławia - przepięknego miasta, zwanego z uwagi na ilość mostów i kładek Wenecją Północy, gdzie na każdym kroku towarzyszyć nam będą wszędobylskie krasnale.
Program
RAMOWY PROGRAM ZWIEDZANIA -
Dzień 1 - wyjazd wg rozkładu jazdy. Przejazd do Drezna, zwiedzanie -
- spacer po Starówce, - most Augusta, - Pałac Zwinger - architektoniczny klejnot Drezna, z muzeami - Galeria Obrazów Starych Mistrzów, Salon Matematyczno-Fizyczny, Zbiory Porcelany, - gmach Opery Sempera na Placu Teatralnym, - Frauenkirche - luterańska budowla, jedna z najważniejszych protestanckich świątyń w Niemczech, - Kościół Hofkirche - monumentalna budowla w stylu barokowym, - Zamek Rezydencyjny, w którym znajduje się muzeum Skarbiec - Grü nes Gewö lbe (zielone sklepienie) - uważane za najbogatszy zbiór klejnotów.
Przejazd na nocleg.
Dzień 2 - śniadanie. Przejazd na zwiedzanie Szwajcarii Saksońskiej -
- Przejazd do malowniczej miejscowości Stolpen - wzgórze zamkowe zbudowane ze skały bazaltowej jest naturalnym pomnikiem przyrody, a Zamek w Stolpen związany jest z uwięzioną na 49 lat hrabiną Cosel, nieszczęśliwie powiązaną z polskim królem Augustem II Mocnym, - Przejazd do Bastei - skalnego miasta, położonego na terenie Parku Narodowego Szwajcarii Saksońskiej. Jedną z największych atrakcji jest most, z którego rozpościera się wspaniała panorama na okolicę oraz skalne formacje.
- Twierdza Konigstein, zlokalizowana na skalnym płaskowyżu forteca powstała ok. 800 lat temu i obecnie stanowi doskonały punkt widokowy.
Przejazd do hotelu na nolceg.
Dzień 3 - Śniadanie. Przejazd do Wrocławia, zwiedzanie -
- Rynek Starego Miasta ze wspaniałą średniowieczną budowlą - Ratuszem, - gmach Uniwersytetu Wrocławskiego z jednym z najpiękniejszych świeckich barokowych wnętrz w Polsce - Aulą Leopoldina z I poł XVIII ozdobionej m. in. popiersiami Habsburgów, - Ostrów Tumski z Katedrą św. Jana Chrzciciela z 1241 roku - pierwszej całkowicie gotyckiej budowli w Polsce, w tym interesującej kaplicy Mariackiejz sarkofagiem biskupa wrocławskiego - Przecława, - Most Pokutnic - przy Katedrze św. Magdaleny, - Park Szczytnicki - Ogród Japoński - jeden z nielicznych w tej części Eruopy żywy fragment japońskiej kultury, - fakultatywnie, w czasie wolnym (w miarę dostępności miejsc) można zwiedzić Panoramę Racławicką - dzieło grupy malarzy na czele z Wojciechem Kossakiem przedstawiające bitwę pod Racławicami stoczoną z Rosjanami 4 kwietnia 1794 roku przez wojska polskie dowodzone przez T. Kościuszkę.
Powrót w godzinach późnowieczornych.
Zakwaterowanie
2 noclegi w hotelu **/*** - w tym 1 nocleg w okolicy Drezna oraz 1 nocleg w okolicy Wrocławia. Pokoje 2-osobowe z łazienkami. Pokoje jednoosobowe za dodatkową opłatą.
Wyżywienie
2 x dziennie (HB) -
- śniadanie w formie bufetu, - obiadokolacja - serwowana.
Napoje dodatkowo płatne.
Transport
Komfortowym autokarem z barkiem, klimatyzacją i toaletą.
Postoje krótkie, na toaletę, co ok. 4 godziny, wynikające z przepisów o czasie pracy kierowców.
Godz. i miejsca wyjazdów LineId- 798
uwaga ! zbiórka odbywa się zawsze pół godziny wcześniej!
03-00 Katowice, parking przy Mc Donalds/al. Górnośląska/kierunek Wrocław
03-45 Gliwice, Stacja Shell ul. Rybnicka
05-00 Opole, Dworzec PKP Parking
06-45 Wrocław, CH Bielany parking przy Pizza Hut vis a vis OBI
Godz. i miejsca wyjazdów (transfery) LineId- 799
00-05 Piotrków Trybunalski, ul. Słowackiego 103 k/Juventuru - 140 PLN
01-30 Częstochowa, Mc Donalds przy trasie - 100 PLN
01-30 Kraków, Stacja BP róg ulic Radzikowskiego i Conrada (obok KFC) - 100 PLN
01-30 Bielsko-Biała, Dworzec PKS dolny poziom - 70 PLN
02-00 Pszczyna, Stacja Borim przy trasie (obok IG Logistics) - 60 PLN
02-15 Tychy, Stacja Orlen ul. Beskidzka 60 (obok Straży) - 50 PLN
03-00 Katowice, Prking przy Mc donalds/Aleja Górnośląska kierunek Wrocław
20-00 Warszawa, CH JANKI przystanek autobusowy obok IKEA - 250 PLN
22-15 Rzeszów, Plac dworcowy PKP - 250 PLN
23-00 Łódź, Stacja BP róg ulic Kolumny i Rzgowskiej - 140 PLN
23-45 Tarnów, Dworzec autobusowy ul. Dworcowa 1 - 140 PLN
Świadczenia zawarte w cenie
- 1 nocleg w hotelu **/*** w Dreznie lub okolicy, pokoje 2, 3 os. z łazienką, - 1 noclegi w hotelu **/*** we Wrocławiu lub okolicy, pokoje 2, 3 os. z łazienką, - transport komfortowym autokarem (toaleta, barek, klimatyzacja), - 2 śniadania w formie bufetu, - 2 obiadokolacje serwowane, - opieka pilota wycieczek, - ubezpieczenie Signal Iduna, - realizacja programu.
Opłaty obowiązkowe
- Płatne przy rezerwacji -
- Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - wg Rozporz. Min. Rozwoju z dn. 22.12.20 r. - 2 PLN/os./pobyt, - Turystyczny Fundusz Pomocowy - wg Rozporz. Min. Rozwoju z dn. 22.12.20 r. - 2 PLN/os./pobyt.
Uwaga - Kwota na TFP jest naliczana do funduszu od każdej nowej rezerwacji. Zgodnie z Ustawą jest ona bezzwrotna. Dotyczy to wszelkich anulacji, rezygnacji, a także sytuacji, gdy zmieniacie Państwo np. termin wyjazdu i skutkuje to założeniem nowej rezerwacji.
- Płatne na miejscu -
- Opłata miejscowa, administracyjna - 20EUR/osoba - płatne u pilota.
Cena nie zawiera
- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (ok. 45EUR i 50zł), - lokalnych przewodników (ok. 6EUR), - innych świadczeń nie zawartych w programie.
Na życzenie
- ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy na zasadach określonych w Warunkach Ubezpieczenia T.U. Signal Iduna. Koszt takiego ubezpieczenia to 3% całkowitej wartości imprezy, - ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy, obejmujące rezygnacje wynikające z zachorowania na COVID, na zasadach określonych w Warunkach Ubezpieczenia T.U. Signal Iduna. Ubezpieczenie obejmuje również rezygnacje wynikające z powodu odmowy wpuszczenia na pokład samolotu Ubezpieczonego lub Współuczestnika podróży z powodu objawów zakażenia wirusem Sars-Cov-1 lub 2. Koszt ubezpieczenia wynosi 5% całkowitej wartości imprezy, - ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy, obejmujące rezygnacje wynikające z zachorowania na COVID, obowiązkowej kwarantanny lub izolacji Ubezpieczonego, Współuczestnika podróży, dzieci Ubezpieczonego, a także śmierci Ubezpieczonego, Współuczestnika podróży lub osób im bliskich w wyniku zachorowania na COVID na zasadach określonych w Warunkach Ubezpieczenia T.U. Signal Iduna. Ubezpieczenie obejmuje również rezygnacje wynikające z powodu odmowy wpuszczenia na pokład samolotu Ubezpieczonego lub Współuczestnika podróży z powodu objawów zakażenia wirusem Sars-Cov-1 lub 2. Koszt ubezpieczenia wynosi 7% całkowitej wartości imprezy, - w przypadku występowania chorób przewlekłych zaleca się wykupienie dodatkowego ubezpieczenia od chorób przewlekłych. Koszt takiego ubezpieczenia to 25 PLN/os./turnus.
Informacje dodatkowe
- Program ma charakter ramowy, kolejność jego realizacji może ulec zmianie.
- Pilot oprowadza w granicach dozwolonych miejscowym prawem turystycznym. Nie oprowadza po wnętrzach obiektów.
- Impreza nie jest dostosowana dla osób niepełnosprawnych.
Uwaga - podana data wyjazdu to data wyjazdu autokaru z Katowic. Dla miejscowości z podaną godz. wyjazdu między 20.30, a 23.30 oznacza to, że wyjazd z tych miejscowości jest dzień wcześniej w stosunku do podanej na umowie daty imprezy.
Wymagania językowe
Recepcja posługuje się językiem miejscowym oraz angielskim lub niemieckim.
First minute

Wymagania paszportowe, wizowe, sanitarne, zdrowotne

Każda osoba, niezależnie od wieku musi posiadać ważny dowód osobisty lub paszport, a jej stan zdrowia musi umożliwiać udział w imprezie. Szczegółowe informacje na http -//polakzagranica.msz.gov.pl
Udostępnij