Weekend w zaciszu Gór Stołowych. Noclegi pod Szczelińcem Wielkim

Poranna kawa z widokiem na najwyższy szczyt Gór Stołowych – Szczeliniec Wielki.

Szczeliniec Wielki
Szczeliniec Wielki - Shutterstock

Co warto zobaczyć w Parku Narodowym Gór Stołowych?

Szczeliniec Wielki – jest to najwyższy szczyt (919 m n.p.m.) w Górach Stołowych. Należy on do Korony Gór Polski i jest jedną z największych atrakcji turystycznych Sudetów. Znajdują się tam tarasy widokowe z panoramą Sudetów. Najwyższym punktem jest Fotel Pradziada.

Błędne Skały – zespół bloków skalnych na wysokości 853 m n.p.m., tworzący malowniczy labirynt, tzw. skalne miasto. Labirynt skalny obejmuje północno-zachodnią część Stoliwa Skalniak. Znajduje się między Kudową-Zdrojem a Karłowem, w pobliżu granicy z Czechami. Uroki tego miejsca mogliśmy podziwiać w filmach: Opowieści z Narnii - Książę Kaspian, Przyjaciel wesołego diabła, a także Dwa światy.

Skalne Grzyby – znajdują się w południowo-wschodnim fragmencie stoliwa Gór Stołowych. Skałki mają kształty grzybów, maczug, baszt, a także bram. Najpiękniejsze formy skalne posiadają własne nazwy,  np. „Borowik”, „Zrośnięte Grzyby”, „Pingwinki”, „Skalne Wrota”, „Piętrowe Grzyby”. 

Podczas swoich podróży o urokach Gór Stołowych pisał  również John Quincy Adams: "Ten szereg skał rozciąga się na osiem lub dziewięć mil angielskich,zaczyna się i kończy tak nagle, że wygląda jak korona na szczycie góry..."

Zarezerwuj nocleg w wyjątkowym miejscu i ciesz się wspaniałym widokiem na Szczeliniec Wielki.

Wypoczynek + zwiedzanie fas fa-walking Zwiedzanie fas fa-monument

Wypoczynek w sercu Gór Stołowych

Wybierając się w Góry Stołowe szczególnie polecamy Ośrodek Wypoczynkowy Szczeliniec,  który oferuje domki noclegowe w Karłowie. Na terenie ośrodka znajduje się 10 całorocznych 6-8 osobowych domków New typu Sudeckiego wybudowanych w 2018 roku oraz 10 całorocznych domków Retro typu Brda dla 4-6 osób. Na parterze znajduje się salon z wersalką oraz TV, kuchnia, łazienka, a na piętrze dwie dwuosobowe sypialnie. Całość stworzona została z myślą o wypoczynku rodzinnym. Proponujemy Państwu również 4 pokoje (2-5-osobowe) z łazienką, lodówką oraz TV.

Szczeliniec Wielki domki drewniane


Wszystkie domki wyposażone są w telewizor z dostępem do kanałów kablowych, lodówkę, czajnik, prysznic i szafę. W każdym z nich znajduje się również płyta kuchenna.

Codziennie rano na miejscu serwowane jest śniadanie kontynentalne lub wegetariańskie.

Ośrodek Wypoczynkowy Szczeliniec oferuje taras słoneczny. W okolicy panują doskonałe warunki do jazdy na nartach i na rowerze. W obiekcie znajduje się wypożyczalnia sprzętu narciarskiego.

Ośrodek oferuje: 

  •  bezpłatny parking
  •  bezpłatne WiFi
  •  restauracja
  •  bar

Park Zdrojowy w Kudowie-Zdroju oddalony jest od ośrodka o 12 km, a pijalnia wód mineralnych – o 11 km. Najbliższe lotnisko, Wrocław-Strachowice, położone jest w odległości 112 km.

Zarezerwuj nocleg  w Ośrodku Wypoczynkowym Szczeliniec

Domki pod Szczelińcem Wielkim Drewniane domki pod Szczelincem Noclegi pod Szczelincem

 

Booking.com

Zobacz propozycje wycieczek GetYourGuide