Berlin: III Rzesza i zimna wojna - wycieczka w małych grupach

Bilety la la-ticket blue Zwiedzanie fas fa-monument black
Opis atrakcji

Chcesz poznać bliżej historię Berlina, zobaczyć ciekawe historyczne symbole i miejsca, posłuchać historii o ostatnich dniach II wojny światowej i upadku muru Berlińskiego? Jeśli tak to oferta tej 2-godzinnej wycieczki jest właśnie dla Ciebie.

Wycieczkę rozpoczniesz przy Bramie Brandenburskiej, która jest symbolem wielu historycznych zmian Berlina. Przewodnik opowie Ci o ostatnich dniach II wojny światowej i o tym jak brama stała się symbolem zjednoczenia Niemiec po 1989 roku.

Następnie przejdziesz obok niemieckiego parlamentu, a przewodnik opowie Ci o pożarze Reichstagu z 1933 roku. Usłyszysz fakty z wydarzeń historycznych,które miały miejsce po wybraniu Hitlera na kanclerza Rzeszy. Dowiesz się również co działo się z budynkiem po upadku muru berlińskiego w 1989 roku i jaka jest jego rola obecnie.

Kolejnym punktem wycieczki będzie pomnik Żołnierzy Radzieckich przy Tiergarten. Będziesz mieć możliwość zobaczenia radzieckiego sprzętu wojskowego, który pełni funkcję pamiątki historycznej.

Stąd udasz się pod pomnik Pomordowanych Żydów Europy, który upamiętnia żydowskie ofiary Holokaustu.

Następny postój będzie przy bunkrze Führera, a później udasz się w kierunku budynku byłego Ministerstwa Lotnictwa Hermanna Göringa, w którym w 1949 założono NRD.

Kontynuując wycieczkę zobaczysz miejsce, gdzie znajdowały się instytucje SS i Gestapo.

Stamtąd dotrzesz pod 200-metrowe fragmenty muru berlińskiego, pozwoli Ci to w namacalny sposób doświadczyć historii tego miasta.

Ostatnim punktem wycieczki jest Checkpoint Charlie. Usłyszysz tutaj historię o konfrontacji niemieckich i sowieckich czołgów oraz o ostatnich godzinach przed upadkiem muru berlińskiego.

Rezerwacja
Rezerwuj od 61.84 PLN
Udostępnij
Położenie
Wideo
Rezerwacja biletu
Zobacz
Informacje
  • Czas trwania 2 godz.
  • Atrakcja dostępna dla osób na wózkach inwalidzkich
  • Bezpłatne anulowanie do 24 godzin przed rozpoczęciem aktywności
  • przwodnik: angielski, niemiecki
  • Akceptowane są kupony papierowe lub elektroniczne
  • Natychmiastowe potwierdzenie
Uwagi

Co należy ze sobą zabrać:

- Wygodne obuwie
- Parasolka
- Aparat fotograficzny
- Woda

Co trzeba wiedzieć
Wycieczki odbywają się bez względu na warunki pogodowe oraz w święta.
- W trakcie wycieczki pokonasz ok. 3 km pieszo.