Kliknij i wybierz się do Hamburga

Pomagamy wybrać tanie loty, autokary, noclegi i atrakcje turystyczne w Hamburgu

Hamburg

Hamburg. Gdzie drzemie bogactwo kultury

Hamburg

Poznaj Hamburg

Użytkowe nie musi oznaczać brzydkiego, czego Hamburg jest znakomitym dowodem. To przemysłowe miasto pełne jest fantastycznej architektury oraz drobnych detali, dzięki którym zyskuje niezwykłą duszę.

Hamburg leży na północy Niemiec, nieopodal ujścia Łaby. Jest drugim największym miastem w całym kraju, liczącym ponad 1,8 mln mieszkańców. Kwitnie tu przemysł spożywczy i elektrotechniczny, stoczniowy i oczywiście transportowy. Jednocześnie Hamburg jest popularny wśród turystów – i nietrudno zrozumieć, dlaczego.

Warto przyjechać tu, aby odbyć wieczorny rejs po Łabie, gdy w wodzie odbijają się barwne iluminacje świetlne. Aby poczuć się jak olbrzym w Parku Miniatur lub zobaczyć podświetlone budynki zabytkowych manufaktur. Hamburg tylko pozornie jest surowy i użytkowy. Pod jego wierzchnią warstwą drzemie bogactwo kultury.

Hamburg

Co warto zobaczyć?

Dobrym sposobem na poznanie Hamburga jest wycieczka objazdowa po mieście i okolicach. Trwa ona pięć dni i rozpoczyna się w Schwerin, w którym mieści się majestatyczny zamek. Następnie poznajemy Bremę, aby w końcu dotrzeć do Hamburga, gdzie zwiedzimy kościół św. Michała z gigantyczną, pnącą się na 132 m wieżą, dawną wioskę rybacką, Stare Miasto z ratuszem oraz zabytkowy dom dla wdów po kupcach bławatnych. To oczywiście nie wszystkie atrakcje.

Jeśli planujemy zwiedzać Hamburg bardziej swobodnie, warto wybrać się na wieczorny rejs po porcie, któremu towarzyszą iluminacje. Warta odwiedzenia jest usytuowana nad Łabą filharmonia – nowy budynek, ukończony dopiero w 2016 r.

Dla smakoszy przewidziano wycieczkę kulinarną, pozwalającą poznać Hamburg podniebieniem. Trzygodzinny spacer obejmuje degustację lokalnych dań w szeregu mijanych lokali. Wycieczkę prowadzi przewodnik, opowiadający o historii miasta. 

Hamburg

Gdzie szukać rozrywki?

Jedną z głównych atrakcji Hamburga jest Kraina Miniatur Wunderland, do której priorytetowy wstęp możesz zarezerwować w naszym serwisie. Znajduje się tu ponad tysiąc doskonale odwzorowanych modeli pojazdów, a także rekonstrukcje miast, których wybór jest co jakiś czas zmieniany.

O historii Hamburga w nietypowy sposób opowiada Hamburg Dungeon – tutejszy loch, którego oprawa ma zaintrygować i przestraszyć. Inscenizowane są tu takie wydarzenia, jak epidemia Czarnej Śmierci, wielki pożar miasta, czy też działalność Inkwizycji.

Wyłącznie dla dojrzałych przewidziana jest wycieczka po barwnej dzielnicy St. Pauli, gdzie znajdują się – często nietypowe – miejsca rozrywki. Należą do nich klub bokserski, bar sutenerów, a także… zdobywczyni tytułu najlepszej toalety w Niemczech. W cenę wliczony jest poczęstunek trunkami dla dorosłych.

Hamburg

Dzieje Hamburga

Na obszarze Hamburga ludzie zaczęli osiedlać się już w IV w. p.n.e., lecz dopiero w wieku IX n.e. wzniesiono tu kościół i gród, które rozrosły się w miasto. Początkowo nazywano je Hammaburg.

Gród był kilkakrotnie zdobywany i niszczony, lecz wraz z rozwojem handlu miasto zyskiwało na znaczeniu i umacniało swoją pozycję. Po krótkim przejściu pod władanie Danii Hamburg zyskał miano jednego z najważniejszych dla handlu miast w Europie, zaś w wieku XVI otwarto tu giełdę, która scementowała jego pozycję.

W kolejnych wiekach nastąpił rozkwit lokalnej kultury. Powstała jedna z pierwszych na kontynencie oper, wzniesiono także teatr. Miasto szybko podniosło się nawet po tragicznej w skutkach epidemii dżumy. Po krótkotrwałym przejęciu przez Francję odzyskało status wolnego miasta i kontynuowało wzrost.

Reputację kluczowego miasta portowego Hamburg zyskał w wieku XIX; już wtedy też był on prawdziwą metropolią, liczącą ponad milion mieszkańców. Niestety, większość oryginalnej zabudowy została zniszczona w wyniku bombardowań podczas II wojny światowej.

Wybieram podróż do:

Hamburga

Tanie loty do Hamburga są realizowane przez tradycyjne linie lotnicze. Można wybrać opcję niskokosztową z przesiadką. Bezpośrednia podróż z Warszawy trwa godzinę i 40 minut. Ceny biletów zaczynają się od ok. 350 zł.

Bilety autokarowe do Hamburga to opcja popularna wśród osób wyjeżdżających do Niemiec do pracy. Ceny biletów zaczynają się od ok. 200 zł, zaś podróż trwa ok. 12-15 godzin. Połączenia obsługują głównie linie Sindbad.

W Hamburgu działa około 300 obiektów noclegowych, w większości hoteli. Koszt jednej nocy w pokoju dwuosobowym to od 130 do 2000 zł. Większość lokali dysponuje parkingiem i zapewnia bezpłatne Wi-Fi.


Bilety lotnicze
Bilety autokarowe
Rezerwacja noclegu

* Kliknij w przycisk i wybierz dostępne połączenia lotnicze i autokarowe

Co warto zobaczyć

Atrakcje Hamburga

Dla biznesu
Polecane hotele w Hamburgu
Jedziesz w interesach do Hamburga? Znajdź doskonałe połączenie i wygodny hotel. Zorganizuj podróż w kilka chwil.
Dla Turystów
Polecane atrakcje w Hamburgu
Przybywasz do Hamburga dla architektury, kultury, kulinariów czy rozrywki? Znajdź atrakcje dla siebie!