Linia lotnicza Wizz Air

Linie lotnicze fas fa-plane blue
Wizz Air

WizzAir
WizzAir - Centrum Prasowe

Węgierskie tanie linie lotnicze oferujące loty głównie do Europy Środkowej i Wschodniej, będące największym tanim przewoźnikiem w tym regionie. Firma korzysta z samolotów marki Airbus. Bilety Wizz Air są szczególnie popularne wśród pasażerów z Polski.

Poznaj linię Wizz Air

Wizz Air operuje na ponad pięciuset trasach europejskich. Główne lotniska linii znajdują się w Polsce – w Gdańsku, Poznaniu, Warszawie, Katowicach, Lublinie i Wrocławiu. W Węgrzech linia lata z Budapesztu i Debreczyna. Poza tym istotne miejsca lądowania są zlokalizowane w Ukrainie, Rumunii, Czechach, Serbii, Bułgarii, Mołdawii, Litwie, Macedonii, Gruzji oraz Bośni i Hercegowinie.

Wizz Air umożliwia zaoszczędzenie dzięki korzystaniu z różnych pakietów. Podstawową opcją podróży jest taryfa Basic, jednak dostępne są także Wizz Go i Wizz Plus. Wizz Go oferuje 20 kg bagażu rejestrowanego i jedną dodatkową torbę w ramach bagażu podręcznego. Wizz Plus to 32 kg bagażu rejestrowanego i dodatkowa torba, bezpłatna odprawa i kilka pomniejszych bonusów.

WizzairSpółka została założona w roku 2003, a pierwszy lot odbył się w roku 2004. Co ciekawe, był to lot z Katowic. Przez lata Wizz Air funkcjonowały w modelu standardowym dla tanich linii lotniczych, jednak w roku 2015 marka przeszła znaczne zmiany. Nie tylko zmieniła barwy samolotów, stawiając na świeży, energiczny wizerunek, ale również wprowadziła takie nowości, jak przydział miejsc, taryfy czy pierwszeństwo wejścia na pokład. Tym samym Wizz Air połączył cechy taniej i tradycyjnej linii lotniczej – pozostając przy swoich niskich cenach.

Kup bilety Wizz Air tanio, szybko i wygodnie z serwisem Transpomat. Skorzystaj z wyszukiwarki po prawej stronie, aby znaleźć połączenie.