Jak tanio dojechać do Wenecji?
Bilety lotnicze do Wenecji. Z Polski do Wenecji mają w swojej ofercie m.in. następujące linie lotnicze: Ryanair, PLL LOT, Alitalia, Lufthansa, Eurowings, Brussel Airlines, Smartwings. Kilka polskich przewoźników ma oferty biletów do Wenecji. Są to Sindbad, Eurores, Trans - Europa, MIŚ.
Jak tanio dostać do Rzymu?
Podróże autokarem do Rzymu ciągle są popularną opcją wśród Polaków. Trasę obsługują polscy przewoźnicy: Sindbad, Eurores, Trans - Europa, MIŚ. Najbardziej popularna opcja to podróż Sindbadem. Planując lot do Rzymu, należy wiedzieć, że miasto posiada dwa duże porty lotnicze. Są nimi Rzym Fiumicino i Rzym Ciampino.
Jak tanio dostać się do Mediolanu?
Odwiedź miasto, w którym tworzył tu i mieszkał sam Leonardo da Vinci. Bezpośrednia odległość między Mediolanem, a Warszawą wynosi 1143 km. Miasto leży na północno-zachodnim skraju Niziny Padańskiej pomiędzy rzekami Ticino, Adda, Pad i Alpami. Położony jest na wysokości 122 m n.p.m.
Gdzie znajdę tanie noclegi w Rzymie?
Co jest w Rzymie najlepsze? Tutaj nie trzeba kupować biletu, by poczuć się jak w muzeum. Zabytkowe budynki, akwedukty, fontanny, pięknie zdobione elewacje kamienic, ulice pamiętające dawne czasy – wystarczy po nich przejść, aby zakosztować historii i sztuki. Nieważne, czego szukasz w Rzymie prawdopodobnie znajdziesz wszystko.
Gdzie znajdę tanie noclegi w Mediolanie
ediolan jest miastem, w którym nietrudno się zakochać. Zabytkowe kamienice przy brukowanych uliczkach, czy pełne artyzmu wieżowce Bosco Verticale robią ogromne wrażenie na turystach i powodują kolejne i kolejne powroty do tego miejsca. Ta perła północnych Włoch roztacza niezwykle magiczną i przyjazną atmosferę.
Co warto zobaczyć w Wenecji
W Wenecji wartych uwagi miejsc bardzo wiele: od przepięknego i ogromnego Placu św. Marka, przez wnętrze Bazyliki św. Marka, aż po poświęcone kulturze Wenecji Muzeum Dożów. Polecamy ponadto Muzeum Leonarda da Vinci czy muzeum Peggy Guggenhein, gromadzące m.in. dzieła Picassa i Pollocka.
Co warto zobaczyć w Rzymie
Rzym posiada tysiącletnie kościoły, wspaniałe pałace, starożytne ruiny, posągi czy fontanny. Warto zobaczyć Koloseum, Panteon, Bazylikę św. Piotra, Muzea Watykańskie. Ciekawym doświadczeniem jest zwiedzanie Rzymu na pokładzie autobusu. Kto choć raz odwiedził Rzym, na pewno odwiedzi go ponownie.
Co warto zobaczyć w Mediolanie
Mediolan jest bardzo ważnym ośrodkiem międzynarodowej turystyki. Nazywany jest stolicą mody, a to m.in. ze względu na odbywający się tu Milan Fashion Week. To miasto przepełnione licznymi galeriami sztuki, muzeami i zabytkami. Koniecznie trzeba zobaczyć Duomo, słynną „Ostatnią wieczerzę” Leonarda da Vinci
Gdzie znajdę tanie noclegi w Wenecji
Wenecja - Adriatyk, kanały, gondole i zabytkowe kamienice. To przepiękne miasto widziałeś niejednokrotnie w telewizji czy kinie, ale widzieć a być tam to coś całkiem innego. Przecinające miasto kanały stanowią jego symbol, ale jednocześnie zagrożenie, gdyż z roku na rok coraz bardziej podmywają budynki.