Berlin: Wycieczka Hop-On Hop-Off

Bilety la la-ticket blue Wycieczki fas fa-map-marked blue
Opis atrakcji

Tempelhofer Sightseeing
Tempelhofer Sightseeing - by: Alan B, Flickr.com

Wybierz się w wygodną wycieczkę autobusem Hop-On Hop-Off, podczas której we własnym tempie odkryjesz największe atrakcje Berlina. Przejechanie całej trasy zajmuje ok 2 godzin, ale Twój wykupiony bilet jest ważny cały dzień.

Podróż rozpoczyna się przy Kurfürstendamm, przejedziesz obok kościoła Pamięci Cesarza Wilhelma i dojedziesz do KaDeWe – jednego z największych centrów handlowych w Europie przy Tauentzienstraße.

Następnie przejedziesz przez Lützowplatz do dzielnicy ambasad w Tiergarten i dalej do filharmonii oraz Kulturforum.

Kolejny przystanek jest przy placu Poczdamskim. W latach 30. XX wieku było to jedno z najbardziej ruchliwych miejsc w Berlinie.

Następna będzie ulicy Niederkirchnerstrasse, na której znajduje się parlament miejski, Topografia Terroru – muzeum ukazujące historię nazizmu i cierpienia Żydów za czasów hitlerowców, a także budynek Ministerstwa Finansów, gdzie przed wojną mieściło się Ministerstwo Lotnictwa.

Stąd można udać się na Checkpoint Charlie, jedno z byłych przejść granicznych łączących Berlin Wschodni z Zachodnim. Stała ekspozycja przywołuje lata zimnej wojny.

Na Friedrichstraße znajduje się Gendarmenmarkt, na którym dopatrzysz się dwóch podobnych do siebie budynków – katedra Niemiecka i katedra Francuska. Na środku placu wznosi się Schauspielhaus – gmach teatralny i sala koncertowa.

Następnie przejedziesz na Alexanderplatz i do wieży telewizyjnej. Przystanek dla zwiedzających te atrakcje znajduje się przy fontannie Neptuna, która jest pozostałością po Zamku w Berlinie.

Kolejny przystanek znajduje się na Karl-Liebknecht-Straße, przy którym położone są Aquadom, Sea Life Berlin i Berlin Dungeon, a także katedra berlińska, w której znajdują się sarkofagi rodu Hohenzollernów. Możesz również podziwiać złotą kopułę Nowej Synagogi na Oranienburger Straße.

Dalej pojedziesz wspaniałą aleją Unter den Linden na Wyspę Muzeów, Bebelplatz, Uniwersytet Humboldtów. Przy Unter den Linden mieszczą się też studia telewizji ZDF oraz Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds.

Następnie udasz się w kierunku Bramy Brandenburskiej. Po drodze będziesz mijać ambasady Wielkiej Brytanii, Rosji, Francji i USA, a następnie Pomnik Pomordowanych Żydów Europy.

Później przejedziesz po dzielnicy rządowej, z której rozpościera się widok na Urząd Kanclerza Federalnego i Reichstag.

W drodze powrotnej przejedziesz przez zielone płuca Berlina-Tiergarten, obok centrum kulturalnego Haus der Kulturen der Welt oraz przy Zamku Bellevue. Zobaczysz również Siegessäule, na szczycie której znajduje się figura Nike i Uniwersytet Techniczny w Berlinie.

Rezerwacja
Rezerwuj od 111.00 PLN
Udostępnij
Położenie
Wideo
Rezerwacja biletu
Zobacz
Informacje
  • Ważność biletu 1 dzień
  • Atrakcja dostępna dla osób na wózkach inwalidzkich
  • Bezpłatne anulowanie do 24 godzin przed rozpoczęciem aktywności
  • Akceptowane są kupony papierowe lub elektroniczne
  • Natychmiastowe potwierdzenie
Uwagi

Co należy przynieść
Paszport lub dowód osobisty

Niedozwolone
- Palenie tytoniu
- Bagaż lub duże torby

Co trzeba wiedzieć
- Na wycieczkę można zabierać psy. 
- Możesz rozpocząć wycieczkę codziennie o godz. 9.30 z dowolnego przystanku.
- Jeżeli Twoja grupa liczy 15 lub więcej uczestników, koniecznie wskaż preferowaną godzinę rozpoczęcia wycieczki w trakcie dokonywania rezerwacji.
- Latem istnieje możliwość podróżowania autobusami z odkrytym dachem.
- Od 1 listopada do 31 marca autobusy kursują co 20–30 minut do godz. 17.00 od niedzieli do piątku (co 15–20 minut w soboty). Wycieczka rozpoczyna się o 14.30, by można było zobaczyć wszystkie atrakcje. 
- W dniu 24 grudnia autobusy kursują do 15.00. Aby zobaczyć wszystkie atrakcje, musisz rozpocząć wycieczkę o 12.30. Autobus jedzie inną trasą między przystankami Muzeum Madame Tussauds i Dworzec Główny.
- W zależności od natężenia ruchu autobus może pominąć przystanki Brama Brandenburska i Reichstag. By je zobaczyć, wysiądź na przystanku Madame Tussauds, Unter den Linden 74.