Bezpłatna piesza wycieczka po Rzymie - FREE!

City break la la-building green Zwiedzanie fas fa-monument black
Opis atrakcji

Zapisz się na darmową wycieczkę po Rzymie. Poznaj Wieczne Miasto RZYM - miasto cezarów, baroku. Odkryj Rzym dzięki tej bezpłatnej pieszej wycieczce po stolicy Włoch.

Darmowe wycieczki nie mają ustalonej ceny, raczej każda osoba oferuje przewodnikowi kwotę, którą uważa za stosowną, w zależności od poziomu zadowolenia.

Bezpłatna piesza wycieczka po Rzymie

Nasza darmowa piesza wycieczka po Rzymie rozpocznie się na centralnym placu Piazza di Spagna. Poznamy historię tego mitycznego miejsca, znanego na całym świecie jako tło dla wielu scen filmowych, takich jak Audrey Hepburn i Gregory Peck w filmie "Rzymskie wakacje".

Wycieczka po Rzymie będzie kontynuowana, po najbardziej znanych miejscach artystycznych. Jeśli Florencja jest miastem renesansu, to stolica Włoch jest miastem baroku. Poznamy cechy charakterystyczne tego stylu artystycznego obok Fontanny di Trevi, arcydzieła rzeźbiarza Nicola Salvi. Stała się ona jeszcze bardziej znana dzięki występowi w filmie Felliniego "La Dolce Vita", w którym Anita Ekberg kąpie się w jej wodach.

Podczas naszej wycieczki z przewodnikiem po Wiecznym Mieście, będziemy mieli również okazję podziwiać zewnętrzną część jednego z najlepiej zachowanych zabytków Rzymu cesarskiego: Panteon Agryppy.

Po zapoznaniu się z innymi ważnymi zabytkami historycznego centrum stolicy Włoch, zakończymy naszą bezpłatną wycieczkę na Piazza Navona. Jakie rzeki symbolizują fontanny na tym placu? Czy to prawda, że w czasach cesarskich odbywały się tu pozorowane bitwy morskie? Na koniec naszej wycieczki poznamy odpowiedź na wszystkie te pytania.

Rezerwacja
Rezerwuj od 0.00 PLN
Udostępnij
Położenie
Wideo
Rezerwacja biletu
Zobacz
Informacje
  • 2 godziny
  • angielski