Wyszukaj połączenie i kup bilet


🚌 Aktualne informacje na temat połączeń autokarowych firmy SINDBAD

Bilety autokarowe Sindbad

Masz pytanie zadzwoń 0048 717242424


Szanowni Państwo, często słyszymy pytanie "Czy Sindbad jeździ?".

 

Pomimo ograniczeń na terenie europejskich państw związanych z pandemią Covid-19 ruch kołowy w strefie Schengen pozostaje otwarty i odbywa się bez większych utrudnień, zgodnie z zaleceniami Komisji Europejskiej.

Regularne połączenia obsługiwane są na trasach do Belgii, Danii, Francji, Holandii, Hiszpanii (tylko Barcelona i Girona), Luksemburga, Niemiec, (Norwegia - połączenia wstrzymane), Szwecji, Wielkiej Brytanii (Angia i Walia), Włoch. Firmy partnerskie utrzymują także połączenia na kierunkach wschodnich - Białoruś, Estonia, Litwa, Łotwa, Ukraina. 

Jeżeli chcesz teraz założyć rezerwację wstępną na przejazd Sindbadem a bilet opłacić w późniejszym terminie (np. dwa dni przed wyjazdem) zadzwoń na numer infolinii naszego biura biletowego, tel. 0048 717242424.

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 8 - 17 oraz w soboty w godzinach 9 - 13. 


Obsługiwane przystanki (na dzień 2021-02-15) - sprawdzenie dostępności i zapup biletu online w wyszukiwarce na górze strony: 

Austria: Bregenz, Innsbruck

Belgia: Antwerpia, Bruksela, Gent.

Dania: Kobenhavn, Rodby,

Holandia: Amsterdam, Eindhoven, Groningen, Haga, Rotterdam, Utrecht, Venlo.

Francja: Annecy, Avignon, Besancon, Bollene, Bordeaux, Cannes, Chalon sur Saone, Chambery, Dijon, Grenoble, Le Mans, Lens, Lille, Lyon, Marseille, Metz, Montpellier, Mulhouse, Nantes, Narbonne, Nicea, Nimes, Paris, Perpignan, Reims, Rennes, Strasbourg, Toulouse, Valence.

Hiszpania: Barcelona, Girona.

Luxembourg: Luxembourg.

Monaco: Monaco.

Niemcy: Aachen, Aschaffenburg, Augsburg, Bad Hersfeld, Balingen, Bamberg, Bayreuth, Berlin, Biberach an der Ris, Bielefeld, Bochum, Bonn, Braunschweig, Bremen, Bremerhaven, Brühl, Darmstadt, Delmenhorst, Dortmund, Duisburg, Düren, Düsseldorf, Eisenach, Essen, Flensburg, Frankfurt am Main, Freiburg, Friedrichshafen, Fulda, Gelsenkirchen, Giessen, Göttingen, Hagen, Hamburg, Hamm, Hanau, Hannover, Heidelberg, Heilbronn, Herne, Hof, Homburg, Ingolstadt, Kaiserslautern, Karlsruhe, Kassel, Kempten, Kiel, Kirchheim, Koblenz, Köln, Konstanz, Krefeld, Landsberg, Landshut, Leer, Leverkusen, Lindau, Lörrach, Lübeck, Mainz, Mannheim, Meersburg, Memmingen, Mönchengladbach, Müllheim, Mulheim an der Ruhr, München, Münster, Neumünster, Neuss, Nürnberg, Offenburg, Öhringen, Oldenburg, Osnabrück, Paderborn, Rastatt, Ravensburg, Regensburg, Rosenheim, Rottweil, Saarbrücken, Saarlouis, Schleswig, Schweinfurt, Singen, Stuttgart, Tostedt, Trier, Tübingen, Ulm, Unna, Weiden in der Oberpfalz, Weil am Rhein, Wiesbaden, Wittlich, Wuppertal, Würzburg

Norwegia: Moss, Oslo, Sarpsborg - tymczasowo wstrzymane. Ponowne otwarcie linii planowane jest na 27.03.2021 w zależności od możliwości wjazdu do Norwegii.

Szwajcaria: Basel, Bern, Fribourg, Geneve, Lausanne, St. Gallen, Zurich.

Szwecja: Goteborg, Halmstadt, Helsingborg, Malmo, Uddevala - tymczasowo wstrzymane, ponowna obsługa przystanku jak w przypadku Norwegii.

Wielka Brytania: Birmingham, Bournemouth, Bristol, Cardiff, Coventry, Dover, Gloucester, Leeds, Llanelli, London, Luton, Maidstone, Manchester, Northampton, Portsmouth, Reading, Slouhg, Southampton, Swansea, Swindon. 

Włochy: Ancona, Arezzo, Arma Di Taggia, Bari, Battipaglia, Bergamo, Bologna (Bolonia), Bolzano, Brescia, Caserta, Cassino, Cesena, Civitanova Marche, Firenze (Florencja), Foggia, Genova, Giulianova, Lecce, Milano (Mediolan), Modena, Napoli (Neapol), Orte, Pescara, Pompei, Porto San Giorgio, Rimini, Roma (Rzym), Salerno, San Benedetto Del Tronto, San Remo, Savona, Taranto, Termoli, Trento i Verona.


Bilet możesz kupić online w wyszukiwarce połączeń autokarowych Sindbad poniżej (sprawdź jak kupić online bilet na Sindbada).

Jeżeli chcesz opłacić bilet autokarowy na Poczcie Polskiej, tradycyjnym przelewem lub PayPal-em zamów bilet na naszej infolinii - 0048 717242424


W przypadku pojawiających się pytań związanych z zakupionymi już przez Państwa biletami, prosimy każdorazowo o kontakt z biurem biletowym pod nr +48 717 24 24 24 lub Infolinią Sindbad pod nr +48 77 443 44 44.


Przed lub po wjeździe na terytorium kraju docelowego może być wymagany negatywny test na Covid-19. W niektórych państwach obowiązuje także kwarantanna. Odnośniki do odpowiednich stron znajdziesz pod wyszukiwarką połączeń autokarowych. 

Przed podróżą warto zapoznać się z obowiązującymi obecnie obostrzeniami w kraju docelowym. Aktualizowane na bieżąco informacje są publikowane na stronach rządowych https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych oraz na stronach Unii Europejskiej https://reopen.europa.eu.

W przypadku Niemiec obowiązuje rejestracja wjazdu na stronie https://www.einreiseanmeldung.de. Obostrzenia mogą się różnić, z zależności od kraju związkowego (landu). Odpowiednie informacje do sprawdzenia na stronie https://www.bundesregierung.de/breg-de/themen/coronavirus/corona-bundeslaender-1745198

W przypadku przejazdu do Wielkiej Brytanii obowiązuje rejestracja wjazdu na stronie https://www.gov.uk/uk-border-control. Warto także zapoznać się z informacjami na stronie Eurotunelu https://www.eurotunnel.com/uk/travelling-with-us/latest/covid-19/

Rejestrację wjazdu do Belgii zrobisz na stronie https://travel.info-coronavirus.be/fr/public-health-passenger-locator-form

Norwegia przedstawia informacje na stronie https://www.helsenorge.no/en/coronavirus/polish/

Francja - od niedzieli 31.01.2021 godz. 0:00 weszły w życie dodakowe restrykcje w podróżach z i do Francji -  obowiązek posiadania negatywnego wyniku testu PCR dla wszystkich podróżnych z obszaru UE i Strefy Schengen z wyjątkiem kierowców wykonujących międzynarodowy transport towarów oraz pracowników transgranicznych. 


Od 1 lipca 2020 został całkowicie zmieniony sposób wyliczania cen na połączenia realizowane przez Platformę Sindbad. Cena biletu uzależniona jest od kilku czynników, które mają istotny wpływ na koszty realizowanych linii.

Trzy główne kryteria decydujące o wysokości opłaty to: dzień tygodnia wyjazdu i powrotu, długość trasy oraz wskaźnik sezonowości (niski, wysoki, święta). Na ostateczny kształt ceny wpływ może mieć również wypełnienie autokaru na danej trasie.

W sprzedaży pozostaną w dalszym ciągu trzy rodzaje biletów: jednostronne, dwustronne i dwustronne bez określonej daty powrotu (OPEN). 


 

Najczęściej zadawane pytania - FAQ

Czy po wjeździe do Niemiec muszę odbyć kwarantannę?

Aktualizacja 04.12.2020

W dniu 4.12.2020 na stronie gov.pl podano informację o odstępstwach od obowiązkowej kwarantanny w zależności od krajów związkowych na terenie Niemiec.
Zmiany dotyczą :

1. Bawaria

Obowiązują ogólne zasady kwarantanny.
WAŻNE! 24.11.2020 r. Bawarski Sąd Administracyjny zawiesił stosowanie przepisów dotyczących obowiązku wysyłania przez pracowników transgranicznych raz w tygodniu negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa do właściwego urzędu ds. zdrowia. Od 01.12.2020 r. wprowadzono ograniczenie możliwości wyjazdu poza Bawarię w ramach małego ruchu granicznego (do 24 godz.) tylko w przypadku posiadania ważnego powodu, tj. z przyczyn zawodowych, biznesowych, służbowych, szkolnych, medycznych, rodzinnych albo w celu zaspokojenia codziennych potrzeb. Ważnym powodem nie są cele turystyczne ani sportowe.

2. Berlin

Obowiązują ogólne zasady kwarantanny. WYJĄTEK! W Berlinie obowiązują przepisy, które dopuszczają odwiedziny bez kwarantanny do 72 godzin rodziny do drugiego stopnia pokrewieństwa (a nie jak w ogólnych zasadach kwarantanny tylko pierwszego stopnia). W przypadku wątpliwości należy kontaktować się z właściwym urzędem ds. zdrowia.

3. Nadrenia Północna-Westfalia

WAŻNE! 20.11.2020 r. Wyższy Sąd Administracyjny w Münster zawiesił stosowanie przepisów dotyczących kwarantanny przy wjeździe z zagranicznych obszarów ryzyka. Zawieszenie przepisów dotyczących kwarantanny nie zwalnia jednak z obowiązku elektronicznej rejestracji podróży na stronie www.einreiseanmeldung.de na podstawie przepisów federalnych.
Szczegóły na podstronie Konsulatu Generalnego RP w Kolonii.

4. Szlezwik-Holsztyn

Obowiązują ogólne zasady kwarantanny. WYJĄTKI! Zwolnienie z kwarantanny dla osób podróżujących w ruchu przygranicznym do 24 godz. dotyczy tylko podróży z/do Danii. W landzie nie są zwolnione z obowiązku kwarantanny również te osoby, które wjeżdżają do 72 godz. na obszar podwyższonego ryzyka w celu odwiedzin najbliższej rodziny i wracają do Szlezwiku-Holsztyna. Zwolnienie z kwarantanny w przypadku odwiedzin rodziny do 72 godzin obowiązuje tylko, gdy odwiedza się rodzinę w Szlezwiku-Holsztynie. W przypadku wątpliwości należy kontaktować się z właściwym urzędem ds. zdrowia.
Przeczytaj więcej: https://www.gov.pl/web/niemcy/informacje-dot-rozprzestrzeniania-sie-koronawirusa-sars-cov-2-w-niemczech


Wcześniejsza informacja na dzień 09.11.2020

Wprowadzono właśnie nowe zasady dotyczące kwarantanny w Niemczech. Główne zmiany to:
- skrócenie kwarantanny z 14 dni do 10 dni;
- jednolite grupy osób wyłączone z obowiązku kwarantanny (np. osoby wjeżdżające do Niemiec lub do Polski do 24 godz. w ramach ruchu przygranicznego, osoby wjeżdżające w pilnych celach służbowych, pracownicy transgraniczni lub studenci/uczniowie podróżujący co tydzień, więcej na: gov.pl - informacje dot. Covid-19 w Niemczech);
- brak możliwości zwolnienia z kwarantanny na podstawie negatywnego wyniku testu wykonanego 48 godz. przed wjazdem do Niemiec. Dopiero test wykonany 5 dni po wjeździe będzie zwalniał z dalszej kwarantanny;

Ponadto, osoby podlegające kwarantannie powinny udać się po przyjeździe bezpośrednio do miejsca, w którym będą odbywały kwarantannę. Osoby będące w kwarantannie mogą wykonać test na obecność koronawirusa po 5 dniach. Negatywny wynik może zwolnić z dalszej kwarantanny.

Prawnie wiążące są odpowiednie przepisy poszczególnych landów i ciągle możliwe są różnice w przepisach dot. kwarantanny (szczególnie w grupach wyjątków). W przypadku wątpliwości każdy pasażer powinien skontaktować się z właściwym urzędem ds. zdrowia.

Dodatkowo, zgodnie z przepisami, od 9 listopada 2020, każdy pasażer zobowiązany jest do wypełnienia cyfrowej deklaracji wjazdu przed przekroczeniem granicy, znajdującej się pod tym linkiem www.einreiseanmeldung.de.

 

Informacje o tym, gdzie można dokonać testu w pobliżu miejsca pobytu, otrzymać można pod numerem telefonu 116 117 lub po podaniu kodu pocztowego na stronie https://tools.rki.de/plztool/.

 

Żródło: SINDBAD

Czy przed wjazdem do Niemiec trzeba wypełnić jakiś dokument?

Tak, zgodnie z przepisami w Niemczech, od 9 listopada, każdy pasażer zobowiązany jest do wypełnienia cyfrowej deklaracji wjazdu przed przekroczeniem granicy. Formularz znajduje się na stronie www.einreiseanmeldung.de. Po wypełnieniu wymaganych pól, deklaracja zostanie zapisana w formacie PDF, a pasażer może zostać poproszony o jej okazanie. Zgromadzone informacje dotyczące pasażera i jego podróży oraz dane kontaktowe zostaną przekazane do urzędu ds. zdrowia publicznego właściwego dla miejsca pobytu, który może skontaktować się z każdą osobą, która deklaruje przyjazd do Niemiec.

Żródło: SINDBAD

Obostrzenia dla osób jadących do Belgii

Od dnia 25 grudnia 2020 r. wszystkie osoby nie będące rezydentami (niezarejestrowani na pobyt stały lub czasowy) przyjeżdżający do Belgii z Polski zobowiązani są do przedstawienia negatywnego wyniku testu na Covid-19 wykonanego maksymalnie 72 godziny przed przyjazdem. Dodatkowo każdy nierezydent wjeżdżający na teren Belgii jest zobowiązany do wypełnienia formularza lokalizacyjnego.
Link do formularza: https://travel.info-coronavirus.be/fr/public-health-passenger-locator-form
Więcej szczegółów:https://www.gov.pl/web/belgia/covid-19-zalecenia

Na podstawie materiałów Sindbad.