Co warto zobaczyć w Hamburgu?

Ratusz w Hamburgu i rzeka Alster
Widok na Ratusz w Hamburgu i rzekę Alster - Shutterstock

Hamburg słynie z największego portu morskiego w kraju. Kwitnie tu przemysł spożywczy i elektrotechniczny, stoczniowy i oczywiście transportowy.
Użytkowe nie musi oznaczać brzydkiego, czego Hamburg jest doskonałym przykładem. To przemysłowe miasto pełne jest fantastycznej architektury.
Hamburg leży na północy Niemiec, nieopodal ujścia Łaby. Jest drugim największym miastem w całym kraju, liczącym ponad 1,8 mln mieszkańców.
Miasto popularne jest wśród turystów. Wszystko za sprawą wody, kanałów, Łaby i atmosfery. Warto przyjechać tu, aby odbyć wieczorny rejs po Łabie, gdy w wodzie odbijają się piękne iluminacje świetlne.
Aby poczuć się jak olbrzym w Parku Miniatur lub zobaczyć podświetlone budynki zabytkowych manufaktur. Hamburg tylko pozornie jest surowy. Pod jego wierzchnią warstwą drzemie bogactwo kultury. Jest to miasto przyjazne, pełne zieleni i uroku. Poniżej wśród wielu atrakcji turystycznych każdy znajdzie coś dla siebie.


Polecane atrakcje w Hamburgu


Rejs statkiem w Hamburgu
Wieczorny rejs po Hamburgu - Shutterstock

Hamburg: Wieczorny rejs w porcie z iluminacjami świetlnymiHamburg słynie z największego portu w Niemczech. Zajmuje on około dziesięciu procent całego miasta. Oczywistym pomysłem na zobaczenie miasta będzie rejs.

Dodatkowo ciekawą opcją jest wybór tej atrakcji wieczorem. Spędzisz miło czas podczas rejsu przez oświetlony Speicherstadt i port w Hamburgu.

Zobaczysz także dzielnicę HafenCity, gmach Filharmonii nad Łabą i nabrzeże St. Pauli Landungsbrücken.

W rejs wypłyniesz wieczorem przez historyczny Speicherstadt, sunąc przez pięknie oświetlony port Hamburga. Ciesz się urokami i zabytkami miasta z innej perspektywy. hamburskie Speicherstadt jest wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zobaczysz takie obiekty jak Zollkanal, Wasserschloss i Międzynarodowe Muzeum Morskie.

Przepłyniesz obok HafenCity, czyli nowej i bardzo nowoczesnej części Hamburga. Podziwiaj takie obiekty jak: Uniwersytet HafenCity, wieża Marco Polo, gmach Filaharmonii nad Łabą.

Zachwyć się panoramą całej dzielnicy. Podziwiaj również nabrzeża St. Pauli Landungsbrücken aż po Überseebrücke, z jego muzealnymi statkami Rickmer Rickmers i Cap San Diego.

Hamburg: Priorytetowy wstęp do Parku Miniatur Wunderland - Wśród licznych atrakcji, jakie oferuje nam Hamburg warto zwrócić uwagę również na Park Miniatur Wunderland. Jest to wyjątkowe miejsce, które cały czas powiększa swoją kolekcję. Na początku wystawa skupiała się na regionie gór Harz oraz południu Niemiec, ale już od roku 2007 park oferuje również odtworzenie rejonów Szwajcarii. Obejrzyj największą na świecie makietę kolejową!

Zobacz na własne oczy jak Gerrit Braun i inni technicy oraz modelarze tworzą nowe elementy parku. Przekonaj się jak ciężka jest to praca i jak budowanie parku wygląda ,,od kuchni’’. Jest to wyjątkowe miejsce na mapie Hamburga zważając na piękno wykonanych krajobrazów oraz połączenie tego z nowoczesną technologią. Nie może Cię tam zabraknąć.

Filharmonia nad Łabą
Filharmonia nad Łabą, Hamburg - Shutterstock

Hamburg: Filharmonia nad Łabą: bilet z przewodnikiem bez kolejki - Zwiedź z przewodnikiem najnowszą atrakcję Hamburga, Filharmonię nad Łabą. Jednocześnie podziwiaj widoki na port oraz całe miasto rozciągające się z tarasu widokowego budynku.

Opcja z przewodnikiem pozwoli Ci dowiedzieć się wielu ciekawostek. Filharmonia nad Łabą jest nową atrakcją na mapie Hamburga.

Jej budowę ukończono w 2016 roku. Mierzy 110 metrów wysokości. Położona jest w dzielnicy HafenCity. Przewodnik opowie Ci ile czasu trwała budowa.

Na początku oprowadzi Cię wokół samego budynku, abyś zobaczył z bliska niezwykłą fasadę. Przy okazji dowiesz się czegoś na temat dzielnicy. Następnie udasz się najdłuższymi, zakrzywionymi i ruchomymi schodami w Europie na taras widokowy filharmonii. Wiedza przewodnika jest niezastąpiona. Podzieli on się swoją wiedzą na temat miasta i filharmonii.

Reeperbahn
Reeperbahn, Hamburg - Shutterstock

Hamburg: Wycieczka po głównych atrakcjach St. Pauli (od 18 lat) - Jedną z najbardziej znanych ulic w Hamburgu jest Reeperbahn, która mieści się w dzielnicy St. Pauli.

Cała dzielnica jest kolorowa i ma niepowtarzalny nastrój. W ramach tej wycieczki licencjonowany przewodnik zabierze się w fascynujący dwugodzinny spacer po dzielnicy St. Pauli, znanej też jako dzielnica czerwonych latarni.

St. Pauli to dynamiczna dzielnica. Ciągle się tu coś zmienia i pojawiają się nowe wydarzenia. Dawniej była atrakcją dla marynarzy z pobliskiego portu.

Dzisiaj jest dostępna dla turystów z całego świata z wieloma restauracjami i klubami. W ramach wycieczki zobaczysz takie miejsca jak: Komenda Policji Davidwache, bar bokserów i sutenerów "Zur Ritze", Große Freiheit, Herbertstraße oraz zdobywcę nagrody dla "najlepszej toalety w Niemczech". Odkryj, gdzie zniknął "Hamburger Berg" i co dzieje się na Reeperbahn pół godziny po północy. Wypij piwo w klubie bokserskim. Dowiedz się gdzie koncertowali Beatlesi. Dzielnica zachwyca kolorowymi neonami, restauracjami, klubami, pubami czy sex shopami. Okryj interesujące fakty o prostytucji i osobliwościach Reeperbahn.


Wybieram podróż do Hamburga:

Autokary do Hamburga   Tanie loty do Hamburga


Booking.com