Co warto zobaczyć w Tel Awiwie

Stare miasto Jaffa, Tel Awiw
Stare miasto Jaffa, Tel Awiw - Shutterstock
Tel Awiw to kulturowe i ekonomiczne centrum Izraela i na pewno nie będziesz się tu nudzić. Metropolia tętni życiem. To miasto 3 wielkich religii – judaizmu, islamu oraz chrześcijaństwa, które w tym mieście przenikają się nawzajem.
Bez względu na wiarę, to miejsce przyciąga turystów z całego świata. Liczący 400 tys. mieszkańców Tel Awiw jest najbogatszym oraz drugim co do wielkości miastem Izraela.
Leży na wschodnim wybrzeżu Morza Śródziemnego oraz u ujścia rzeki Jarkon. Choć sam Izrael nie uznaje go za swoją stolicę – wskazując Jerozolimę – to większość krajów nie uznaje jej i prowadzi swoje ambasady właśnie tutaj. Do Tel Awiwu przyjeżdża się dla plaż, przyrody, pogody i starożytnych zabytków.
Uliczne jedzenie jest częścią kultury Izraelskiej, w Tel Awiwie ta praktyka jest spotykana na każdym kroku. Tel Awiw to doskonała baza wypadowa do miejsc ważnych ze względów historycznych, kulturalnych i religijnych. warto wybrać się do Nowego i Starego Miasta w Jerozolimie, lub na dłuższe wyprawy – takie jak wycieczka z przewodnikiem do Jeruzalem, Betlejem i nad Morze Martwe. Wszystkie te wycieczki i inne znajdziesz na naszej stronie.

Polecane atrakcje w Tel Awiwie


Port w Jafie
Stare miasto i port Jaffa w tle panorama nowego Tel Awiwu - Shutterstock

Tel Awiw: Odwiedź Nowe i Stare Miasto w Jerozolimie.

Ta całodniowa wycieczka jest skierowana dla osób, które chciałyby odkryć ,,perełki’’ tego miasta – najświętsze miejsca, które zachwycą Cię swoją historią oraz atmosferą.

Tel Awiw to miasto 3 wielkich religii – judaizmu, islamu oraz chrześcijaństwa, które w tym mieście przenikają się nawzajem. Bez względu na wiarę, to miejsce przyciąga turystów z całego świata.

Przejdź przez Stare Miasto, którego sława sięga 4 tysiąclecia wstecz, a następnie dotrzyj do Instytutu Pamięci Męczenników i Bohaterów Holokaustu. Jest to miejsce wyjątkowe oraz wzrusza swoim klimatem ze względu na tematykę oraz historię opisującą tamte straszne dla całego świata chwile.

W celu zobaczenia całej panoramy miasta odwiedź Górę Oliwną, zachwyć się widokiem na to niezwykłe miejsce. Udaj się na Stare Miasto, które zaoferuje Ci odwiedzenie Ściany Płaczu, Kopuły na Skale oraz Wzgórza Świątynnego. Zwiedź żydowską oraz ormiańską dzielnicę, a następnie udaj się na drogę krzyżową do bazyliki Grobu Świętego, która przez wierzących jest uważana za miejsce pochowania i zmartwychwstania Jezusa. Przed powrotem do Tel Awiwu zobacz także Izbę Pamięci i Salę Imion


Tel Awiw: 2-godzinna kulinarna wycieczka uliczna z degustacjąUliczne jedzenie jest częścią kultury Izraelskiej, w Tel Awiwie ta praktyka jest spotykana na każdym kroku. Uliczni sprzedawcy oferują świeże produkty, a także gotowe dania oraz przekąski z każdej części świata. Dzięki tej wycieczce i towarzystwu przewodnika dowiesz się o miejscowej kuchni najważniejszych rzeczy. Podczas wycieczki spróbuj sławnych izraelskich faworytów, czyli falafeli; nie zapomnij o degustacji humusu, sabich i bourekas. Wypróbuj nowe smaki, które są znane tylko miejscowym. Dowiedz się o kulinarnej kulturze Izraelskiej, a także o wpływie migracji na smaki w tutejszych kuchniach. Przemierzaj tętniące życiem ulice miasta ze swoim przewodnikiem i spróbuj regionalnych przysmaków 4 różnych wegetariańskich potraw. Podczas wycieczki będziesz również cieszyć się smakiem lokalnego drinka oraz przepysznego deseru.


Bazylika Zwiastowania, kościół rzymskokatolicki w Nazarecie, Izrael
Bazylika Zwiastowania, kościół rzymskokatolicki w Nazarecie, Izrael- Shutterstock

Tel Awiw: Wycieczka do Nazaretu, Tyberiady i nad Jezioro Galilejskie

Zobacz główne symbole Ziemi Świętej podczas jednodniowej wycieczki z Tel Awiwu. Rozpocznij dzień z samego rana podróżą barwną oraz niezwykle efektowną przybrzeżną równiną Har-Magedon do miejscowości Nazaret.

Zobacz najbardziej kultowe miejsca tej części globu – Bazylikę Zwiastowanie Pańskiego oraz Kościół św. Józefa.

Następnym punktem tej wycieczki jest  odwiedzenie Góry Błogosławieństw i tamtejszą Bazylikę Rozmnożenia Chleba. Zobacz na własne oczy przejrzyste Jezioro Galilejskie oraz magiczne miejsce jakim są ruiny starożytnej synagogi w Kafarnaum. Ostatnim etapem zwiedzania będzie Tyberiada, która przywita Cię widokiem na rzekę Jordan. To właśnie tam otrzymasz możliwość przyjęcia chrztu w tym niezwykłym miejscu. W drodze powrotnej zobaczysz górę Tabor, zwaną też Górą Przemienienia.


Tel Awiw: Masada, En Gedi i Morze Martwe z przewodnikiem. Podczas pobytu w Tel Awiwie masz do wyboru wiele wycieczek. Jedną z nich jest całodniowa podróż do ruin Masady, oazy En Gedi i na plażę Morza Martwego. Już ta jedna wycieczka zapewni Ci sporo wrażeń. Rozpoczyna się ona o godzinie 06:30 rano.

Kierujesz się w stronę regionu Morza Martwego, aby dotrzeć do pierwszego przystanku, czyli do podnóża Masady, znajdującej się na Pustyni Judyjskiej. Jest to starożytna forteca, zbudowana za czasów rzymskich. Jest symbolem heroizmu. O godzinie 09:00 zaplanowany jest wjazd kolejką na szczyt Masady.

Kolejnym punktem wycieczki jest En Gedi, piękna bujna oaza z różnorodną roślinnością. Zwieńczeniem podróży będzie kąpiel w słonych wodach Morza Martwego. Jest to słone jezioro na pograniczu Izraela, Palestyny i Jordanii. Uważane jest za najniżej położony punkt na świecie. Kąpiel w jeziorze jest odżywcza, ponieważ znajduje się tu wiele drogocennych minerałów. Do hotelu wrócisz około godziny 17:30.


Rosz ha-Nikra
Groty wapienne w Rosz ha-Nikra - Shutterstock

Tel Awiw: Całodniowa wycieczka do miast Cezarea, Hajfa i Akka z przewodnikiem.

Kolejna całodniowa wycieczka z Tel Awiwu to podróż wzdłuż pięknego wybrzeża śródziemnomorskiego. Zobaczysz atrakcje i zabytki położone wzdłuż wybrzeża, a doświadczony przewodnik na bieżąco podzieli się z Tobą swoją wiedzą.

Odwiedzisz następujące miasta: Cezarea, Hajfa i Akka. Pierwsze odwiedzane miejsce to wspaniałe portowe miasto Cezarea. Tutejszą atrakcją są imponujące, starożytne ruiny, w tym jeden z największych amfiteatrów zbudowanych za czasów rzymskich. Następnie udasz się do Hajfy, gdzie znajduje się świątynia bahaistów na terenie przepięknych ogrodów bahaickich. Ogrody składają się z wielu tarasów schodzących w dół zboczem góry. Są wpisane na światową listę dziedzictwa UNESCO.

Podróż kontynuujesz do Rosz ha-Nikra. Jest to formacja geologiczna złożona ze skał kredowych. Znajdują się tu lokalne groty wapienne oraz piękne białe kredowe klify. Widok na Morze Śródziemnomorskie zapiera dech w piersi. Następnie docierasz do starożytnego miasta Akka. Na listę światowego dziedzictwa UNESCO został wpisany zespół starej zabudowy Akki oraz sanktuarium bahaizmu. W tym mieście zobaczysz imponujące mury miejskie, port i bazar orientalny. Cechą charakterystyczną Akki jest jej wielokulturowość.


Wybieram podróż do Tel Awiwu:
Tanie loty do Tel Awiwu   Wycieczki i wczasy
Booking.com