Co warto zobaczyć w Warszawie?

Widok na Pałac Kultury w Warszawie
Pałac Kultury i Nauki i centrum biznesowe w Warszawie - Shutterstock

Warszawa to stolica Polski z burzliwą historią, która ciągle dynamicznie się zmienia i rozwija.
Znajdują się tu kina, teatry, muzea, filharmonie i opery. Wizytówką jest Stare Miasto wraz z Zamkiem Królewskim. Odbywają się tu liczne wydarzenia kulturalne.
Warszawa jest największym miastem Polski, liczącym około 1,8 mln mieszkańców. Zajmuje obszar 517 km², przecięta niemal idealnie na pół korytem Wisły.
Warszawa jest ważnym ośrodkiem naukowym, kulturalnym, politycznym oraz gospodarczym. Od 2010 r. jest oficjalnie uznawane za jedną z globalnych metropolii.
Jeżeli nigdy nie odwiedziłeś Warszawy albo zrobiłeś to dawno, koniecznie musisz to nadrobić. Jest to miasto z wieloma zabytkami, muzeami, parkami, restauracjami. W mieście odbywają się liczne wydarzenia kulturalne, takie jak koncert Chopinowski czy festiwal Jazz Jamboree. Obszar wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO obejmuje m.in. Stare Miasto oraz Zamek Królewski. Dzieci zachwycą się Centrum Nauki Kopernik. Ze względu na multum atrakcji Warszawę warto odwiedzić o każdej porze roku.


Polecane atrakcje w Warszawie


Chopin Point na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie
Chopin Point na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie

Warszawa: Nastrojowy wieczór z muzyką Fryderyka Chopina. Codziennie o godzinie 19:00, w Chopin Point na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, w kameralnej sali mają Państwo możliwość wzięcia udziału w nastrojowym wieczorze z muzyką Fryderyka Chopina w roli głównej.

Nasi pianiści przeniosą Państwa w epokę romantyzmu i wyzwolą emocje, fascynacje, uniesienia i tęsknoty jakie w swoich utworach zawarł kompozytor. Całości dopełnia wystrój naszego miejsca, który swoją stylistyką nawiązuje do salonowych, kameralnych wnętrz w których najbardziej lubił grywać Chopin. Nasza obsługa przywita Państwa kieliszkiem tradycyjnego polskiego miodu pitnego, osobiście wskaże miejsca, przedstawi pianistę i rozda repertuar a następnie zaprosi do wysłuchania koncertu.

Całość wydarzenia trwa 1 godz. Koncert grany bez przerw.

Co proponujemy:

Koncert fortepianowy w wykonaniu utytułowanych pianistów (ok 50 min.)

Kieliszek miodu pitnego lub soku jabłkowego

Kameralne wnętrze dające bliski kontakt z pianistą


Warszawa: wycieczka autobusem po Warszawie - Hop-On Hop-Off - Niepowtarzalna okazja do zwiedzenia stolicy Polski - dzięki Hop-On Hop-Off odwiedzisz najciekawsze miejsca w całej Warszawie. Posiadając bilet Hop-On Hop-Off wsiadasz gdzie chcesz i kiedy chcesz - zobacz Zamek Królewski, Stare Miasto, Rynek i inne atrakcje, które oferuje tętniąca życiem Warszawa. Wycieczka zaczyna się przy najwyższym budynku Polski, czyli pod Pałacem Kultury i Nauki.

Dla fanów historii obowiązkowym punktem jest Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie przy pomocy ponad 1000 eksponatów przedstawiono burzliwą historię miasta lub Muzeum Narodowe z ponad 400 pracami polskich artystów. W ofercie znajdą się również miejsca przystosowane dla dzieci - głównym celem turystów jest Miejski Ogród Zoologiczny, gdzie można spotkać słynne niedźwiedzie brunatne oraz 500 gatunków innych zwierząt.

Wybierz najlepszy wariant dla siebie, bilet 24, 48 albo 72 godzinny, i wsiądź na pokład - dosłownie.


Pomnik Syreny w Warszawie (Stare Miasto)
Pomnik Syreny w Warszawie (Stare Miasto) - Shutterstock

Warszawa: Odbiór z hotelu i zwiedzanie Starego Miasta, Zamku Królewskiego i Muzeum Powstania.

Ta wycieczka jest skierowana do klientów, którzy chcą odkryć Warszawę w małej grupie. Nadal będziesz korzystać z transportu i zwiedzać z innymi, ale używane pojazdy są maksymalnie 8-osobowe (nie autobusy).

Stare Miasto obejmuje rynek otoczony charakterystycznymi kamienicami oraz umieszczoną pośrodku fontanną z rzeźbą syreny – symbolem miasta. Pozostałe elementy Starego Miasta to Plac Zamkowy (z przylegającym Zamkiem Królewskim) i Kolumna Zygmunta.

Niedaleko starówki znajduje się Plac Piłsudskiego z Grobem Nieznanego Żołnierza. Na Starym Mieście ma swój początek seria ulic, tworząca Trakt Królewski. Trakt Królewski to najbardziej elegancka arteria miasta, łącząca dwie dawne rezydencje królewskie.

Na Starym Mieście znajdują się również liczne, klimatyczne kawiarnie, restauracje i galerie sztuki. Podczas tej wycieczki zwiedzisz warszawską starówkę, w tym jej wąskie uliczki, Barbakan, mury obronne, Rynek, Plac Zamkowy, Trakt Królewski oraz Zamek Królewski (ze zwiedzaniem wnętrza). Na koniec wycieczki powrócisz do punktu początkowego.


Wybieram podróż do Warszawy:

Autokary do Warszawy   Tanie loty do Warszawy   Tanie wycieczki


Booking.com