Gdzie znajdę tanie noclegi w Sofii

Sofia
Sofia - Shutterstock
Bałkany to jeden z najbardziej zachwycających rejonów Europy. To prawdziwa perła natury, która ze względu na problemy gospodarcze, a także konflikty, długo pozostawała nieodkryta dla turystyki. Dziś jednak jest to kraj otwarty na gości z całego świata. Warto skorzystać z jego zaproszenia.
Sofia to serce, stolica Bułgarii, a zarazem największe miasto w tym kraju, leżące w jego zachodniej części. Mieszka w nim niecałe 1,3 mln osób. Położone jest nad rzeką Bojanską. Jak inne duże miasta Europy, wywodzi się ze starożytnej osady, która została zdobyta przez Rzymian. Słynie z zabytków sakralnych, obiektów naukowych i pałaców.
Do Sofii warto przyjechać nie tylko dla samego miasta, ale przede wszystkim dla całego pięknego regionu. Po jej zwiedzeniu warto traktować ją jako bazę wypadową i wybrać, na przykład, na  wycieczkę do Skopje czy na Górę Witosza.

Udając się do Sofii warto zastanowić się nad wyborem miejsca noclegowego dopasowanego do Twoich potrzeb:
  • wyjazd rodzinny, gdzie główny nacisk kładziony jest na wnętrze i bardzo dobre wyposażenie, które jest przystosowane do pobytu z małymi dziećmi
  • wyjazd z grupą znajomych, czyli te obiekty, które znajdującą się blisko miejsc kultury i rozrywki, charakteryzujące się niską ceną i dobrą lokalizacją
  • wyjazd służbowy, gdzie najistotniejszą rzeczą jest lokalizacja blisko centrum z bardzo dobrym połączeniem kolejowym oraz autobusowym

 

Rezerwacja noclegów w Sofii

 


Wybierając się na rodzinny wyjazd warto wybrać hotel przystosowany dla dzieci.

Twain Apart&RoomsWysoki standard połączony z niewysoką ceną, tak można najłatwiej opisać hotel Twain Apart&Rooms. Hotel posiada własny parking, bardzo dobre połączenie z lotniskiem, bezpłatne wi-fi na terenie całego obiektu. Wybierając się na rodzinny wyjazd, możesz być pewny, że ten hotel spełni Twoje oczekiwania. Lokalizacja to ogromna zaleta tego miejsca - główny dworzec autobusowy w Sofii znajduje się 400 metrów od hotelu, główny dworzec kolejowy w Sofii 600 metrów, a stacja metra Lavov most to tylko 200 metrów. Decydując się na aktywny wypoczynek nie zabraknie miejsc do tego stworzonych, od Muzeum Archeologicznego dzieli Cię około kilometra, Teatr Narodowy im. Iwana Wazowa to tylko półtora kilometra drogi, a w tej samej odległości znajduje się Sobór św. Aleksandra Newskiego.

Sofia Crown Life Apartment zachwyca gości swoim nietuzinkowym wystrojem - stąd też takie wysokie oceny. Hotel znajduje się blisko centrum, do Sofia's Central Market Hall masz 2 minuty spacerem, Pomnik św. Zofii to 400 metrów odległości, na najbliższe stacje metra dotrzesz w 5 minut. Dużym plusem jest usytuowanie w odległości niecałych 7 kilometrów lotnisko z którego bez większego problemu dotrzesz do hotelu. Obiekt chętnie przyjmuje turystów z czworonogami.


Dla osób, które stawiają na zwiedzanie i szukają taniej opcji na przenocowanie polecamy hotele w atrakcyjnej  cenie. 

Jeśli wybierasz się większą grupą, a nie chcecie wydać dużej kwoty, to Shishman Apartment spełni wasze oczekiwania. Pokoje i apartamenty są wyremontowane i zachęcają turystów swoim nowoczesnym wnętrzem. Wnętrza są klimatyzowane, a cały obiekt posiada darmowe wi-fi. Lokalizacja obiektu nie pozwoli wam się nudzisz, w najbliższej okolicy znajdziesz szereg miejsc kultury - Teatr Narodowy im. Iwana Wazowa, Stadion Narodowy im. Wasyla Lewskiego, Crystal Park, ogród miejski, a także Central Military Club.

Drugą opcją, która przyciąga turystów jest Visito Aparthouse zlokalizowane 1,6 kilometra od Banya Bashi Mosque i 1,6 kilometra od Katedry Saint Alexandar Nevski. Pokoje i apartamenty wyposażone są w balkony, telewizory oraz własne łazienki i kuchnie. W odległości kilometra znajdują się takie miejsca jak: Meczet Bania Baszi, National Opera and Ballet, Regional History Museum Sofia.


Stawiając na nowoczesny wystrój, a przede wszystkim bliskie centrum serca miasta, które ułatwia spotkania biznesowe, wybierz jeden z dwóch polecanych przez nas obiektów.

Apartment RotondaJeśli lubisz piękne wnętrza, to wybór Este Apart - Top center staje się oczywisty. Ten zlokalizowany w centrum miasta hotel pozwoli Ci na wygodny wypoczynek, ale również zapewni dobre połączenie z miejscami spotkań. Obiekt znajduje się w bliskiej odległości Pałacu Królewskiego Sofii, Muzeum Archeologicznego, Teatru Narodowego im. Iwana Wazowa. Połączenie z lotniskiem to kolejny plus tego miejsca - z lotniska dostaniesz się do hotelu taksówką w 10-15 minut. Apartamenty są wyposażone w klimatyzację, pralkę, nowoczesne i stylowe meble, a przede wszystkim dla osób pracujących z komputerem - w darmowe wi-fi. 

Apartment Rotonda należy również do hoteli, którą uwielbiają turyści. Jeśli Twoim priorytetem jest zwiedzenie ciekawych miejsc, to nocując w tym hotelu, te miejsca będziesz miał na wyciągnięcie ręk. Odwiedź wyjątkowy Sobór św. Aleksandra Newskiego i Meczet Bania Baszi, a dla fanów sportu dobrą opcją będzie stadion Vasil Levski. Teatr Narodowy im. Iwana Wazowa zachwyci zwolenników architektury oraz sztuki. Chcąc przedostać się w inną część miasta, ułatwi Ci to stacja metra oddalona od hotelu tylko 200 metrów.


Wybieram podróż do Sofii:

Autokary do Sofii   Tanie loty do Sofii

 


 

Booking.com