Jak tanio dostać się do Splitu?

Promenada w Splicie
Promenada w Splicie, Chorwacja - Shutterstock

Chorwacja to bardzo popularny kierunek dla Polaków. Split to magiczne miasto położone w Dalmacji nad Morzem Adriatyckim. Leży w otoczonej wzgórzami malowniczej zatoce.

Split odwiedzany jest głównie w okresie urlopowym, ale wyjazd wczesną wiosną czy późną jesienią też jest bardzo dobrym pomysłem. Spodziewaj się pięknych słonecznych plaż, soczystej zieleni i mnóstwa zabytków. To doskonała baza noclegowa i gastronomiczna.

Split słynie z kaprysu rzymskiego cesarza – pałacu Dioklecjana, który przetrwał do dziś. Miasto zachwyca także starówką. Nadmorska promenada tętni życiem, zarówno w dzień jak i w nocy.

Cechą charakterystyczną miasta jest także to, jak łatwo zorganizować wypad do okolicznych atrakcji. Nie każdy lubi podróżować autem. Na szczęście do Splitu można dostać się autokarem bądź samolotem.


Wybierając się do Chorwacji warto rozważyć dwie opcje: autokar czy samolot?


Pałac Dioklecjana i góry Mosor w tle - Split
Pałac Dioklecjana i góry Mosor, Split, Chorwacja - Shtterstock

Wielu turystów ciągle wybiera autobus, żeby dotrzeć na urlop do Chorwacji, w tym do Splitu. Retman i Globtourist oferują takie przewozy od końca kwietnia do końca września.

Wyjazdy odbywają się w piątki, powroty w soboty. Podróż trwa od około 18 do około 25 godzin, a bilet w obie strony od osoby kosztuje od 464 do 494 zł, w zależności skąd się startuje. Przewidziane są krótkie przerwy podczas jazdy.

Wyjazdy odbywają się m.in. z Wrocławia, Łodzi, Warszawy, Częstochowy, Katowic, Krakowa czy Cieszyna. Miejsce docelowe w Splicie to dworzec autobusowy przy ulicy Obala Kneza Domagoja.

Są to kursy sezonowe, bilety trzeba kupić odpowiednio wcześniej.

Flixbus także oferuje wyjazdy do Splitu. Jeżeli chodzi o tego przewoźnika to ceny zmieniają się dynamicznie każdego dnia. Często są to kursy z przesiadkami.

 


Jeśli chcemy pojechać autokarem, sprawdźmy dostępne połączenia do Chorwacji

Bilety autokarowe do Chorwacji


Prokurative
Widok z portu na plac Prokurative w Splicie - Shutterstock

W przypadku podróży do Splitu wybór samolotu skraca podróż kilkakrotnie.

Jest to bardzo popularny kierunek, dlatego co jakiś czas można trafić na tanie bilety lotnicze.

Loty do Splitu z Warszawy czy Katowic oferują między innymi Polskie Linie Lotnicze LOT, czeskie linie lotnicze Czech Airlines, Lufthansa, skandynawskie linie SAS czy tanie linie Wizz Air.

Ceny są różne i zależą od wielu czynników, w tym od terminu planowanej wycieczki czy linii lotniczej. Przykładowo Wizz Air ma w swojej ofercie bilet w klasie ekonomicznej za 1 osobę w obie strony już za 233 zł z Katowic oraz za 275 zł z Warszawy i to bez przesiadek.

Lot w jedną stronę trwa niecałe 2 godziny! Kolejne propozycje, często z przesiadkami to bilety od około 600 zł do ponad 1000 zł. Wyloty z Wrocławia czy Gdańska też są możliwe, ale najczęściej jest to podróż z przesiadkami. Bilety są już droższe, bo zaczynają się od 820 zł.

Warto pamiętać, że często jest tak, że im wcześniej kupujemy miejsce w samolocie, tym mniej zapłacimy. Warto na bieżąco sprawdzać oferty w naszym portalu.

Port lotniczy Split jest oddalony o 24 km od Splitu, na zachodnim wybrzeżu Zatoki Kasztelańskiej.


Jeśli chcemy wybrać lot do Splitu, sprawdźmy dostępne połączenia:

Tanie loty do Splitu


Podczas pobytu w tym mieście, zachęcamy do zapoznania się z atrakcjami turystycznymi, które znajdziesz w naszym portalu. Split to świetna baza wypadowa dla różnych wycieczek fakultatywnych.

Mamy je oczywiście w naszej ofercie. Wycieczka do Błękitnej Laguny czy rejs katamaranem na wyspę Brac to obowiązkowe punkty pobytu. Warto także odbyć całodniową wycieczkę na Hvar, Biševo, Vis, Ravnik i Budikovac – pięć przepięknych wysp, mieszczących takie cuda natury, jak Niebieska Jaskinia i zatoczka Cove.


Wycieczka brzmi dobrze? Sprawdź dostępne wycieczki do Chorwacji:

Wycieczki do Chorwacji


Booking.com