Sztokholm: Wycieczka amfibią po lądzie i wodzie

Rejs la la-ship navy Wycieczki objazdowe fas fa-route purple
Opis atrakcji

Jeśli nie miałeś jeszcze okazji korzystać z podróży amfibią to oferta dla Ciebie. Połączysz wspaniałą przygodę z podziwianiem największych atrakcji Sztokholmu.

Na samym początku dowiesz się kilku ciekawostek o pojeździe. Gdy wszyscy będą już w pojeździe udasz się w kierunku Królewskiego Teatru Dramatycznego.

Franz Airiman
Photo: Franz Airiman, John Broberg, Mercury dog - Flickr.com

Po wizycie w teatrze przejedziesz ulicą Birger Jarl, z której wyjedziesz prosto przed mekką klubów nocnych, czyli Stureplan.

Następnymi punktami wycieczki będą Biblioteka Królewska, stadion olimpijski z roku 1912, a później skręcając w ulicę Karlavägen dostaniesz się do pięknej okolicy Östermalm, która obecnie jest najbardziej ekskluzywną dzielnicą mieszkaniową w kraju.

Przejedziesz również obok Muzeum Historii, a następnie udasz się w kierunku dzielnicy rządowej, na której mieści się większość ambasad w Sztokholmie i piękne wille nad wodą.

Następnie dojedziesz do Djurgården, które od 1400 roku były królewskimi terenami łowieckimi. Zobaczysz Gärdet, który dawniej był obszarem ćwiczeń wojskowym i najwyższym budynkiem w Sztokholmie.No i teraz zacznie się prawdziwa frajda. Zniknie asfalt, a pojawi się duża ilość wody, która uderzy w przednią szybę i autokar zacznie unosić się nad wodą. W czasie tej podróży przewodnik opowie Ci o zasadach działania amfibii.

Posłuchasz historii o królewskiej wyspie Djurgården. Przepłyniesz obok Muzeum Vasa i najstarszego parku rozrywki w Szwecji Gröna Lund.Następnie znajdziesz się przy imponującej fasadzie starego miasta, którego budynki sięgają XVI wieku, a w środku znajdują się niemiecki kościół i ratusz w Sztokholmie. Przepłyniesz wzdłuż brzegu Södermalm, jednej z 14 wysp tworzących Sztokholm.

Udasz się w rejs wokół wyspy Skeppsholmen, podczas którego zobaczysz Zamek Królewski jeden z największych na świecie oraz XIX-wieczny statek Af Chapman zadokowany na wyspie Skeppsholmen, która była niegdyś stacją marynarki morskiej Sztokholmu.Poczujesz prąd trzeciego co do wielkości jeziora w Szwecji. Przepłyniesz pod mostem łączącym Blasieholmen i Skeppsholmen.Następnie zobaczysz panoramiczny widok na Strandvägen, który jest jednym z najbardziej ekskluzywnych adresów w Skandynawii. Przepłyniesz też obok statku słynnej Pippi Pończoszanki.

Wracając na ląd będziesz jechać w kierunku punktu początkowego przejeżdżając obok najstarszego budynku i parku w Sztokholmie.

Rezerwacja
Rezerwuj od 121.09 PLN
Udostępnij
Położenie
Wideo
Rezerwacja biletu
Zobacz
Informacje
  • Czas trwania 75 min
  • Bezpłatne anulowanie do 24 godzin przed rozpoczęciem aktywności
  • przewdonik: angielski
  • Akceptowane są kupony papierowe lub elektroniczne
  • Natychmiastowe potwierdzenie
Uwagi

Niedozwolone:
- Bagaż ponadwymiarowy
- Palenie tytoniu
- Alkohol i narkotyki

Co trzeba wiedzieć:
- Ubierz się adekwatnie do pogody
- Pamiętaj, że na pokładzie nie wolno jeść
- Bądź w miejscu zbiórki co najmniej 20 minut przed rozpoczęciem wycieczki.