Wczasy na Wyspach Kanaryjskich

Wyspy Kanaryjskie - poznaj perły Hiszpanii

Plaża las Teresitas, Teneryfa
Plaża las Teresitas, Teneryfa - Shutterstock

W bliskim sąsiedztwie Afryki zachodniej wśród wód Oceanu Atlantyckiego znajdują się Wyspy Kanaryjskie podlegające pod terytorium hiszpańskie. Każda z siedmiu wysp przedstawia całkiem odmienny krajobraz – od surowych, typowo wulkanicznych, po zielone, przepełnione roślinnością. Nie trudno się dziwić, że wielu turystów wybiera właśnie ten kierunek jako miejsce wypoczynku, ponieważ przez okrągły rok można się tu cieszyć słońcem i ciepłem płynącym z pobliskiego kontynentu.

Ciesz się pysznymi lokalnymi przysmakami, panującą tu wyjątkowo przyjazną atmosferą, a także z widokami, które na pewno przywołają Cię do tego niesamowitego miejsca ponownie. Odwiedź wytwórnie aloesu, wulkaniczne plaże, plantacje bananów, plażę pokrytą ,,popcornem’’, urocze, stare wioski, tutejsze winnice, wulkany i niezliczoną ilość pięknych miejsc, w których na pewno się zakochasz.

 


Poznaj każdą z 7 Wysp Kanaryjskich i wybierz kierunek idealny dla Ciebie


Morro Jable, Fuerteventura; Hiszpania
  Morro Jable, Fuerteventura; Hiszpania - Shutterstock
 • Fuerteventura inaczej zwana Wyspą Wiatru jest destynacją wybieraną przez windsurferów, kitesurferów oraz innych miłośników sportów wodnych. Panuje tu suchy, pustynny klimat połączony z gorącym, intensywnym wiatrem. Zwiedzając wyspę masz bardzo szeroki wachlarz plaż do wyboru – białe, czarne, a nawet takie, na których piasek jest w kształcie popcornu. W tym miejscu nie brakuje atrakcji do zwiedzania, a ilość urokliwych, małych miasteczek jest ogromna. Wybierając Fuerteventurę na cel swojej wycieczki idealną opcją jest wypożyczenie auta, które pozwoli Ci na objechanie całej wyspy, liczącej ponad 100 kilometrów długości. Traf w każdy ciekawy zakamarek Wyspy Szczęścia, zaczynając od Oasis Park, kończąc na jaskiniach nad Czarną Zatoką.

 • Teneryfa jest dużo bardziej zróżnicowaną wyspą niż Fuerteventura. Kontrasty są widoczne od pierwszych chwil. Znajdziesz tu pełne zieleni obszary leśne, których przeciwieństwem są wulkaniczne, czarne plaże. Najwyższy szczyt Teneryfy, Pico del Teide jest jednocześnie najwyższym szczytem w całej Hiszpani. Na wysokości ponad 3000 metrów pogoda, różnie się znacznie od tej, której zaznałeść na plaży. Wybierając aktywny wypoczynek w okolicy wulkanu i gór musisz zaopatrzyć się w cieplejsze ubranie. Przez swoją różnorodność wyspa oferuje atrakcje dla każdego turysty – od zwiedzania Parku Narodowego Teide, poprzez liczne, malownicze plaże, kończąc na klifach Los Gigantes. Warto też wspomnieć, że Teneryfa nadaje się świetnie dla osób szukających rozrywki – znajdziesz tu dużą ilość klubów oraz barów.

 • Plaża w pobliżu El Golfo, wyspa Lanzarote
    Plaża w pobliżu El Golfo, wyspa Lanzarote, Hiszpania - Shutterstock
  Lanzarote na pewno zaskoczy Cię od pierwszej chwili. Widoki, które ujrzysz na pewno zrobią na Tobie ogromne wrażenie, nie bez przyczyny jest przecież nazywana Księżycową Wyspą. Jak można opisać tę wyspę w trzech słowach? Pustynna, gorąca, surowa. Wybierając tę destynację nie spotkasz zielonych terenów, lecz nie oznacza to wcale, że obszar jest pozbawiony atrakcyjnych miejsc. Zachwyć się odcieniami czerwieni okazałej Góry Ognia, zobacz wyjątkowe saliny w Janubio, albo przenieś się kilka metrów niżej, w ciepłe wody Oceanu Atlantyckiego i bądź jednym z gości podwodnego Muzeum Atlantyku – te widoki zapamiętasz na długie lata. Piękne, szerokie plaże, liczne muzea, winiarnie, a także wiele ciekawych zakątków – odwiedź Lanzarote i zakochaj się w księżycowej Hiszpanii.

 • Gran Canaria jest określana jako kontynent w miniaturze ze względu na zróżnicowanie panujące na jej obszarze. Znajdziesz tu góry, spadziste klify, dużo zieleni, ale nie zabraknie również pustynnych widoków. Ze względu na panującą tu temperaturę, zwaną wieczną wiosną jest to idealne miejsce do uprawy bananowców, które ujrzysz tu niemal na każdym kroku. Jeśli szukasz rozrywkowego kurortu, zdecyduj się na jeden z tych położonych po wschodniej części, znajdziesz tam wiele dyskotek, restauracji i barów. Wartymi odwiedzenia miejscami są na pewno Palmitos Park, park botaniczny, delfinarium i ptaszarnię w jednym; dobrą opcją jest również obejrzenie wydm w Maspalomas, czy zachwycającej kaldery Bandama, pełnej bogactwa naturalnego.

 • La Palma jest raczej opcją dla tych, którzy lubią piesze wycieczki i wspinaczkę. La Palma należy do wysp wulkanicznych, a także do grupy najwyższych wysp na świecie. Znajdziesz tu duże różnice wysokości ze względu na liczne wąwozy oraz pozostałości po erupcjach wulkanu. La Palma nie jest miejscem idealnym dla miłośników plażowania – w przeciwieństwie do Fuerteventury, która jest plażą Wysp Kanaryjskich, na La Palmie jest ich znacznie mniej. Przygotowując wcześniej harmonogram zwiedzania, umieść kilka obowiązkowych podpunktów: Park Narodowy Caldera de Taburiente, przedstawiający bardzo surowy teren krateru wulkanicznego; nie zapomnij o miejscu jak z bajki, czyli Poris de Candelaria i Muzeum na powietrzy La Zarza.

 • Los Organos, La Gomera, Hiszpania
    Los Organos, La Gomera, Hiszpania - Shutterstock
  La Gomera powinna być synonimem spokoju. Jeśli szukasz odpoczynku w mało zaludnionym miejscu, przepełnionym zielenią, licznymi wzniesieniami i pięknymi, niezatłoczonymi plażami, to idealna opcja dla Ciebie. Najwyższy szczyt na wyspie to Garajonay, otoczona wawrzynowymi lasami oraz polami uprawnymi – w tej części Makaronezji tubylcy zajmują się głównie uprawą bananów oraz winorośli. Mimo małego obszaru (niecałe 400 metrów kwadratowych) wyspa oferuje turystom bardzo dużo. Zachwyć się niesamowitymi klifami Los Organos, które zrobią ogromne wrażenie nawet na najbardziej wybrednych turystach. Będąc w tym zakątku świata musisz również znaleźć czas na odwiedzenie Parku Narodowego Garajonay, a także punk widokowy Mirador del Roque de los Muchachos.

 • El Hierro, czyli ostatnia z siedmiu głównych wysp należących do Kanarów. Jest to zdecydowanie najmniej rozwinięta turystycznie wyspa o najmniejszej powierzchni, wynoszącej niecałe 270 kilometrów kwadratowych. El Hierro można określić jako dziką wyspę, która jest rajem dla fanów ekologii, której poziom jest bardzo wysoki. Wyspa składa się z gęsto usianych wulkanów, a cały jej obszar jest zaliczony do biosfery uznanej przez UNESCO. Dla kogo jest El Hierro? Dla osób, które nie przepadają za upałami, średnia temperatura na tej wyspie wynosi 20 stopni Celsjusza, co pozwoli Ci na zwiedzanie tej części globu w przyjemny sposób. Odwiedź rezerwat przyrody Tibataje, najwyższy punkt wyspy Pico de Malpaso, a także zawędruj do Ekomuzeum Guinea i poznaj historię pierwotnych mieszkańców wyspy.
Wypoczynek fas fa-umbrella-beach orange Wycieczki fas fa-map-marked blue

Tanie loty na Wyspy Kanaryjskie

Zarezerwuj tanie loty na Wyspy Kanaryjskie 

 • TFN: Santa Cruz de Tenerife Los Rodeos
 • LPA: Las Palmas de Gran Canaria
 • FUE: Puerto del Rosario Fuerteventura
 • TFS: Granadilla Tenerife Sur

Oferta wczasów i wycieczek na Wyspy Kanaryjskie

Atrakcje turystyczne na Wyspach Kanaryjskich