Wczasy w Bułgarii

Bułgaria - kraj pachnący różami

Plaża Bolata, Kaliakra, Kawarna w Bułgarii
Plaża Bolata, Kaliakra, Kawarna w Bułgarii - Shutterstock

Bułgaria jest kierunkiem turystycznym, który dopiero kilka lat wstecz został doceniony przez polskich podróżników. Na tle Grecji, Hiszpanii i innych popularnych destynacji wyróżnia się przede wszystkim atrakcyjnymi cenami.

Bułgaria oferuje piękne kurorty sąsiadujące ze złocistymi plażami oraz ciepłym Morzem Czarnym. Kultura oraz przyjazna atmosfera na pewno jest kolejnym plusem tego państwa – na każdym kroku znajdziesz uśmiechniętych ludzi. Szeroki wachlarz tawern oferujących aromatyczne dania, butiki pachnące charakterystycznym różanym zapachem, czy głośne kluby zachęcające osoby lubiące rozrywkowy wypoczynek – to wszystko znajdziesz w Bułgarii. 

Decydując się na bałkańskie wakacje wybierz miejscowość spełniające Twoje wymagania – imprezowe Złote Piaski lub Słoneczny Brzeg, czy może nieco spokojniejsze, lecz oferujące liczne zabytki Warnę lub Nessebar? 


Poznaj najciekawsze bułgarskie kurorty


Nessebar, Nesebyr – miasto w Bułgarii, w obwodzie Burgas
  Nessebar (Nesebyr) miasto w Bułgarii, w obwodzie Burgas - Shutterstock
 • Złote Piaski są jednym z najbardziej charakterystycznych i chętnie odwiedzanych kurortów. Swoją sławę Złote Piaski zawdzięczają rozrywkowemu charakterowi tego miejsca – tutaj nie zaznasz nudy; w miejscowości znajduje się wiele barów, dyskotek, imprez na plaży, a bawiących się ludzi można spotkać na każdym kroku. Kurort posiada ogromny wybór wśród miejsc noclegowych, zdecydowanie przeważają duże hotelowe obiekty. Udaj się na przechadzkę uliczką wzdłuż wybrzeża i poczuj wszechobecny różany zapach. Złote Piaski są wyjątkowe i bardzo łatwo jest się zakochać w tym przyjaznym dla turystów miejscu. 

 

 • Drugą opcją często odwiedzaną przez polskich turystów jest Nessebar, nazywany potocznie ,,Perłą Bułgarii’’ lub ,,Perłą Morza Czarnego’’. Nic w tym zaskakującego, bo kurort robi olbrzymie wrażenie. Nessebar jest idealnym miejscem dla osób spragnionych zwiedzania, jest tu wiele miejsc wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, które są obowiązkowe do odwiedzenia. Udaj się w historyczny spacer i zobacz ruiny fortyfikacji, cerkiew św. Szczepana, ruiny wiatraka wraz z cerkwią Marki Boskiej Eleusa, a także wiatrak na grobli w okolicach starego miasta. Daj się zaskoczyć temu zjawiskowemu miejscu.

 

 • Słomiane parasole na pięknej słonecznej plaży w Bułgarii
    Słomiane parasole na pięknej słonecznej plaży w Bułgarii - Shutterstock
  Kolejnym kurortem wartym odwiedzenia jest południowy odpowiednik Złotych Piasków, czyli Słoneczny Brzeg. Miejsce charakteryzuje się tym, że nigdy nie śpi – jest tu sporo barów oraz imprez, stąd też przydomek europejskiego Vegas. Słoneczny Brzeg jest największym z bułgarskich kurortów, który swoim gościom oferuje nie tylko wcześniej wspomniane bary i dyskoteki, ale również przeróżne restauracje, hotele z wieloma atrakcjami, aquaparki, a przede wszystkim szerokie, długie i piaszczyste plaże. To wspaniałe miejsce skierowane dla osób preferujących imprezowy tryb życia. 

 

 • Należysz może do osób ceniących na wakacjach ciszę i spokój? Wybierz Bałcziki, czyli oazę wśród głośnych kutrów usytuowaną tuż przy wodach Morza Czarnego. Bałcziki charakteryzuje się białą zabudową, która całokształtem przypomina Santorini. Odwiedź liczne tawerny oferujące dania z całego świata, ale przede wszystkim te regionalne, które są warte spróbowania. Kawiarnie i bary, kolorowe stragany znajdujące się przy krętych uliczkach mogą doprowadzić Cię nie tylko do piaszczystych plaż, ale również do ciekawych, historycznych miejsc jak na przykład Pałacyk Królowej Marii, czy do jednej z okazałych cerkwi.

 

 • Letni pałacyk Królowej Marii Koburg w Bałcziku
    Letni pałacyk Królowej Marii w Bałcziku - Shutterstock
  Czas na przedstawienie bardzo istotnej miejscowości jaką jest Warna. Warna jest trzecim pod względem wielkości miastem bułgarskim, które zaskakuje swoich gości wszechstronnością. Nie jest to tylko typowy kurort z dostępem do zalanych słońcem plaż i do ciepłych morskich wód. Tutaj znajdziesz znacznie więcej – głośne zakątki przypominające Słoneczny Brzeg, czy Złote Piaski; spokojniejsze dzielnice w których zrelaksujesz się jak w Bałcziki, czy może decydujesz się na zwiedzanie tak jak w Nessebarze? Te wszystkie atrakcje, plus oczywiście wiele więcej znajdziesz w tym barwnym, tętniącym życiem mieście. Jeśli nie lubisz nudy, zacznij planować swój pobyt w kolorowej Warnie.

 

 • Ostatnią propozycją jest typowo turystyczne miasto - Albena. To tutaj będziesz mógł cieszyć się z plażowania, kąpieli słonecznej w wodach oznaczonych Błękitną Falą, ale przede wszystkim ze sportów wodnych, które w tym miejscu są uprawiane. Spróbuj swoich sił w windserfingu, czy kitesurfingu; jeśli to niekoniecznie opcja dla Ciebie wypożyć rower i podziwiaj piękną okolicę z perspektywy dwóch kółek. W Albenie znajdują się atrakcje nie tylko dla tych najmłodszych jak lunaparki, czy imprezy dla dzieci, ale również szeroki wachlarz ciekawych miejsc dla dorosłych - kasyna, kluby, bary. Chcąc odpocząć od zgiełgu miasta wybierz się do rezerwatu przyrody Bałtata, który pozwoli Ci na chwilę relaksu w towarzystwie bogatej flory.
Wypoczynek fas fa-umbrella-beach orange Wycieczki fas fa-map-marked blue

Propozycje naszych partnerów

Oferta wczasów i wycieczek do Bułgarii

Atrakcje turystyczne w Bułgarii

Polecana atrakcja:

 • Podróż promem z portu Burgas na wyspę zajmie tylko 40 minut. Po postawieniu stopy na St. Anastasia przygotuj się na ekscytującą przeszłość jedynej zamieszkanej wyspy w Bułgarii. Wędruj po średniowiecznym klasztorze i odwiedź jego muzeum, aby poznać barwną przeszłość wyspy.