Warna: Muzeum Archeologiczne z przewodnikiem w języku angielskim

Bilety la la-ticket blue Zwiedzanie fas fa-monument black
Opis atrakcji

Jedną z atrakcji Warny jest zwiedzenie Muzeum Archeologicznego z przewodnikiem w języku angielskim. Zobaczysz tutaj eksponaty sięgające nawet 7000 lat! Podczas zwiedzania z przewodnikiem dowiesz się wielu ciekawych rzezy na temat eksponatów.

Muzeum należy do jednych z ciekawszych w południowej Europie. Podzielone jest na część archeologiczną oraz część poświęconą sztuce. Najstarsze eksponaty znajdujące się w muzeum datowane są na VII tysiąclecie p.n.e. Znajduje się tutaj Varna Gold, czyli najstarsze przetworzone złoto na świecie. Zobaczysz między innymi złotą biżuterię, grecką ceramikę, rzymskie figurki czy ikony. Przewodnik opowie Ci o rozwoju europejskiej cywilizacji, od wczesnego neolitu po styl życia i architekturę Greków, Rzymian i Bizantyjczyków. W muzeum przygotowywane są także ciekawe programy edukacyjne. Możesz zobaczyć między innymi jak dawniej lepiono garnki.

Udostępnij
Położenie
Wideo
Rezerwacja biletu
Informacje
  • 45 minut zwiedzania z przewodnikiem w języku angielskim
  • Dostępność dla osób na wózkach inwalidzkich
  • Bezpłatne anulowanie do 24 godzin przed rozpoczęciem aktywności
  • Przewodnik w języku angielskim
  • Otrzymuj bilety pocztą elektroniczną, SMS-em i naszą aplikacją
  • Natychmiastowe potwierdzenie
Uwagi

Ważna informacja:

Po wycieczce możesz pozostać w muzeum. Muzeum zwykle zamykane jest o godzinie 17:00 (jeśli wybierzesz późny przedział czasowy, sprawdź go przed wizytą).

 

Adres: 

Varna Archaeological Museum

41 Maria Luisa Blvd, 9000, Varna