Jak tanio dostać się do Paryża?

Paryż i wieża Eiffla
Wycieczka rowerowa pod wieżą Eiffla - Shutterstock

Paryż, romantyczna stolica Francji, oddalona jest od Warszawy o ponad 1600 kilometrów.

Paryż jest bardzo często odwiedzany przez pary, które chcą poczuć miłosną atmosferę, która (podobno) wisi w powietrzu tego wyjątkowego miasta.

Wszystko zależy od tego, z kim podróżujesz i czego oczekujesz. Disneyland, Moulin Rouge czy Wersal? O Wieży Eiffela nawet nie wspominamy.

Warto skorzystać z okazji, aby zobaczyć na żywo występ w słynnym kabarecie Moulin Rouge, gdzie od 1889 r. pokazywane są zapierające dech numery taneczne. Miłośnicy spokojniejszego wypoczynku mogą natomiast udać się na taras widokowy na szczycie Łuku Triumfalnego, z którego rozpościera się widok na Pola Elizejskie.

Chcąc zobaczyć jedną z najpopularnieszych budowli Europy, Wieżę Eiffle; symbol sztuki, czyli artystyczny Luwr, a także dzieło architekonicznej sztuki Katedrę Notre Dame planuj jak najszybciej podróż do Paryża, jaka forma transportu będzie najodpowiedniejsza dla Ciebie?


Wybierając się do Paryża warto rozważyć dwie opcje: autokar czy samolot?


Łuk Triumfalny w Paryżu
Łuk Triumfalny w Paryżu - Shutterstock

Autokar do Paryża jest popularną opcją transportu i bardzo często turyści wybierają akurat ten typ podróżu. Dlaczego?

Ceny nie są wysokie, a podróże dzięki wygodnym autokarom i pomocnej obsłudze są bardzo przyjemne. Wybierając przewoźnika Sindbad możesz wziąć ze sobą aż 35 kilogramów bagażu – 5 podręcznego, a 30 do luku bagażowego, to często przeważa nad wyborem połączeń lądowych.

Podróż na trasie Warszawa-Paryż trwa około 23 godzin, a ceny zaczynają się od 232 złotych.

Chcąc zagwarantować sobie najniższą cenę koniecznie wykupić bilet z wyprzedzeniem – kursy odbywają się codziennie, więc bez problemu każdy znajdzie coś dla siebie.

Alternatywą jest wybór znanego przewoźnika Flixbus. Niemiecki przewoźnik oferuje połączenia nawet w granicach 150 złotych, jednak nierzadko wiąże się to z kilkugodzinną przesiadką. Flixbus oferuje wyjazdy z wielu polskich miast. W celu porównania cen i dostępności danego dnia kliknij poniżej i znajdź opcję najodpowiedniejszą dla siebie.


Jeśli chcemy pojechać autokarem, sprawdźmy dostępne połączenia do Paryża

Bilety autokarowe do Paryża

Paryż
Shutterstock

Bilety lotnicze do Paryża to najszybsza opcja dostania się z punktu A do punktu B.

Linii lotniczych  obsługujących połączenia z polskich lotnisk na paryskie lotnisko jest bardzo dużo – Wizz Air, LOT, Czech Airlines, Smart Wings, SAS, czy Air France.

Loty dostępne już od 119 złotych w klasie ekonomicznej. Są to połączenia najczęsciej bezprzesiadkowe, a ceny uzależnione są (jak to w transporcie) od daty wylotu.

Do lotów najtańszych liń lotniczych takich jak Wizz Air, czy Ryanair niestety najczęściej trzeba doliczyć koszt bagażu, tutaj ceny są bardzo różne – od kilkudziesięciu złotych do kilkuset. Warto o tym wiedzieć wcześniej, żeby nie zdziwić się przy odprawie.

Decydując się na bezpośredni lot z Polski do Paryża w samolocie spędzisz planowo około 2,5 godzin.


Jeśli chcemy wybrać lot do Paryża sprawdźmy dostępne połączenia:

Tanie loty do Paryża

Paryż to miasto, które poleca się turystom – to właśnie dla nich zorganizowane zostały liczne atrakcje i wycieczki. Bardzo dużo osób decyduje się na wycieczki objazdowe, i tutaj odsyłamy wszystkich chętnych do poniższego przycisku, który pozwoli Ci zapoznać się z planem 4 dniowej wycieczki, która pozwala na poznanie Paryża. Koszt takiej wycieczki zaczyna się od 839 złotych – tu ponownie cena uzależniona jest od daty wyjazdu.

Jeśli tego typu wyjazd nie do końca Cię przekonuje, możesz również wybrać kilkugodzinne atrakcje dostępna do zakupienia na naszej stronie, takie jak: zwiedzanie Wersalu, bilet wstępu bez kolejki do Disneylandu, wstęp do perły Paryża, czyli do Luwru, czy bilet do galerii Fondation Louis Vitton.

Dla każdego coś ciekawego.


Wycieczka brzmi dobrze? Sprawdź dostępne wycieczki do Paryża:

Wycieczki do Paryża


Booking.com