Jak tanio dostać się do Wiednia?

Piękny widok na słynny Schloss Belvedere
Piękny widok na słynny Schloss Belvedere, Wiedeń - Shutterstock

Wiedeń, czyli stolica Austrii, a jednocześnie największe miasto tego kraju.

Warszawę i Wiedeń dzieli niecałe 700 kilometrów, dlatego Polacy często wybierają akurat to miasto na dłuższy weekend, w celu odwiedzenia wielu niezwykłych zabytków lub poznania innej, lecz bliskiej nam kultury.

Z czym kojarzy się Wiedeń?

Na pewno z niesamowitą kuchnią, wiele turystów przyjeżdża tu właśnie po to, żeby spróbować słynnego germknoedel, austriackiego deseru, który na pewno przypadnie do Twojego gustu; przeróżnych rodzajów zup, które tutaj są obowiązkową częścią każdego posiłku, albo wiedeńskiego sznycla.

Jeśli jesteś z kolei fanem zwiedzania, Wiedeń jest idealnym miejscem, który pozwoli Ci na spotkanie niezwykłej architektury – Katedra św. Szczepana, Pałac Schonbrunn, Belweder, czy Opera Wiedeńska na pewno zrobią na Tobie olbrzymie wrażenie.


Wybierając się do Wiednia szczególnie polecamy podróż autokarem lub samolotem


St. Stephen's Cathedral in Vienna , Austria
St. Stephen's Cathedral in Vienna , Austria - Shutterstock

Autokar do Wiednia nie jest tak bardzo popularną wśród podróżujących opcją, tutaj zdecydowana większość decyduje się na loty.

Jeśli z jakiś powodów nie możesz poruszać się samolotem, bądź po prostu nie lubisz tej opcji, mamy dla Ciebie dobrą informację – do Wiednia dostaniesz się autokarem.

Posiadamy kilku przewoźników na tej trasie, pierwszym z nich jest polski przewoźnik Eurores a drugim Flixbus. Trasę obsługuje również przewoźnik z Czech linia Regio Jet

Eurores posiada połączenia na trasie Polska-Austria i oferuje wyjazdy z kilkunastu miejscowości polskich, tj. Warszawa, Kraków, Katowice, Częstochowa, Łódź. Przewoźnik posiada nowe autokary, dzięki którym komfortowo przejedziesz na wybranej trasie. Wybierając przykładowo trasę Warszawa-Wiedeń ceny zaczynają się już od 230 złotych i przewidują zniżki dla dzieci oraz seniorów. Wybierając tego przewoźnika trzeba wziąć pod uwagę, że wyjeżdża tylko raz w tygodniu, dlatego swój wyjazd trzeba dopasować do obowiązującego rozkładu jazdy. Chcąc mieć większy wybór w dniach wyjazdowych możesz zapoznać się z ofertą Flixbusa, niemieckiego przewoźnika, który oferuje codzienne wyjazdy. Ceny są znacznie niższe, jednak są uzależnione od dnia wyjazdu.

Wybierając bilet Flixbusa, możesz zapłacić nawet 80 złotych, jednak kursy mogą się wiązać z przesiadkami. Średnia czas przejazdu z Katowic do Wiednia to 6-7 godzin.


Jeśli chcemy pojechać autokarem, sprawdźmy dostępne połączenia do Wiednia:

Bilety autokarowe do Wiednia

Londyn Airport
Shutterstock

Bilety lotnicze do Wiednia to najciekawsza opcja przedostania się z punktu A do punktu B, dlaczego? Dlatego, że oszczędzasz dużo pieniędzy oraz czasu.

Do Wiednia możesz się dostać kilkoma liniami – Ryanairem, WizzAirem, LOTem, Austrian, czy też Brussels Airlines.

Na pewno bardzo atrakcyjną ofertę prezentuje jeden z firm tanich linii lotniczych, czyli Ryanair – ceny zaczynają się już od 39 złotych! Ceny, jak to w lotach bywa, zależą od daty wylotu. Czasami warto przesunąć swój wyjazd o dzień lub dwa i zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych.

Zaraz za Ryanairem plasuje się WizzAir, który oferuje loty za niecałe 100 złotych. Jeśli zdecydujesz się na Lot, czy Austrian, zapłacisz za bilet około 180-200 złotych, jednak cena zawiera również napoje i przekąski.

Ważną rzeczą o której niestety wiele osób zapomina jest bagaż, jeśli podróżujesz z małą podręczną torbą, nie musisz się przejmować, jednak jeśli jesteś zainteresowany zabraniem większej ilości rzeczy, musisz przygotować się na dodatkowe koszty, każdy przewoźnik ma swój indywidualny cennik, zapoznaj się ze szczegółami klikając poniżej.


Jeśli chcemy wybrać lot do Austrii, sprawdźmy dostępne połączenia:

Tanie loty do Wiednia

Transport do Wiednia zorganizowany, terminy wybrane, to może czas na zorganizowanie czasu w tym pięknym mieście? Pomożemy Ci w tym! Proponujemy zaoszczędzenie czasu oraz pieniędzy poprzez wcześniejsze wykupienie interesujących Cię atrakcji na naszej stronie. Może chciałbyś zobaczyć pałac i kolorowe ogrody Schönbrunn? W tej wycieczce towarzyszyć Ci będzie przewodnik, który przedstawi historię tego miejsca i przedstawi Ci najważniejsze ciekawostki, a w dodatku wejdziesz bez zbędnego czekania w kolejkach. Inną opcją jest wybranie wszystkiego w jednym, czyli wycieczki objazdowej, która pozwoli Ci zobaczyć wszystkie najważniejsze punkty tego miasta nawet w 2 dni. Zapoznaj się z naszą obszerną ofertą klikając poniżej.


Wycieczka brzmi dobrze? Sprawdź dostępne wycieczki do Austrii:

Wycieczki Austrii


 

Booking.com