Co warto zobaczyć w Birmingham

Panorama Wilna
Kanały Birmingham - Shutterstock

Na pierwszy rzut oka Birmingham niczym się nie wyróżnia, jednak jeśli zaczniesz zagłębiać się bardziej, dostrzeżesz jego bogactwo. Zobaczysz kanały wzniesione w czasach wiktoriańskich i ciekawą dzielnicę z budynkami z czerwonej cegły.
Birmingham to ważny ośrodek kulturalny, przemysłowy i akademicki. Jest to nowoczesne miasto, które ciągle prężnie się rozwija. Licząca ponad 1,1 mln mieszkańców metropolia położona jest na południowym skraju centralnej części Anglii, w regionie West Midlands, którego jest stolicą. Birmingham zajmuje powierzchnię 598 km² i cieszy się historią sięgającą czasów rzymskich – a nawet prehistorycznych, jeśli uwzględnimy oznaki najstarszej działalności człowieka na tych terenach.
Birmingham uważane jest za kolebkę muzyki Heavy Metalowej. Powstaje tu auto Jaguar oraz słynna czekolada Cadbury. W mieście jest największa w Europie fontanna nazywana The Floozie in the Jacuzzi. Na przedmieściach Birmingham wychowywał się J. R. R. Tolkien. Sam z resztą opowiadał, że ulicę na której mieszkał wykorzystał częściowo do opisu wioski hobbitów. Miłośników kultury zainteresuje także hala koncertowa Symphony Hall ze stale zmieniający się repertuarem. Skorzystaj z naszej oferty i wybierz atrakcję dopasowaną do Twoich potrzeb.


Polecane atrakcje w Birmingham


Birmingham
Birmingham, Shutterstock

Birmingham: Wiktoriańskie kanały, Centenary, Oozells, Victoria i Chamberlain Square.

Zwiedzanie możesz zacząć od poznania biblioteki na nowym Placu Stulecia. Dzięki budynkom wokół placu możesz poznać sztukę związaną z narodzinami rewolucji przemysłowej.

Poruszając się przez Międzynarodowe Centrum Kongresowe, możesz odwiedzić nowoczesną salę symfoniczną, która słynie z najlepszej akustyki na całym świecie.

Sprawdź, dlaczego otwarcie kanału Jamesa Brindleya było dla Birmingham niezwykle przełomowym i ważnym momentem w rozwoju miasta. Przechodząc po Brindleyplace można zauważyć ogrom pracy Wiktoriańczyków, dzięki którym miasto stało się wzorem dla innych w kwestii rozwoju - był to dom dla Ewangelii, w którym stawiano na edukację i zapewnienie mieszkańcom podstawowych dóbr. Dzięki tej wycieczce będziesz mógł być świadkiem połączenia przeszłości z obecnymi czasami.


Birmingham: Świat czekoladowych rozkoszy Cadbury World - znajduje się na terenie oryginalnej fabryki Cadbury. Jeśli jesteś miłośnikiem czekolady to jest to idealne miejsce dla Ciebie. Czeka Cię niecodzienna czekoladowa wycieczka. Poznasz historię czekolady oraz zobaczysz w jaki sposób powstaje. Spodziewaj się ciekawych atrakcji: magiczna Cadabra, strefa 4D Chocolate Adventure czy kinowa rozrywka 4D z najpopularniejszymi postaciami Cadbury. Czeka Cię degustacja i możesz odwiedzić świetnie zaopatrzony sklep ze słodyczami.


Hotel Winterbourne House
Hotel Winterbourne House - Flickr

Birmingham: Wstęp do domu i ogrodu Winterbourne.

Winterbourne House & Garden - edwardiański zabytkowy dom i ogród położony w zielonym zakątku Birmingham. Hotel Winterbourne House znajduje się zaledwie klika minut od centrum Birmingham.

Jest to niezwykła atrakcja znajdująca się w zjawiskowym ogrodzie botanicznym. Upajaj się spacerem w cichym i spokojnym otoczeniu i zobacz 6000 rozmaitych gatunków roślin.

Ucieknij z otaczającego Cię świata i dowiedz się dodatkowo o historii rodzin, które mieszkały w posiadłości oraz o tym, w jaki sposób Winterbourne zostało częścią Iniversity of Birmingham.

Co obejmuje bilet wstępu:

  • Możliwość zwiedzania zarówno domu, jak i ogrodu
  • Ponad 6000 różnych gatunków roślin
  • Dowiesz się o historii rodzin, które mieszkały w nieruchomości
  • Akceptowane są kupony papierowe lub elektroniczne

 


Wybieram podróż do Birmingham:

Autokary do Birmingham   Tanie loty do Birmingham   Wycieczki i wczasy


Booking.com