Co warto zobaczyć w Mediolanie

Duomo di Milano
Katedra w Milano - Shutterstock

Mediolan zachwyca rozmachem. To miasto sztuki, nauki, mody oraz centrum finansowo-gospodarcze Włoch.
Tworzył tu i mieszkał sam Leonardo da Vinci. Mediolan jest stolicą prowincji Mediolan i regionu Lombardia. Leży na północno-zachodnim skraju Niziny Padańskiej pomiędzy rzekami Ticino, Adda, Pad i Alpami. Położony jest na wysokości 122 m n.p.m. Po Rzymie to drugie co do wielkości miasto Włoch z ponad 1 mln 300 tys. mieszkańców.
Mediolan jest bardzo ważnym ośrodkiem międzynarodowej turystyki. Nazywany jest stolicą mody, a to m.in. ze względu na odbywający się tu Milan Fashion Week. To miasto przepełnione licznymi galeriami sztuki, muzeami i zabytkami. Koniecznie trzeba zobaczyć Duomo, słynną mediolańską, gotycką katedrę oraz „Ostatnią wieczerzę” Leonarda da Vinci.
Tętniący życiem Piazza del Duomo to jeden z najwspanialszych placów we Włoszech. Warto odwiedzić to miasto także ze względu wspaniałą kuchnię. Polecamy także wycieczkę z Mediolanu do Lago di Como, Bellagio i Varenny. Zapoznaj się z atrakcjami na naszej stronie i wybierz coś dla siebie.


Polecane atrakcje w Mediolanie


Duomo di Milano
Katedra w Mediolanie (Duomo di Milano), Shutterstock

Mediolan: Bilet wstepu do Duomo di Milano, tarasy widokowe oraz muzeum Duomo.

Wybierz możliwość szybkiego wejścia do Duomo di Milano i ciesz się wspaniałymi widokami na Mediolan i odległe Alpy korzystając z opcji wstępu na piękny taras widokowy. Zwiedź muzeum oraz zobacz kościół św. Gottarda w Corte. Odkryj kościoły gotyckie, podziwiaj posągi, misterne gargulce, marmurowe, gotyckie iglice i zachwycającą nawę centralną. Rozpocznij od zwiedzania tarasu widokowego (udaj się do południowej windy, stań w kolejce oraz zeskanuj swój bilet przy bramce).

Pamiętaj, że szybkie wejście możliwe jest przy korzystaniu z windy oraz, żeby przyjść na miejsce według zarezerwowanej godziny. Zejdź schodami do Duomo (w przypadku, gdy wolisz zjechać windą, obejdź Duomo, skieruj się do wejścia i pokaż swój bilet na telefonie). Bilet ważny jest przez 3 dni (po zeskanowaniu). W Muzeum Duomo i Bazylice San Gottardo należy zeskanować swój bilet przy wejściu. Aby zobaczyć katedrę i obszar wykopalisk archeologicznych musisz udać się do wejścia dla grup i zeskanować bilet. Do wszystkich atrakcji możesz wejść tylko jeden raz (wychodzenie i ponowne wchodzenie jest niemożliwe).


Mediolan: „Ostatnia wieczerza” bez kolejki z przewodnikiem Kościół Santa Maria delle Grazie znajduje się w Mediolanie. Obiekt znany jest przede wszystkim ze względu na dzieło „Ostatnia wieczerza” autorstwa Leonarda da Vinci. W 1980 roku kościół i refektarz, w którym znajduje się „Ostatnia wieczerza” zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Dzięki tej atrakcji omijasz kolejkę i wraz z przewodnikiem rozpoczynasz godzinnie zwiedzanie. Licencjonowany lokalny przewodnik opowie Ci wiele ciekawostek na temat samego obiektu oraz renesansowych malowideł w jego wnętrzu. Przy kościele Santa Maria delle Grazie działa zakon Dominikanów.

Główną atrakcją jest oczywiście zobaczenie arcydzieła Leonarda da Vinci. Masz na to 15 minut. W tym czasie przewodnik postara się przekazać jak najwięcej ciekawych informacji na temat dzieła. Poznasz niesamowite fakty oraz techniki malarskie zastosowane przez artystę. „Ostatnia wieczerza” jest jednym z najważniejszych dzieł malarskich na świecie.


Opera w Mediolanie
Opera w Mediolanie - Shutterstock

Mediolan: Wycieczka autobusem Hop-On Hop-Off, 72 lub 48 h Mediolan w pigułce – odwiedź najpopularniejsze w całej Europie miato mody i zwiedź je w swoim tempie. Wykup bilet na autobus Hop-On Hop-Off i wsiadaj oraz wysiadaj gdzie chcesz. Cena zawiera przejazdy 4 różnymi trasami, które są ze sobą połączone. W autobusach możesz skorzystać z nagrań audioprzewodnika (aż w 8 językach), dzięki którym dowiesz się o najciekawszych miejscach na mapie Mediolanu - Castello Sforzesco, La Scala, czy pasaż handlowy Vittorio Emanuele II.

Dzięki niezliczonym atrakcjom możesz poznać tajniki powstawania tradycyjnego mediolańskiego dania „cotoletta alla milanese” oraz historię ciasta „panettone”. Autobusy kursują co 45 minut. Jeżeli będziesz miał jakieś wątpliwości swoje pytania skieruj do asystentów obecnych na pokładzie autobusu - chętnie udzielą Ci wskazówek na temat zabytków, sklepów, restauracji i wycieczek pieszych.Przejedź się po całej trasie Linii A w 75 minut, lub wyjdź z autobusu, aby zobaczyć następujące atrakcje.


Mediolan: Wyjazd do największego outletu z modą w Serravalle. Przy okazji pobytu w Mediolanie, możesz odwiedzić w Serravalle. Największe centrum wyprzedaży znanych marek w Europie znajduje się 60 minut od włoskiej stolicy mody. Skorzystaj ze znakomitych okazji oraz zniżek w wysokości 30-70 procent na wszystkie ważniejsze marki znanych projektantów. Znajduje się tu ponad 170 sklepów oferujących szeroką gamę światowych marek, jak Gucci, Versace, Dolce & Gabbana, Armani, Zegna, Prada, Calvin Klein oraz największe marki sportowe, jak Adidas, Nike lub The North Face. Odwiedź najlepszy outlet w Europie, gdzie ceny są o wiele niższe niż te, w normalnych sklepach. Sklepy znajdują się w budynkach w stylu Ligurii i Piemontu, gdzie natkniesz się na miejsca do odpoczynku.


Varenna, Lake Como
Varenna, Lake Como, Włochy - Shutterstock

Mediolan: Wycieczka do Lago di Como, Bellagio i Varenny. Całodniowa wycieczka nad jezioro Lago di Como to idealna propozycja dla osób kochających słońce, krystaliczną wodę oraz malownicze krajobrazy. Wycieczka zaczyna się we wcześniej umówionym miejscu – luksusowy autokar zabierze Cię w podróż nad jezioro Lago di Como, trzecie co do wielkości jezioro we Włoszech i najgłębsze w całym kraju.

Zobacz wszystkie 3 odnogi jeziora, które zagwarantują Ci całkowicie różne widoki. Koniecznie zatrzymaj się Como i wykorzystaj czas na spacer do centrum miasta oraz zachwyć się tamtejszym klimatem.

Como jest znane przede wszystkim z pięknych willi otoczonych urokliwymi ogrodami - naciesz swój wzrok wyjątkowymi widokami. Kolejnym etapem wycieczki jest rejs prywatną łodzią oraz podziwianie tych doskonałych krajobrazów. Nie pomiń kolorowych wiosek Bellagio oraz Varenna, które swoim nietuzinkowym klimatem zachwycą Cię na każdym kroku.Wybieram podróż do Mediolanu:

 

Autokary do Mediolanu   Tanie loty do Mediolanu   Wycieczki i wczasy


Booking.com