Jak tanio dostać się do Birmingham?

Library of Birmingham and Baskerville house, England
Library of Birmingham and Baskerville house, England - Shutterstock

Na pierwszy rzut oka Birmingham niczym się nie wyróżnia, jednak jeśli zaczniesz zagłębiać się bardziej, dostrzeżesz jego bogactwo.

Zobaczysz kanały wzniesione w czasach wiktoriańskich i ciekawą dzielnicą z budynkami z czerwonej cegły. Birmingham to ważny ośrodek kulturalny, przemysłowy i akademicki. Jest to nowoczesne miasto, które ciągle prężnie się rozwija.

Wielu Polaków pracuje na stałe w UK, a do kraju wraca na urlop lub święta. Birmingham uważane jest za kolebkę muzyki Heavy Metalowej. Powstaje tu auto Jaguar oraz słynna czekolada Cadbury.

Obowiązkowym punktem wycieczki jest wizyta na Placu Stulecia, na którym znajduje się ogromny budynek biblioteki. Obszar ten to żywe świadectwo rewolucji przemysłowej; miejsce, w którym współczesność spotyka się z epoką, która do dziś rozpala wyobraźnię filmowców i pisarzy. 

Na przedmieściach Birmingham wychowywał się J. R. R. Tolkien. Sam z resztą opowiadał, że ulicę na której mieszkał wykorzystał częściowo do opisu wioski hobbitów. Miłośników kultury zainteresuje także hala koncertowa Symphony Hall ze stale zmieniający się repertuarem.


Do Birmingham można wygodnie dostać się zarówno autokarem, jak i samolotem.


Czerwony autokar w Birmingham
Bus Stop w Birmingham - Shutterstock

Autokary do Birmingham. 

Przewoźnik Sindbad ma w swojej stałej ofercie wyjazdy do UK, w tym do Birmingham.

Kursy odbywają się 3 razy w tygodniu, w poniedziałki, środy oraz soboty. Powroty są w te same dni o godzinie 10:50 czasu lokalnego. Ceny wahają się w zależności od terminu.

Czasami są oferty promocyjne, dlatego warto na bieżąco odwiedzać nasz portal, żeby po prostu być na bieżąco. Przykładowo bilet z Wrocławia w jedną stronę kosztuje 399 zł, ale przy wyjeździe z Polski warto od razu wykupić bilet w dwie strony, bo wychodzi taniej.

Wtedy za bilet zapłacisz 699 zł. Wyjazdy są z wielu miast w Polsce, m.in. z Opola, Brzegu, Oławy, Legnicy, Katowic, Gliwic, Warszawy, Łodzi, Poznania i innych. Podróż trwa ponad 20 godzin, ale odbywa się w komfortowych warunkach pod opieką pilota.

Autokary są klimatyzowane, wyposażone w wygodne fotele, system audio-video, barek z gorącymi oraz zimnymi napojami, a także jest bezpłatny dostęp do internetu na terenie Polski. W większości pojazdów są również zamontowane gniazdka 230V wraz z wejściem USB. Choć jest wiele możliwości lotów do Birmingham, to jednak autokary ciągle cieszą się dużym zainteresowaniem. Zachęcamy do sprawdzania ofert na bieżąco w naszym portalu.


Jeśli chcemy pojechać autokarem, sprawdźmy dostępne połączenia do Birmingham

Bilety autokarowe do Birmingham


Paryż
Shutterstock

Bilety lotnicze do Birmingham

Polacy często podróżują do UK. Wielu z nas tam pracuje, uczy się lub ma rodzinę. W związku z tym bilety lotnicze cieszą się dużym zainteresowaniem.

Międzynarodowy Port Lotniczy w Birmingham położony jest około 10 km na południowy wschód od miasta. Obsługuje całą metropolię tego miasta i okolic, która szacowana jest na 2,5 mln ludzi.

Z Birmingham i okolic na lotnisko można dojechać wieloma liniami autobusowymi. Jest naprawdę sporo linii lotniczych oferujących loty do Birmingham. Z Polski dostaniesz się z Katowic, Krakowa, Wrocławia, Warszawy, Gdańska, Rzeszowa. Ceny są zróżnicowane, a największy wpływ na nie ma termin wylotu.

Często można znaleźć atrakcyjne oferty. Lot bez przesiadki trwa około 2,5 godziny, a z przesiadką średnio od 5 do 7 godzin. Linie lotnicze obsługujące połączenia do Birmingham to m.in Air France, Lufthansa, KLM, skandynawskie linie SAS, Eurowings czy tanie linie Wizz Air lub Ryanair. Ceny są różne i często zmieniają się dynamicznie, dlatego najprościej regularnie sprawdzać je na naszym portalu.


Jeśli chcemy wybrać lot do Birmingham sprawdźmy dostępne połączenia:

Tanie loty do Birmingham


Przy okazji zwiedzania Birmingham lub nawet tam mieszkając, warto odwiedzić nasz portal w celu zapoznania się z ciekawymi atrakcjami turystycznymi. Czasami mieszkając na stałe w jakimś miejscu, nie dostrzegamy jego niektórych walorów. Polecamy wyprawę do Cadbury World – słodkiego świata czekolady lub wycieczkę do domu i ogrodu Winterbourne. Te i inne atrakcje znajdziesz w naszym portalu.


Wycieczka brzmi dobrze? Sprawdź dostępne wycieczki do Wielkiej Brytanii:

Wycieczki do Wielkiej Brytanii


Booking.com